Photoshop'tan daha iyisi var mı?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir soru sormak istiyorum. Çok sayıda alternatif tavsiye ediyoruz ama magazin programlarına bile konu olduysa ("bu mankenin fotoğrafı fotoşoplu" gibi) ortada bir başarı var demektir.

Sizce, Adobe Photoshop'tan daha iyi bir resim düzenleme yazılımı var mıdır?

Adobe Photoshop indir, son sürüm kullan! yazısını yazdıktan sonra konuyu sizlerle de tartışmak istedim.

Buyurun ;)

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence yok :)) Photoshop aşmış artık troy :p

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bana da öyle geliyor.

Bir de durum patent meselesine de döndü galiba.

Resim düzenleme için kullanılan araçların ikonları özgür sanıyoruz ama değil. Photoshop'a ait ikonlar onlar.

O nedenle yeni bir resim düzenleme yazılımı oluşturulurken, yeni ikon setleri oluşturmak gerekiyor.

Bu da daha doğmadan ölen bir proje anlamına geliyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bence de yok. ancak photoshop her sürümü ile biraz daha ağırlaşıyor. bu yüzden donanımı güçlü olmayan kullanıcılara son sürümleri önermem. daha eski sürümlere yönelsinler.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Çok uçuk bir program.Kendine ait bir kütüphane doldurur.Photoshop'u herkes yüzeysel olarak biliyor.Çoğu insan sadece resim rütüşleme düzenleme işine yaradığını sanıyor ancak buz dağının görünmeyen tarafı bambaşka.Ben uygulamalı olarak çok yüzeysel minimum bilgiye sahibim Photoshop hakkında ama neler yapılabileceğini izlediğim videolar ve okuduğum metinlerden biliyorum.

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence de yok. ancak photoshop her sürümü ile biraz daha ağırlaşıyor. bu yüzden donanımı güçlü olmayan kullanıcılara son sürümleri önermem. daha eski sürümlere yönelsinler.
Sürüm yükseldikçe yetenekleride gelişiyor farkındaysan o yüzden ağırlaşmalar eski pclerde normal olarak karsılanmalıdır bence.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Gimp'de Content-Aware Adobe kadar başarılı olsa, Gimp tercih ederim, Content-Aware ile işim yoksa Gimp'de gerçekten büyük işler başarıyor.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Çok uçuk bir program.Kendine ait bir kütüphane doldurur.Photoshop'u herkes yüzeysel olarak biliyor.Çoğu insan sadece resim rütüşleme düzenleme işine yaradığını sanıyor ancak buz dağının görünmeyen tarafı bambaşka.Ben uygulamalı olarak çok yüzeysel minimum bilgiye sahibim Photoshop hakkında ama neler yapılabileceğini izlediğim videolar ve okuduğum metinlerden biliyorum.

Facebookta gördüğüm herkesin profil resmi siyah-beyaz açıyolar photoshop'u desaturate(shift+ctrl+u) yapıyorlar işlem tamam :) bitiyor sanki :)

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Adobe acaba neden linux icin photoshop cikarmiyor ?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
photoshop dışında şu ana kadar sadece fireworks kullandım o da çok iyi bir alternatif, ancak photoshoptan iyi si var mı ? Yok derim :)

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
1 seneden fazla format atmıyorum pc ye ve win 7 canavar gibi çalışıyor. Photoshop cs3ü kurmuştum hala öyle. Bence photoshopu kullanmayı bilmeyenler alternatif programları önermektedir. İyi bildikten sonra ondan iyisi yoktur. Emin olabilirsiniz. Sisteminizin kasmaması için de CS3 bile yeter bence. :)

svskskn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adobe acaba neden linux icin photoshop cikarmiyor ?

Linux açık kaynak kodlu bir işletim sistemi yani işletim sistemi de içindeki yazılımlarda ücretsiz adobenin master collection dvdsi şu anda 5bin dolara yakın bir fiyatta. Yani adobe kalkıpta photoshop linuxda çalışsın diye yazılım kodlarını açtırmaz. Saygılarımla...

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Photoshop, Windows gibi birşey artık. Programdan markadan öte şeyler oldular. İletişimde "İletişim aracı, mesajın kendisidir" diye bi laf vardır. Almanları ayağa kaldıran Hitler değil, onu almanlara ulaştıran radyodur demek gibi. Photoshop da aynı şekilde, yeteneğiniz programın kendisi aslında.