Photoshop'da Veri Kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Geçenlerde photoshop'ta rutin şekilde çalışıyordum.Birden fazla resim açıktı ve katmanlarda bayağı birikmişti.Sonrasında Winamp'ı açıp müzik dinleyeyim dedim.Birden photoshop kasıp yanıt vermedi ve kapandı.O kadar çalışma boşuna gitti.Belki office'deki gibi açtığımda otomatik kurtarılır diye düşündüm fakat böyle bir seçenek bulamadım.Photoshopda böyle bir seçenek varmıdır.Yoksada yaması ve eklentisi varmı,Teşekkürler.:helpsmilie:

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bilgisi olan yok mu? bu konuda.:helpsmilie:

roy_mclean

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 yıldır pshop kullanıyorum ve bunun 2 senesi profesyonel anlamda.fakat ben 5 yıllık pshop ömrüm zamanın böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım kurtarma konusunda.
size söyleyecegim winamp vb. programları pshop çalışırken kullanmayınız eğer sisteminiz çok iyi degilse.
iyiyse eğer böyle bir sorunu nadir yaşarsınız.
gerisi size kalmış artık.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
malasef photoshopta ürün(veri) kurtarma gibi bir ayarı yok diye biliyorum.
umarım yanlış biliyorumdur psde böyle bir şey vardır sende çalışmanı kurtarırsın bizde.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
bildiğim kadarı il böyle birşey yok. ben de genelde PS ile çalışırken 2-3 dakkada bir kaydederim. en sağlam yöntemi...

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
O zaman çalışma esnasında kayıt etmek lazım gelir.:turned:

nezihdarcin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aslında hep photoshop hataları sürümün orjinal değilse olur gibi bir mantık var... Oysa ben katıldığım kapsamlı bir etkinlikte Mac sistemde Photoshop bir uygulama gösterecektiler ve program hep kullanıcıyı masaüzerine attı (:) hehehe hem orjinal, hemde rezillik (:)

Geçmiş olsun

mondal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ctrl+s tek çözüm ama olmaması hakikaten çok büyük eksiklik insan bazen çalışmaya dalabiliyor sürekli aynı şeye bakınca dalgınlaşabiliyor. Geçmiş olsun bu arada

GetClose

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Autosave özelliği vardı ayarlarda. Ama herhangi bi çökmeye karşı kendisi autosave yapıyor diye biliyorum.