Pc yi açtığımda BİOS ekranının gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

TDS Unforgiven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.Bilgisayara format attığımdan beri güç tuşuna bastıktan sonra windows logosu yerine siyah reboot or select proper boot device yazısı çıkıyor.Pc ye restart atıp her seferinde Bios a girip save and exit yapınca Windows açılıyor ve bunun ayarının nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım.Kısaca her pc yi açtığımda biosa girip çıkmam gerekiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakartım Gigabyte B360M D2V

MuhsinKrtp 24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar merhaba.Bilgisayara format attığımdan beri güç tuşuna bastıktan sonra windows logosu yerine siyah reboot or select proper boot device yazısı çıkıyor.Pc ye restart atıp her seferinde Bios a girip save and exit yapınca Windows açılıyor ve bunun ayarının nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım.Kısaca her pc yi açtığımda biosa girip çıkmam gerekiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Öncelikle Kullandığın bilgisayarı Marka:Model şeklinde yazabilirmisin

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Kabaca yapman gereken BIOS’tan birinci başlatılabilir disk olarak HDD/SSD’yi seçmen olacak fakat bunu yapıyorsun sanırım.
Anakart nedir?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
BIOS pilini söküp biraz bekleyin sonra takıp birde öyle deneyin ya da BIOS güncellemesi var ise üstüne kurun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kabaca yapman gereken BIOS’tan birinci başlatılabilir disk olarak HDD/SSD’yi seçmen olacak fakat bunu yapıyorsun sanırım.
Anakart nedir?
Yazmış zaten. Gigabyte B360M D2V.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Adam anakarti yazmış altta ama ben tam olarak cevap vermek için marka marka model sordum
Senin icin degil, başka bir anakart ile karıştırdım ondan (iki revizyonla çıkan bir anakart, ona göre BIOS güncellemesi dene diyecektim, zaten güncellemesi önerildi, bir daha uzatmanın manası yok)

TDS Unforgiven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios piline bakmama gerek kalmadı.Biosta gözden kaçırdığım bir ayarı rastgele değiştirip sonuca vardım.Teşekkürler arkadaşlar.

Son mesajlar