Yardım PC temizledikten sonra 10 saniyede bir acılıp kapanıyor

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PC temizledikten sonra 10 saniyede bir acılıp kapanıyor ATX işlemci güç kablosunu çekince açıp kapanma olmuyor lütfen yardım edin

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
işlemci macununu mu değiştirdin, eğer öyle ise macunun işlemci üzerine taşmaması gerek.

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci macununu mu değiştirdin, eğer öyle ise macunun işlemci üzerine taşmaması gerek.
Sadece fanın tozunu aldım macun baya asınmıstı deprem bölgesinde olduğum için macun bulmam biraz zor

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fanın tozunu alırken bir hasar vermiş olman mümkün nasıl temizledin?
İnce kıllı sakal traş fırçası ile fan çalışıyor pislik gidince sesi bile değişti
İşlemciye güç verince aç kapa oluyor

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
fanı çıkar, sade işlemci takılı olsun, üzerindeki aşınmış macunu da temizle. bakalım her şey yolundaymış gibi çalışacak mı?

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fanı çıkar, sade işlemci takılı olsun, üzerindeki aşınmış macunu da temizle. bakalım her şey yolundaymış gibi çalışacak mı?
Aşınmıs macunu temizlemeden fansız çalıstırıncada aynı sorunu yaşamıstım

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Sonra yanmasın :D Macunsuz ve fansız dayanabileceğini sanmıyorum işlemcinin.

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bı kere temizlemeden kısa bir süre denedim fansız olmadı ya işlemci bozuldu yada macun olmadıgı için kendini korumaya alıyor sanırım çünkü işlemcinin güc kablosunu çekince aç kapa olmuyor

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
eğer overclock yapmamışsa bi şey olmaz. macun aşınmış ise zaten bir etkisi olmuyordur, bi şey değişmez.

biosa girip overclokc ayarlarını standart ayarlara çekmeli öncelikle sonra da dedim şekilde açılış yapılmalı, işlemci aşırı ısınan bir işlemci ise zaten pc güvenlik nedeniyle kapanır.

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer overclock yapmamışsa bi şey olmaz. macun aşınmış ise zaten bir etkisi olmuyordur, bi şey değişmez.

biosa girip overclokc ayarlarını standart ayarlara çekmeli öncelikle sonra da dedim şekilde açılış yapılmalı, işlemci aşırı ısınan bir işlemci ise zaten pc güvenlik nedeniyle kapanır.
Overclock yapmadım biosa girecek kadar açılmıyor videosunu çektim fakat forumda paylasılabiliyor mu bilmiyorum

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
Overclock yapmadım biosa girecek kadar açılmıyor
donanımların veya kabloloarının bir sıkıntısı olmalı. ya da bilgisayarı cmos reset yapmalısın.

biosa giremiyorsa zaten pc açılmıyor demektir. ekranda hangi logo çıkıyor ve hata kodu filan görebiliyor musun?

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
donanımların veya kabloloarının bir sıkıntısı olmalı. ya da bilgisayarı cmos reset yapmalısın.

biosa giremiyorsa zaten pc açılmıyor demektir. ekranda hangi logo çıkıyor ve hata kodu filan görebiliyor musun?
Hayır siyah ekran

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
önce cmos reset yap sonra olmaz ise parçaları sök, yuvaları temizle ve tekrardan tak. yapamayacaksan başka anlayan birine yaptır.

w1ten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
PC temizledikten sonra 10 saniyede bir acılıp kapanıyor ATX işlemci güç kablosunu çekince açıp kapanma olmuyor lütfen yardım edin
Hocam aynı sorun bende oldu ramlerde sıkıntı vardı ama sende nasıldır bilemem.

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önce cmos reset yap sonra olmaz ise parçaları sök, yuvaları temizle ve tekrardan tak. yapamayacaksan başka anlayan birine yaptır.
Teknik servise göstermem lazım o zaman ama depremden dolayı dükkanlar kapalı

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
307
Teknik servise göstermem lazım o zaman ama depremden dolayı dükkanlar kapalı
cmos reset tuşu varsa ona basacaksın yoksa anakartına göre video arat. cmos ile çözülmesi gerek kanımca. bunu da yapamayacaksan bilgisayarcı baksın.

Emre3837

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cmos reset tuşu varsa ona basacaksın yoksa anakartına göre video arat. cmos ile çözülmesi gerek kanımca. bunu da yapamayacaksan bilgisayarcı baksın.
CMOS pinlerini buldum sanırım tornavida ile kısa devre yaptırmam gerekiyor bilgisayar açıkken fişin takılı olması yeterli mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ustam CMOS reset yaptım yine olmadı 10 saniye siyah ekran sonra kapanıp açılıyor işlemci güç kablosunu çekince aç kapa olmuyor

Son düzenleme: