PC Performans sorunu

Bu konuyu okuyanlar

hakkisoydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba bilgisayarım hp pavilion g6 eskiden rami 4gb dı ben şimdi 8gb a yükselttim işlemcim i5 ama bilgisayar temziletmeme rağmen bilgisayarım hala çok ısınıyor ve performansı hala aynı şekilde düşük yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. görüntü badaştırıcılarıda(amd radeon hd 7600m ve intel (R) hd graphics 4000)

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Sunları bir dene

Başlat > UAC > En Alta İndir

Başlat > msconfig > Başlatma > Gereksiz Uygulamaların Tiklerini Kapat

Başlat > msconfig > önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > İşlemci Sayısı Ne kadar Olabiliyorsa onu seç

Denetim Masası >Sistem ve Güvenlik > Windows Update> Ayarları değiştir > Güncellemeyi Hiçbir Zaman Denetlemeyi Seç Kapat.

Başlat > Çalıştır > Prefetch > Temizle

Başlat > Çalıştır > %temp% Temizle

Başlat > Çalıştır > temp > Temizle

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri > Nihai Performans

Bilgisayarım > C: Diski > Sağ Tık > Özellikler > Diski Temizle

Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Programlar ve Özellikler > Gereksiz Programları Kaldır

4 GB Flash Bellek > Sağ Tık > Özellikler > ReadyBoost > Bu Aygıtı ReadyBoost'a Ayarla

Başlat > dxdiag > Ekran > Ona Uygun Driver'i Kur

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Seçenekleri > Gelişmiş >
Performans > En İyi Performans'a Ayarla

Son Olarak : Kaspersky Antivirüs indirip tam tarama yaparsanız bilgisayarınız yeni gibi olacaktır.

Başlat > cmd > sağ tık > yönetici olarak çalıştır

1 - chkdsk /r /f
2 - sfc /scannow
3 - DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
4 - DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
5 - DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth
6 - cipher/w:c
7 - ipconfig /flushdns

Regedit Bilgisayar Hızlandırma Regedit Ayarı

Regedit Kodları : Online Notes Services | Fast . Easy . Short | Notes.io

Virüstotal : https://www.virustotal.com/gui/file/...9a34/detection

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
arkadaşlar merhaba bilgisayarım hp pavilion g6 eskiden rami 4gb dı ben şimdi 8gb a yükselttim işlemcim i5 ama bilgisayar temziletmeme rağmen bilgisayarım hala çok ısınıyor ve performansı hala aynı şekilde düşük yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. görüntü badaştırıcılarıda(amd radeon hd 7600m ve intel (R) hd graphics 4000)
İşlemcin tam olarak nedir? 3.nesil olduğunu biliyorum ama hangi model? Ona göre işlemcini 4 çekirdek 8 threadlı I7'lerden birine yükseltebilirsiniz. SSD ve RAM ekleyince tam olur. Birde termal macun AMD'ye ve yeni işlemciye.

hakkisoydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcin tam olarak nedir? 3.nesil olduğunu biliyorum ama hangi model? Ona göre işlemcini 4 çekirdek 8 threadlı I7'lerden birine yükseltebilirsiniz. SSD ve RAM ekleyince tam olur. Birde termal macun AMD'ye ve yeni işlemciye.
Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), -2.5GHz böyle yazıyor dediğini tam olarak nasıl yapacağım acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sunları bir dene

Başlat > UAC > En Alta İndir

Başlat > msconfig > Başlatma > Gereksiz Uygulamaların Tiklerini Kapat

Başlat > msconfig > önyükleme > Gelişmiş Seçenekler > İşlemci Sayısı Ne kadar Olabiliyorsa onu seç

Denetim Masası >Sistem ve Güvenlik > Windows Update> Ayarları değiştir > Güncellemeyi Hiçbir Zaman Denetlemeyi Seç Kapat.

Başlat > Çalıştır > Prefetch > Temizle

Başlat > Çalıştır > %temp% Temizle

Başlat > Çalıştır > temp > Temizle

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri > Nihai Performans

Bilgisayarım > C: Diski > Sağ Tık > Özellikler > Diski Temizle

Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Programlar ve Özellikler > Gereksiz Programları Kaldır

4 GB Flash Bellek > Sağ Tık > Özellikler > ReadyBoost > Bu Aygıtı ReadyBoost'a Ayarla

Başlat > dxdiag > Ekran > Ona Uygun Driver'i Kur

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Seçenekleri > Gelişmiş >
Performans > En İyi Performans'a Ayarla

Son Olarak : Kaspersky Antivirüs indirip tam tarama yaparsanız bilgisayarınız yeni gibi olacaktır.

Başlat > cmd > sağ tık > yönetici olarak çalıştır

1 - chkdsk /r /f
2 - sfc /scannow
3 - DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
4 - DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
5 - DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth
6 - cipher/w:c
7 - ipconfig /flushdns

Regedit Bilgisayar Hızlandırma Regedit Ayarı

Regedit Kodları : Online Notes Services | Fast . Easy . Short | Notes.io

Virüstotal : https://www.virustotal.com/gui/file/...9a34/detection
anlayabildiklerimi yaptım umarım işe yarar çok teşekkür ederim :)

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Hp'lerde eskiden ısınma sorunu vardı. Fabrikadan çıktığında da ısınıyordu bu laptoplar.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), -2.5GHz böyle yazıyor dediğini tam olarak nasıl yapacağım acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

anlayabildiklerimi yaptım umarım işe yarar çok teşekkür ederim :)
İ7 3630QM ya da 3670QM alabilirsin. 3630QM al geç diğerlerini bulman zor maalesef. RAM'ini 8 ya da 16 yap. Birde en az 240 GB SSD al. SSD Crucial BX500 ya da Samsung 860 EVO olabilir. Kingston'da olabilir.