Pc kafayı yedi yardım pls :S

DarkLady

Dekan
bnm pc açılmııyor kasada bir sorun var sanırım zar zor açılıyo açıldımıda donuyo tekrar kapanıyoo .sonra tekrardan kasdan sesler gelmeye başlıyor bios ayarları çıkıyro karşıma güç kaynağından dolayı olabilir mi , format attırsam düzelirmi acabaa

warkortali

Profesör
Onursal Üye
Makinandan fiziksel bir takım sesler geliyorsa, format atsanda düzelmez arkadaşım en yakın servise başvur derim.

Bu sesler nasıl sesler dıııt biiip gibi mi? yoksaa çatırt çuturtt gibi mi ?? bilmek lazım..

DarkLady

Dekan
saolun arkadaşlar ilgilendiğiniz içinn .... ınnnnn ..ınnn die sesler çıakrıyor ve pc yi ilk başlattığınız da 1 kez çıkan ditt sesi bende 4-5 kez çıkıyor kasada ki ışığı yanıp yanıp sönüyor

warkortali

Profesör
Onursal Üye
ziraatci63 dedi ki:
peki formtlada mı geçmezz.??

Hayır formatla düzelmez.

Kasanın içini aç ve parçaları tek tek kontrol et, yerlerinden oynamış (çıkmış) herhangi bir parça varsa, yerine oturtmayı dene olmadı servise götür ..

DarkLady

Dekan
ya ben pek anlamam ama içini temizlemiştim geçen yıl tozlarını makineyle almıştım:))) dediğini yapıcam ama..

thefcs

Üyecik
HDD kablolarindan baslayarak teker teker cikarip takmayi dene olmadi ekran kartini ram leri cikar tak belki bu sekilde duzelebilir

DarkLady

Dekan
thefcs dedi ki:
HDD kablolarindan baslayarak teker teker cikarip takmayi dene olmadi ekran kartini ram leri cikar tak belki bu sekilde duzelebilir
pardon aamaa HDD kablolarıderken:S:S hangilerini kastediyosun nerden bilcem o kabloları benn

thefcs

Üyecik

buna HDD deniliyo ona giren ve cikan kablolari takip et cikar ve yeniden yerlerine tak

m1903

Profesör
Bilgisayar hakkında pek bilginiz yoksa ben pek kurcalamanızı tavsiye etmem.Bi servise götürün.O sıradada bilgisayarın başında durun bakın ne yapıyorlar diye.Bir daha böyle bi sorun çıkarsa o zaman kendiniz halledersiniz.

lucifer

Profesör
Pesimist abi eğer mesajımı sildiysen bana bi mesaj atabilirdin :^)

m1903 dedi ki:
Bilgisayar hakkında pek bilginiz yoksa ben pek kurcalamanızı tavsiye etmem.Bi servise götürün.O sıradada bilgisayarın başında durun bakın ne yapıyorlar diye.Bir daha böyle bi sorun çıkarsa o zaman kendiniz halledersiniz.

Aynen katılıyorum,ama başında durarak pek bi şey kapılmaz :)

thefcs

Üyecik
m1903 dedi ki:
ayni sekilde bende katiliyorum fakat kablo cikarip takmak gayet basit oldugundan denemesinde fayda olacagini dusunuyorum

regedit

Profesör
dostum bencede sorunun çok büyük bir ihtimal ile "power supply"'den kaynaklanıyor.
eğer deneme imkanın varsa başka bir bil. söküp deneyebilirsin.
böyle bi durum ev arkadaşımın başına gelmişti aynı sebep olabilir.

m1903

Profesör
thefcs dedi ki:
m1903 dedi ki:
ayni sekilde bende katiliyorum fakat kablo cikarip takmak gayet basit oldugundan denemesinde fayda olacagini dusunuyorum
basitte onda bile sorun olabiliyor.Bilmeden kabloya sert asılıp elin kayınca kartlara çok kolay zarar verebiliyorsun.