Pc kafayı yedi yardım pls :S

Bu konuyu okuyanlar

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bnm pc açılmııyor kasada bir sorun var sanırım zar zor açılıyo açıldımıda donuyo tekrar kapanıyoo .sonra tekrardan kasdan sesler gelmeye başlıyor bios ayarları çıkıyro karşıma güç kaynağından dolayı olabilir mi , format attırsam düzelirmi acabaa

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
ne tür sesler geliyor makinandan?.

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
yaa nasıl çıkarcam ki o sesleri burayaa

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
benzetme yaparak olabilir mesela.. biiip sesi mi garç gurç gibi mi nasıl yani? :D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Makinandan fiziksel bir takım sesler geliyorsa, format atsanda düzelmez arkadaşım en yakın servise başvur derim.

Bu sesler nasıl sesler dıııt biiip gibi mi? yoksaa çatırt çuturtt gibi mi ?? bilmek lazım..

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
saolun arkadaşlar ilgilendiğiniz içinn .... ınnnnn ..ınnn die sesler çıakrıyor ve pc yi ilk başlattığınız da 1 kez çıkan ditt sesi bende 4-5 kez çıkıyor kasada ki ışığı yanıp yanıp sönüyor

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
peki formtlada mı geçmezz.??

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
ziraatci63 dedi ki:

Hayır formatla düzelmez.

Kasanın içini aç ve parçaları tek tek kontrol et, yerlerinden oynamış (çıkmış) herhangi bir parça varsa, yerine oturtmayı dene olmadı servise götür ..

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ya ben pek anlamam ama içini temizlemiştim geçen yıl tozlarını makineyle almıştım:))) dediğini yapıcam ama..

thefcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD kablolarindan baslayarak teker teker cikarip takmayi dene olmadi ekran kartini ram leri cikar tak belki bu sekilde duzelebilir

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
thefcs dedi ki:
HDD kablolarindan baslayarak teker teker cikarip takmayi dene olmadi ekran kartini ram leri cikar tak belki bu sekilde duzelebilir
pardon aamaa HDD kablolarıderken:S:S hangilerini kastediyosun nerden bilcem o kabloları benn

thefcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD-ST340014A-N-unit.jpg

HDD-34098H4-R.jpg

buna HDD deniliyo ona giren ve cikan kablolari takip et cikar ve yeniden yerlerine tak

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayar hakkında pek bilginiz yoksa ben pek kurcalamanızı tavsiye etmem.Bi servise götürün.O sıradada bilgisayarın başında durun bakın ne yapıyorlar diye.Bir daha böyle bi sorun çıkarsa o zaman kendiniz halledersiniz.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Pesimist abi eğer mesajımı sildiysen bana bi mesaj atabilirdin :^)

m1903 dedi ki:
Bilgisayar hakkında pek bilginiz yoksa ben pek kurcalamanızı tavsiye etmem.Bi servise götürün.O sıradada bilgisayarın başında durun bakın ne yapıyorlar diye.Bir daha böyle bi sorun çıkarsa o zaman kendiniz halledersiniz.

Aynen katılıyorum,ama başında durarak pek bi şey kapılmaz :)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lucifer dedi ki:
Aynen katılıyorum,ama başında durarak pek bi şey kapılmaz :)
Başında durun derken ne yapıyorlar izleyin belki bişeyler kaparsınız anlamında dedim.Ben çok şey öğrendim öyle.

thefcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
ayni sekilde bende katiliyorum fakat kablo cikarip takmak gayet basit oldugundan denemesinde fayda olacagini dusunuyorum

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
dostum bencede sorunun çok büyük bir ihtimal ile "power supply"'den kaynaklanıyor.
eğer deneme imkanın varsa başka bir bil. söküp deneyebilirsin.
böyle bi durum ev arkadaşımın başına gelmişti aynı sebep olabilir.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
thefcs dedi ki:
m1903 dedi ki:
ayni sekilde bende katiliyorum fakat kablo cikarip takmak gayet basit oldugundan denemesinde fayda olacagini dusunuyorum
basitte onda bile sorun olabiliyor.Bilmeden kabloya sert asılıp elin kayınca kartlara çok kolay zarar verebiliyorsun.

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sağolun arkadaşlar dediklerinizin hepsini yapıcam....

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
warkortali dedi ki:
ziraatci63 dedi ki:

Hayır formatla düzelmez

Kasanın içini aç ve parçaları tek tek kontrol et, yerlerinden oynamış (çıkmış) herhangi bir parça varsa, yerine oturtmayı dene olmadı servise götür ..

katılıyorum...

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anakarttan gelen her sesin anlamı vardırr ve eğer kitapçığıelinde varsaa ona bakarakkk sorunun neyle alakalı olduğunu bulabilirsin...Eğer yoksada internette bazı kaynaklarda var araştırr bios sesleri vs diyee..Kolay gelsinn

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sinan_253 dedi ki:
Anakarttan gelen her sesin anlamı vardırr ve eğer kitapçığıelinde varsaa ona bakarakkk sorunun neyle alakalı olduğunu bulabilirsin...Eğer yoksada internette bazı kaynaklarda var araştırr bios sesleri vs diyee..Kolay gelsinn
en iisi serwise yollamak bi süre pc siz kalcam ama napalım:(:(tavsiyen için saol

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
saolun arkadaşlarr yardımlarınız için açma kapama kutusu bozulmuş dedilerr sorunum halloldu

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ya fanlarda bi sorun vardır yada HDD yapıyodur o sesi ;)