Soru Pc Hazır Sistem Fiyat farkı

Bu konuyu okuyanlar

S3NveBEN

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Herkese iyi forumlar,

Arkadaşlar, aklıma takılan önemli bir konu var. Bu konuyu çok araştırdım, ancak sonuçlara ulaşamadım.

İtopya sitesinden bir hazır sistem satın aldım. Aldığım hazır sistemde GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE 8GB GDDR6 ekran kartı bulunuyor.

Şimdi burada şaşırtıcı bir durum var: Aynı ekran kartı, aynı sitede tek başına satıldığında 16.660 TL iken, hazır sistem içinde 9.035 TL gibi daha düşük bir fiyatla görünüyor.
1699780873758.png
? Hazır sistem fiyatı.
1699781471886.png
? Tekli satış fiyatı.

Bu iki ekran kartı birbirinden farklı değil gibi görünüyor. Ancak bu durumun bir hikayesi olabilir, bazı nedenlerle bu farklılık olabilir.

Konu hakkında bilgisi ve deneyimi olan birisi varsa, bizi aydınlatarak yardımcı olabilir mi?

Sizleri çok seviyoruz, ShiftDelete Ekibi ❤️

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Aldığın sistemin bütün parçalarını tek tek fiyatlarını toplayıp aldığın hazır sistem ile karşılaştırdın mı ? Eğer hazır sistem daha uyguna geliyorsa indirim var demektir. Genelde hazır sistemlerde böyle oluyor.

S3NveBEN

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Aldığın sistemin bütün parçalarını tek tek fiyatlarını toplayıp aldığın hazır sistem ile karşılaştırdın mı ? Eğer hazır sistem daha uyguna geliyorsa indirim var demektir. Genelde hazır sistemlerde böyle oluyor.
tek tek karşılaştırdım. hazır sistemdeki tüm ürünler daha ucuzdu. Benim dikkatimi ekran kartı çekti okadar fiyat farkı olması normalmi ?

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
tek tek karşılaştırdım. hazır sistemdeki tüm ürünler daha ucuzdu. Benim dikkatimi ekran kartı çekti okadar fiyat farkı olması normalmi ?
Garip ama lehinize olan bir durum. Hazır sistemlerde çok fazla aynı ekran kartından kullanıldığı için belki toptan diye fiyattan düşmüş olabilirler.

S3NveBEN

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Garip ama lehinize olan bir durum. Hazır sistemlerde çok fazla aynı ekran kartından kullanıldığı için belki toptan diye fiyattan düşmüş olabilirler.
Benimde aklıma sadece toptan alımlardaki indirimler geldi.