Pc çalışıyor ama monitöre güç gitmiyor

Bu konuyu okuyanlar

PuT1N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam babalar.Yaklaşık 6 aydır devamlı karşılaştığım bir problemdi.Arada oluyordu ne zaman veya ne yaparsam olacağı belli değildi ara sıra oluyordu.Mesela bir gün kapatıyordum pcyi ertesi gün kasanın tuşuna basıyordum kasa çalışmaya başlıyordu fanlar dönüyordu ışıklar yanıyordu fakat monitöre güç gitmiyordu.Ben de bios pilini çıkarır takardım veya birkaç kez aç kapa yapardım o zaman düzelirdi açılır sorun çıkarmazdı -açıldığında da ekranda overclock ekranı gelirdi güç ayarını falan yapardım-.

Her neyse, geçen yine aynı sıkıntı oldu fakat bu sefer düzeltemedim.Ne yaptıysam olmadı rami çıkarıp taktım ekran kartını çıkardım temizledim taktım olmadı kasayı çıkarıp düşük ayarda saç kurutma makinasıyla temizledim her zamanki gibi ama yine de fayda etmedi.Bios pili de yaramadı.Vga kablosunu değiştirdim yine olmadı.Daha da ne yapayım bilmiyorum.Hatta bu sefer kasanın tuşuna basıyorum,kasa açılıyor çalışıyor falan 2 3 dakka sonra kendiliğinden kapanıyor.

Var mı yardım edebilecek?

Sergey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi burdan ne denilebilirnir ki bize böyle arızalı ürünler geldiğin de kapasitif kondasitörü şiştiğinden, kuruma yaptığından değiştirilirdi.Bana yetersiz dc akımından beslenemeyen panel gibi geldi.

PuT1N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi burdan ne denilebilirnir ki bize böyle arızalı ürünler geldiğin de kapasitif kondasitörü şiştiğinden, kuruma yaptığından değiştirilirdi.Bana yetersiz dc akımından beslenemeyen panel gibi geldi.
yani benim anlayabileceğim bir dilden

Sergey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ürün all-in-one pcmi yoksa masaüstümü?

muhammedkaya22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
verimli yeter hatta güç kaynağı ama tasaruf modlu özelikli anakartın var şişik kondastör fln varsa ondandır arıza bak şişmiş kondastör varmı diye

---- Mesajlar birleştirildi ----

anakartı ayrı yani kasalı pc 400 watt power suplysi varmış

Son düzenleme:

PuT1N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü.Toplama bilgisayar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

fotoğraf atsam anlaşılır mı şişik olup olmadığı? veya videoyla sorunu anlayabilir misiniz ?

Son düzenleme:

Sergey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim iki ihtimal var biri varsa garanti, diğeri tamirci güvenilir olandan.
Dediğim gibi monitöre giden güçte sıkıntı var bunların dijital ölçü aletiyle ölçülmesi gerekiyor ve bundan önce tanıdık komşudan felan varsa monitörünü dene ordada aynı hata varmı, yoksa kasa da sorun vardır
Eğer kasa da sorun varsa kasanın yetersiz güçten kaynaklı besleyemediği bir sistem gözüküyor, bunuda ölçmek gerekiyor ölçü aletiyle şu an üç ihtimal daha çıktı ilki yetersiz güçten açılamayan ekran, diğeri power, bir diğeri ve en son ihtimal olan ekran kartı.

PuT1N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim iki ihtimal var biri varsa garanti, diğeri tamirci güvenilir olandan.
Dediğim gibi monitöre giden güçte sıkıntı var bunların dijital ölçü aletiyle ölçülmesi gerekiyor ve bundan önce tanıdık komşudan felan varsa monitörünü dene ordada aynı hata varmı, yoksa kasa da sorun vardır
Eğer kasa da sorun varsa kasanın yetersiz güçten kaynaklı besleyemediği bir sistem gözüküyor, bunuda ölçmek gerekiyor ölçü aletiyle şu an üç ihtimal daha çıktı ilki yetersiz güçten açılamayan ekran, diğeri power, bir diğeri ve en son ihtimal olan ekran kartı.
vga kablolarından birisinin kenarı aşınmıştı biraz teller gözüküyordu ama ciddi bir durum yoktu sonra başka bi kabloyla deneyeyim dedim eski pcnin kablosuyla denedim (10 yıllık galiba ama kablolarda bir fark göremedim) yine olmadı.3. yılına girecek bilgisayar ama ben ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum yani çok da olmuyordu ara sıra yok denecek kadar az sürede oluyordu ve bios pilini çıkarıp takınca düzeliyordu.Ama yine de yardımın için sağol ben bir de başka bi monitörde deneyip geleyim.

Sergey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Monitörün arızalı varsayımım, senin bios pilini çıkarıp takıp açılması farklı ihtimal doğuruyor dediğin gibi bir monitörü eş dostta bir dene ona göre vaziyet alırsın, rica ederim.

Son mesajlar