PC açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Little_gamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba...
MSI b450 a pro max-r5 1600 af-palit 1660 super-xpg d10 2x8 GB 3000 MHz şeklindeki sistemimi 1 ay önce topladım. İlk zamanlar hiç bir problemim yoktu bilgisayarım normal şekilde açılıyordu açılırken ilk anakartın üzerindeki ışık yanıyor ekrana görüntü geldiği zaman sönüyordu. İki gündür PC açtığımda çalışıyor ama ekrana görüntü hiç gelmiyor siyah renkte kalıyor ve Anakartin üzerinde ki ışık yanık kalıyor. Ctrl alt delete yaptığımda PC yeniden başlatılıyor o zaman ekrana görüntü geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

1exelans

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar merhaba...
MSI b450 a pro max-r5 1600 af-palit 1660 super-xpg d10 2x8 GB 3000 MHz şeklindeki sistemimi 1 ay önce topladım. İlk zamanlar hiç bir problemim yoktu bilgisayarım normal şekilde açılıyordu açılırken ilk anakartın üzerindeki ışık yanıyor ekrana görüntü geldiği zaman sönüyordu. İki gündür PC açtığımda çalışıyor ama ekrana görüntü hiç gelmiyor siyah renkte kalıyor ve Anakartin üzerinde ki ışık yanık kalıyor. Ctrl alt delete yaptığımda PC yeniden başlatılıyor o zaman ekrana görüntü geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
İşlemci hızın nedir

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Bir kaç öneri

İşlemci fanını kontrol et
Ramlari kontrol et
Ekran kartını anakart üzerindeki on board girişden tak sırasıyla bir dene

Reaksiyon puanı
76
Sistem geri yüklemeyi bir deneyin, virüsler (spam) nedenli de olabillir. Sisteminiz çok yeni olmasaydı anakartı ve tüm bileşenleri söküp yeniden monte edin derdim. Ancak RAM'leri çıkarıp yeniden takmayı deneyebilirsiniz.. Ayni durum birkaç gün önce olduğunda sistemi yeniden başlatınca win 10'daki ekrandaki bu koyu siyahlık kaybolmuştu, sonradan bir tekrarı gelmedi. Kolay gelsin.

Little_gamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Bu arada anakartın üzerinde 4 adet ışık var bunlar;
Cpu, ram, VGA, boot
açılmadığı zaman boot yazan ışık yanık kalıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci hızın nedir
3.2-3.6

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
76
Merhaba. O zaman HDD ve SSD'nin (SSD'niz de varsa eğer) SATA giriş ve power (güç girişi besleme) kablolarını söküp yeniden yerlerine sıkı takın, booting'deki erişim zorluğu yüzünden bu ışıklı gösterge bu yüzden sürekli olarak yanmış olabilir. Kolay gelsin.

Little_gamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
yedek kullandığım eski SSD'lerimin anakart bağlantılarını çıkardım sorun çözüldü cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.