Pc açılmıyor

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Slm arkaaaadaşlar bugün pc mı sapa sağlam kapattım daha sonra açmak istedım bir türlü açılmıyor power düğmesine basıyom hiç bişe yok ama fişi pirizden çekim bidaha taktığımda pover düğmesı 1 seferliğine yanıp sönüyor ama yinede açılmıyor başka bir power supply denedim yine olmadı bütün fişlerı çıkarıp rem dahil ne yaptıysam açılmıyor bilgisi olan varsa paylaşsın tlfen

hamitozlu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bios pilini çıkar ve 10-15 dk bekle bios kendini resetlesin.

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onıda yaptım bios pilini çıkardım taktım yinede değişen bişe olmadı açılmıyor

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sistem fişe takılı olmadığında bios pilini çıkar bir 15 kadar öyle bekle.Sonra pili tak ve sistemi başka prize takıp dener misin ? Ama aynı şartele bağlı olmayacak yani başka oda da vs bir prize...

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aynı sorun şu an kullandığım bilgisayarı topladığım zaman oldu.İşletim sistemini yükledim kapattım.1 2 saat sonra açmaya çalıştım açılmadı senin dediğin gibi oldu.Aldım dükkana götürdüm orda çalıştı sorun yoktu.1 gece çalıştı sabaha kadar tık yok.Eve getirdim tekrar taktım.Sorun düzeldi.Aradan 4 sene geçti hiç tekrarlamadı.Taki geçende Pc genel temizlik yaptığımda oldu.5 dk bekledim prizi değiştirdim.Sorun düzeldi...

Elektirik dalgalarının düzensizliğinden oluyor.Hele hele elektirik tesisatı eski yapılarda bu sorun daha çok oluyor...

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu dediğinide yaptım yine de olmadı bilmiyom ne yapacağımı

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Başka bir pus ile dene bir de kasayı aç bir bak orasına burasına kısa devre tarzı bir şey var mı ? Özellikle usblere bak

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunları daha önce yaptım sonuç alamamıştım

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Son olarak power tuşunun kablolarına bir bak.Sorun var mı.Ayrıca power tuşunun takılı kalmadığından emin ol...

Walla dostum benim adım hıdır elimden gelen budur.Aklıma başka bir şey gelmiyor...

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sorun çözüldü belki başka birinin başına gelir diye paylaşmak istedim. sorun ana karttan powere giden kablodan mış kabloyu çıkarıp ana karttan çalıştırdım çalıştı sonra kabloyuda değiştirdim çalışıyor şimdi