Pasif Saha Dolabı

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar türk telekom yaklaşık 3 ay önce binamızın önüne saha dolabı koymuşlar fiber olanından üstünde yazıyor bu mahallede fiber altyapı teknolojisi vardır diye neyse türk telekomu aradım ne zaman faaliyete geçer dedim kesin bilgi veremiyoruz diyorlar şuan 8mbs yalın kullanıyorum fiber aktif olunca hattımda otomatik fibere geçeçekmiş belki ben fiber istemiyorum otomatik geçiçek diyor geçse bile 8mbsin fiberini napim 16 yada 32lik pakete geçerim bu saha dolabının ne zaman aktif olacağını bilerekmi söylemiyorlar sizce​

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar türk telekom yaklaşık 3 ay önce binamızın önüne saha dolabı koymuşlar fiber olanından üstünde yazıyor bu mahallede fiber altyapı teknolojisi vardır diye neyse türk telekomu aradım ne zaman faaliyete geçer dedim kesin bilgi veremiyoruz diyorlar şuan 8mbs yalın kullanıyorum fiber aktif olunca hattımda otomatik fibere geçeçekmiş belki ben fiber istemiyorum otomatik geçiçek diyor geçse bile 8mbsin fiberini napim 16 yada 32lik pakete geçerim bu saha dolabının ne zaman aktif olacağını bilerekmi söylemiyorlar sizce​
Buradada kurdular hızım normalde 2-3 dü şimdilerde 5-6 oluyor öyle bir şey seninkide heralde

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Buradada kurdular hızım normalde 2-3 dü şimdilerde 5-6 oluyor öyle bir şey seninkide heralde

biz yeni taşındık buraya eski oturduğum yerde 2yada 3 mbs ancak görüyodum şimdi ise 7.30 bazen tam 8mbs görüyorum 900 kb veya 1mbsle indirmek süper bir şeymiş ah bide akk olmasa ahh

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@djvietnam zaten akkye en düşük verecekleri 3mbs zorunlu olan o 1mb da ne sen bu işi araştır

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Altyapı tam hazır olmadan kutuyu koymaları mantıksız. Belki hazırdır ama işlemleri geç yapıyorlardır.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Detaylı bilgiyi bulunduğunuz ilin bölge müdürlüğünden alabilirsiniz.Ancak eski hatların fibere geçişi, aktivasyon süreci, portların aktarılması, test aşaması, elektrik işleri vs.. 3-4 ay sürüyor.Sebebi de her işe ayrı departman dolayısıyla farklı ekip bakıyor.Yakında aktif olur umarım.İyi geceler.