Pardus tan Win 10 a geçme

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,338
Bilgisyarım çökmüştü geçici olarak telefondan usb ye pardus yükledim etcdroid .ile bilgisyarım hiç açılmıyodu bende linux u falan tam bilmiyodum geçici olarak yüklim sonra pc dne windowsa geçeirm düşünceisndeydim ama linuxdan windowsa geçemiyorum. ztn rufus falan yüklenmiyor usb boot edemiyorum direk windows yükseltmesi gibi exe yi çalıştırıp da olmuyor bildiğiniz gibi .woeusb ile denedim ama hata verdi exit code 256 diye .bi şekilde linuxdan windowsa geçmem gerek ama usb boot edebilecğeim ikinci bir bilgisayarım yok bi şekilde woeusb deki hatayı yada nebilim usbyi bi şekilde boot edip windows yüklemem gerek nasıl yaparım yada nasıl woeusb hatasını çözebilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu arkadaşım için açtım oda okuyacak yazdıklarınızı lütfen yardım edin.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bilgisyarım çökmüştü geçici olarak telefondan usb ye pardus yükledim etcdroid .ile bilgisyarım hiç açılmıyodu bende linux u falan tam bilmiyodum geçici olarak yüklim sonra pc dne windowsa geçeirm düşünceisndeydim ama linuxdan windowsa geçemiyorum. ztn rufus falan yüklenmiyor usb boot edemiyorum direk windows yükseltmesi gibi exe yi çalıştırıp da olmuyor bildiğiniz gibi .woeusb ile denedim ama hata verdi exit code 256 diye .bi şekilde linuxdan windowsa geçmem gerek ama usb boot edebilecğeim ikinci bir bilgisayarım yok bi şekilde woeusb deki hatayı yada nebilim usbyi bi şekilde boot edip windows yüklemem gerek nasıl yaparım yada nasıl woeusb hatasını çözebilirim ?

Bunu arkadaşım için açtım oda okuyacak yazdıklarınızı lütfen yardım edin.
Öncelikle terminale sudo su yazınız daha sonra fdisk -l yazıp USB belleğinizin ne diye görüldüğüne bakınız daha sonra cd İndirilenler(yada ISO dosyası neredeyse) yazınız daha sonra da dd if=windowsısodosyası.iso(burayı ISO dosyasının adına göre değiştirin) of=/dev/sda(Burayı belleğinize göre değiştirin) bs=4M yazarak Windows ISO dosyasını USB belleğinize yazdırabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
1,338
aga bu win xp dosyası

aga ben tam ne yazacam anlamadımki

hepsini teker tekermi yazacam

yoksa birleşikmi

en iyisi ben sna a

dosya adını atim attım ztn

usb yide sdb1 olarak görüyor

sen bunları yazıp sorsana

tam olarak ne yazayım

olurmu
Akadaşın yazdıkları

ilhan@pardus:~$ fdisk -l bash: fdisk: komut yok ilhan@pardus:~$ sudo su [sudo] password for ilhan: root@pardus:/home/ilhan# İndirilenler bash: İndirilenler: komut yok root@pardus:/home/ilhan# cd İndirilenler root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# dd if=w2k3sp2_3959_usa_x64fre_spcd.iso of=/dev/sdb1 972796+0 kayıt girdi 972796+0 kayıt çıktı 498071552 bytes (498 MB, 475 MiB) copied, 4,91888 s, 101 MB/s root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# bs=4m root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# şunu demiş

@Ram_kafasi

Son düzenleme:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
aga bu win xp dosyası

aga ben tam ne yazacam anlamadımki

hepsini teker tekermi yazacam

yoksa birleşikmi

en iyisi ben sna a

dosya adını atim attım ztn

usb yide sdb1 olarak görüyor

sen bunları yazıp sorsana

tam olarak ne yazayım

olurmu
Akadaşın yazdıkları

ilhan@pardus:~$ fdisk -l bash: fdisk: komut yok ilhan@pardus:~$ sudo su [sudo] password for ilhan: root@pardus:/home/ilhan# İndirilenler bash: İndirilenler: komut yok root@pardus:/home/ilhan# cd İndirilenler root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# dd if=w2k3sp2_3959_usa_x64fre_spcd.iso of=/dev/sdb1 972796+0 kayıt girdi 972796+0 kayıt çıktı 498071552 bytes (498 MB, 475 MiB) copied, 4,91888 s, 101 MB/s root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# bs=4m root@pardus:/home/ilhan/İndirilenler# şunu demiş

@Ram_kafasi
Öncelikle sudo fdisk -l yazar mısınız? Hatta isterseniz özelden size yazayım buradan biraz uzun sürecek anlatmam.

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam öncelikle sa sorunun sahibi benim dediklerinizi yapmaya çalıştım bunlar geldi arkdaş ss de attı ztn doğru yazmışmıyım bu arada usb ye girmyee çalışınca girmiyo girdi çıktı hatası diyor yani bişiler olduda doğrumu yanlışmı siz yardımcı olucaksınız artık :)

Öncelikle sudo fdisk -l yazar mısınız? Hatta isterseniz özelden size yazayım buradan biraz uzun sürecek anlatmam.
yazdım onu

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
hocam öncelikle sa sorunun sahibi benim dediklerinizi yapmaya çalıştım bunlar geldi arkdaş ss de attı ztn doğru yazmışmıyım bu arada usb ye girmyee çalışınca girmiyo girdi çıktı hatası diyor yani bişiler olduda doğrumu yanlışmı siz yardımcı olucaksınız artık :)
Öncelikle sudo fdisk -l yazmanız gerekirdi,yönetici izniniz olmadığından dolayı diskinizi göremiyorsunuz.

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

yazdım onu
ss atıyimmi

Öncelikle sudo fdisk -l yazmanız gerekirdi,yönetici izniniz olmadığından dolayı diskinizi göremiyorsunuz.
anladım

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1610027799299.png

teker teker gidelimmi

1610027799299.png

teker teker gidelimmi
ilk dediğini yazdım şimdi napayım

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 132708

teker teker gidelimmi

ilk dediğini yazdım şimdi napayım
yazacağım dosyanın adı bu w2k3sp2_3959_usa_x64fre_spcd.iso

Tamamdır o zaman öncelikle cd İndirilenler(yada ISO dosyası nerdeyse) yazınız daha sonra da
dd if=isodosyasınınadı.iso(Burayı ISO dosyasının adı ile değiştirin) of=/dev/sdb bs=4M yazınız.
tmm deniyorum

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Woe USb'yi kurmak için: (her satırı ayrı ayrı yaz)

$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
$ sudo apt update
$ sudo apt install woeusb

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Woe USb'yi kurmak için: (her satırı ayrı ayrı yaz)

$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
$ sudo apt update
$ sudo apt install woeusb
woeusb yi kurdum ama yazarken exit code 256 hatası alıyorum

Olmaz ise Discord vb. platformlardan yardım edebilirim.
hocam discorddan olursa çok iyi olur

ilacarhan21 #3938

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807

ilacarhan21 #3938
İzin hatası alıyorsun sanırım. buradaki çözümü dene

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

ilacarhan21 #3938
Discord'dan cevap verebilir misiniz? Size ulaşmaya çalışıyorum ama tepki vermiyorsunuz.

ilhanacar21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0