Pardus 2009'a Hemen Yama Geldi

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tövbe tövbe
kesin sen çekmişsindir bunu :D
eline koz geçti haps vur vurabildiğin kadar :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Video yakıyor ortalığı. :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
evet ben çektim dahası var ama valla üşeniyorum editlemeye ve upload etmeye, son görüntüde masaüstüne dosya kopyalarken ekranın ortasında dönen şey refresh efekti kopyalama bitene kadar döndü durdu :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bu nasıl bi AntiLinuxculuktur anlayamıyorum :D
Adamlar bişey yapmaya çalışıyor desteklemek yerine kösteklemeyi trercih ediyorsun, bu kadar yerin dibine sokmaya çalışacağına yardım et de düzeltsinler :D

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu nasıl bi AntiLinuxculuktur anlayamıyorum :D
Adamlar bişey yapmaya çalışıyor desteklemek yerine kösteklemeyi trercih ediyorsun, bu kadar yerin dibine sokmaya çalışacağına yardım et de düzeltsinler :D
katılammak elde deyil

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Nasıl yani yama?

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
yardım ediyoruz ya daha ne yapalım benim gibi eleştirmeni bulsunlarda anlından öpsünler

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Ne yaması geldi 1 saat sonra? Kendi sitelerinde ve özgürlük için'de de yok bir haber

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
videoda görünmüyor mu :D şimdi bi yama daha yayınlandı mesela package-manager pisi arayüzü :D 10 saat olmadığı dağıtımın çıktığı yama üstüne yama.

hemen haber olmaz pesimist yoksa karizmaları çizilir işletim sistemini yayınladık 1 saat sonra yama yayınladık diye haber yaparlar mı hiç :D

firegenius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten çok aceleye geldi. Şak şak iki günde bir sürüm geldi. RC2'ye şaşırdım çok mesela. Stabil bir sistem sunamadılar henüz demekki. Sadece Kaptan güncellenseydi anlardım ama zaten kaptan ilk açılıştan sonra pek bir işe yaramıyor. Birkaç gün içinde herşey düzelir inşallah. Bu birkaç gün boyunca Kubuntu'da kalmaya devam edeceğim. (Zaten kalacaktım gerçi, Pardus'u ayrıyetten yükleyecektim.)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Video nun başı güzel olmuş bide windowsa b.k atıolar :D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
özgürlükiçin.com'da temalar bölümü açıldı.işte oradaki wallpaperleri almak için bu güncelleme en azından ben böyle düşünüyorum :D .çünkü pardus'u ilk yüklediğimde yoktu özgürlükiçin wallpaperleri.
bu da benim pardus'tan aldığım bi ekran görüntüsü :
p09y.jpg

say55

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windowsuda gördük tanıtıldığı zaman çöktü.microsoftaki para tübitakta olsa ultra işletim sistemi yapar...

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet ben çektim dahası var ama valla üşeniyorum editlemeye ve upload etmeye, son görüntüde masaüstüne dosya kopyalarken ekranın ortasında dönen şey refresh efekti kopyalama bitene kadar döndü durdu :D

bu hata pardusta değil sizin PC nizile ilgili sanırım
sanki düşman işletim sistemi gibi tanıtmayada gerek yoktu

ben 4 yıldır kullanmadığım linux kalmadı ama pardus bambaşka
linux tabanlı en iyi ve kaliteli işletim sistemi benim görüşüm en azından

bu şekilde hiç bir zaman alpha sürümünde dahi bir hata vermedi pardus
2009 tüm sürümlerini PC mde denedim kesinlikle bir hata vermedi
hata verse dahi katkı yapacak yerde köstek olmayalım lütfen
windows ilk çıktığında herkez şu andaki gibi bilmiyordu sonradan ögrendik
hiç kimse annesinin karnında öğrenip gelmedi bunca işletim sistemlerini

pardusu denemeye beşledığım ilk gün sanki bilgisayara yeni başlamış çocuklar gibiydim ama meraktan kurcalaya kurcalaya ve takuıldığım yerlerde pardus gönüllüleri sitesine yazarak sorunlarımı çözdüm ve çözmeye devam ediyorum
windowsta takıldığınız yerde veya hata olan bir konuyu bill gates ei arayıp soramazsınız ancak normal forumlarda hobby olarak ilgilenenlere yardımcı olur

ama pardusta öyle değil hem ücretsiz bedava hemde profesyonel arkadaşlar canla başla yardımcı oluyorlar pardus gönüllüleri sitesinde bir sorunum olsa o konuda bilgisi olan herkez ama hepsi tek tek yardımcı oluyorlar hepside gönüllü arkadaşlar bir kuruş para almadan sorunumuzu çözüyorlar

windows hem ücretli hemde profesyonel yardım alınabilecek bir yeri yok microsoft hariç onada mail atın ilgileniriz derler günlerce beklersiniz
ama pardusta sorun yazın en geç 15 dakikada çözüm bulmak için herkez yardımcı oluyor isterseniz deneyin

sizin youtubeye verdiğiniz videodaki gibi hata yapan pc daha hata bildirimine düşmedi düşse görürdüm
en azından denemek amacıyla hatanızı pardus gönüllüleri sitesine bildiriniz bakın size kaç kişi yardımcı olacak

en çok üzüldüğüm nokta sizin tamamını turk evlatlarının tubitaktaki geliştirdiği işletim sistemiyle böyle dalga geçmeniz

ben daha gece kurdum saat gibi çalışıyor hiç bir sorun yok

saygılarımla

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bill Gates, Windows 98'i CNN'de tanıtıyordu donanım kuracaklardı mavi ekran verdi çöktü videosu bile var bende :D :D Bi de Linux'a b.k atıyorlar :D

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bill Gates, Windows 98'i CNN'de tanıtıyordu donanım kuracaklardı mavi ekran verdi çöktü videosu bile var bende :D :D Bi de Linux'a b.k atıyorlar :D

sonuna kadar sana katılıyorum sarsıntı kardeş

sende bir güzellik yapta windowsun çökme videosunu koysan linke windows çu arkadaş gibi herkez görsün derim

eleştiriye her zaman saygımız var ama sınırı geçmemek şartı ve hakaret derecesine varmamak şartıyla

korsan windows kullanmaktansa açık kaynaklı işletim sistemi kullanmayı tercih ederim

saygılarımla

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bu HapS üşenmez gider kendi işletim sistemini yazar sırf linux'tan daha iyi olsun diye . :D

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
naturel ne kadar da abartmışsın olayları, sakin olmayı denesene biraz. adam eleştiri hakkını kullanıyo ve hangi sınırı geçemesinden bahsediyosun??

windows ve linux tamamen birbirinden ayrı sistemlerdir. kim ne istiyosa onu kullanır, bu işletim sistemi çekişmelerini de antivirüs çekişmelerine benzetmeyin nolur.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sonuna kadar sana katılıyorum sarsıntı kardeş

sende bir güzellik yapta windowsun çökme videosunu koysan linke windows çu arkadaş gibi herkez görsün derim

eleştiriye her zaman saygımız var ama sınırı geçmemek şartı ve hakaret derecesine varmamak şartıyla

korsan windows kullanmaktansa açık kaynaklı işletim sistemi kullanmayı tercih ederim

saygılarımla
Video karşıma Youtube'da çıkmıştı bende indirdim şimdi indirdiğim kaynak yoğun istek üzerine; YouTube - Windows 98 Crash!

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
pardus 2009 çalışan cdsini bekliyorum bakalım :) usb'ye boot edip öyle kurucam :) 2008 cd/dvd beğenmeyip seçim yapmıştı :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
siz 1998 deki teknolojiyle 2009 daki teknolojiyi karşılaştırırsanız size cevap bile vermem 1998 de linuxda dialup modem bile çalışmazdı kaldıki scaner çalışacak kurduğunuzda herhangi bir pencere yönetici açılsında dua edin. siz kendinize windows 98 i referans almaya devam edin :D

osmanhasimcan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
pardus çok iyi bir sistem olduğu kesin ancak windows ile kıyas edilmesi sçz konusu bile olamaz çünkü windowsw bu konuda bir liderdir bunu kimse inkar edemez ama linux zamanla çok iyi yerlere gelecektir eminim.
tek eksiği yetersiz program uyumluluğudur

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
siz 1998 deki teknolojiyle 2009 daki teknolojiyi karşılaştırırsanız size cevap bile vermem 1998 de linuxda dialup modem bile çalışmazdı kaldıki scaner çalışacak kurduğunuzda herhangi bir pencere yönetici açılsında dua edin. siz kendinize windows 98 i referans almaya devam edin :D
Pardus 2009'daki bir güncelleme ve sen bunu kritik bir hata gibi anlatıyorsun millete benim demek istediğim bu :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
ben sizin ne demek istediğinizi anlıyorum ama siz benim ne demek istediğimi hala anlayamadınız. aynı şeyi microsoft yapsaydı çarşaf çarşaf yamalı bohça yakıştırmaları yazılır çizilirdi bunu site editörleri bile yapıyor zaman zaman. windows yamalı bohçaysa linux dağıtımları daha yamalı bohcadır mesaj bu tabi anlayana birde 6 ayda bir yeni dağıtım meselesi var buda başka bir zamanın konusu orayada değineceğiz :) microsoft 6 ayda bir işletim sistemi çıkartsa acana neler denirdi

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
HapS hangi yüzyılda yaşıyorsun birader.ekran kayıt programı icad edildi :D

cep tel. ekran mı çekilir :D

bu arada windows 6 ayda bir işletim sistemi çıkaramaz.kaç senede vistayı çıkardılar.beceremeyince win7 diye optimize edilmiş vistayı çakacaklar şimdi.

Hatasız kul olmayacağı gibi hatasız işletim sistemi de olmaz.Ama sen kırk yılda bir video çekebiliyorsun linux için,biz windows için çekmeye çalışsak terabaytlarca harddisk lazım.