Parça Uyumları

Bu konuyu okuyanlar

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Yeni bi kasa topladım (çoğunlukla günlük, bazı zamanlar oyun için) ancak parçaların uyumu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. @Frosa
- Aşağıdaki parçaların uyumunda bir sorun varmı?
- Şu parça yerine bu paraya şu parçayı al dediğiniz herhangi bir parça var mıdır? Varsa nedeniyle birlikte açıklarmısınız?
İyi forumlar.

Anakart:

İşlemci:

Ekran Kartı:

Ram:

İşlemci Fan:

PSU:

Kasa:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam bütçeniz ne kadar? Bu bütçeye monitör dahil mi değil mi? Bilgisayar kullanım amacınız nedir? Sadece oyun mu? 9. nesil almak şu dönemde çok mantıklı değil. Daha iyi öneriler çıkacağına eminim.

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bütçeniz ne kadar? Bu bütçeye monitör dahil mi değil mi? Bilgisayar kullanım amacınız nedir? Sadece oyun mu? 9. nesil almak şu dönemde çok mantıklı değil. Daha iyi öneriler çıkacağına eminim.
Hocam bu bütçeye monitör dahil değil. Yukarıda yazdığım parçalar için en fazla 7000-8000 arası ayırabilirim. Genellikle günlük işler için kullanılacak ancak zaman zaman oyun da dahil. Açıkçası bekleme durumum yok maalesef. Bu parçalarla ilgili herhangi bir olumsuz durum yoksa siparişi bu akşam geçmeyi düşünüyorum

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam bu bütçeye monitör dahil değil. Yukarıda yazdığım parçalar için en fazla 7000-8000 arası ayırabilirim. Genellikle günlük işler için kullanılacak ancak zaman zaman oyun da dahil. Açıkçası bekleme durumum yok maalesef. Bu parçalarla ilgili herhangi bir olumsuz durum yoksa siparişi bu akşam geçmeyi düşünüyorum
Hocam o bütçeye güncel bir sistem toplanabilir. Anakart çok kısıtlayıcı. Yani sorunuz bu parçalar birlikte çalışır mı? ise çalışır. Ama dengeli bir sistem olmamış. Ben bir öneri yapmaya çalışayım. Aynı zamanda yardımcı olabilecek kişileri de etiketleyelim, en uygun sistemi bulmaya çalışalım sizin bütçenize.

@Görkem Say @met 35

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam o bütçeye güncel bir sistem toplanabilir. Anakart çok kısıtlayıcı. Yani sorunuz bu parçalar birlikte çalışır mı? ise çalışır. Ama dengeli bir sistem olmamış. Ben bir öneri yapmaya çalışayım. Aynı zamanda yardımcı olabilecek kişileri de etiketleyelim, en uygun sistemi bulmaya çalışalım sizin bütçenize.

@Görkem Say @met 35
Tamam hocam beklemedeyim o zaman. Teşekkür ederim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Dur aman sakın siparişi geçme. Düzgün bi şey toplayalım. Parçaların çoğu, uyum olarak bi felaket olmuş. Aman diyeyim.

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dur aman sakın siparişi geçme. Düzgün bi şey toplayalım. Parçaların çoğu, uyum olarak bi felaket olmuş. Aman diyeyim.
Beklemedeyim hocam ? Uzun zaman oldu pc toplamayalı. Güncel değilim açıkçası. Parçaların hepsini 2 saat önce topladım acil olduğu için. Ama felaket oldu madem bekleyecez mecbur ?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
1629
1764
750
3060
550
520
440

Benden şöyle bir şey çıktı hocam. 8600 lira civarında ediyor. Bütçeniz el verir mi bilmiyorum. Tercih sizin.

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1629
1764
750
3060
550
520
440

Benden şöyle bir şey çıktı hocam. 8600 lira civarında ediyor. Bütçeniz el verir mi bilmiyorum. Tercih sizin.
Teşekkür ederim hocam. met 35 hocamın da tavsiyesini alayım ona göre hızlıca değerlendirip siparişi geçeyim

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Arasıra oyunsa çok çok yüksek e.kartına pek ihtiyacın yok demektir. GTX 1650 super , AMD RX 590 gücünde bi kart. Yani yazdığın , RX 570 den çok daha iyi. Size gayet yeterli gelecektir.Bütçeyi fazla şişirmeden ,7250 TL de kestim. 10400F efsane bi işlemci. 9600k falan dinlemez.

Anakartı B460 serisi yaptım Hesaplı. Z490 serisi bi anakart ,bu e.kartı için ,hiçbi şeyi değiştirmez. Yani, en kötü, 56 fps alacağın yerde ,55 fps alırsın, oyunda..

Kasa biraz pahalı ama ,sanırım estetiğe biraz düşkünsün. Daha ucuza kasalarda var .

SSD, NVME. Epey hızlı.
Bi bakın. Aklınıza takılan bi şey olursa,sorun veya farklı bi isteğiniz olursa. İşlemci çok güçlü mesela,günlük kullanım ve bu e.kartı için. Yerine, daha ucuz bi işlemcide yapılabilir .
Resime tıklarsan,netleşir.

tt.PNG

JunkDealer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arasıra oyunsa çok çok yüksek e.kartına pek ihtiyacın yok demektir. GTX 1650 super , AMD RX 590 gücünde bi kart. Yani yazdığın , RX 570 den çok daha iyi. Size gayet yeterli gelecektir.Bütçeyi fazla şişirmeden ,7250 TL de kestim. 10400F efsane bi işlemci. 9600k falan dinlemez.

Anakartı B460 serisi yaptım Hesaplı. Z490 serisi bi anakart ,bu e.kartı için ,hiçbi şeyi değiştirmez. Yani, en kötü, 56 fps alacağın yerde ,55 fps alırsın, oyunda..

Kasa biraz pahalı ama ,sanırım estetiğe biraz düşkünsün. Daha ucuza kasalarda var .

SSD, NVME. Epey hızlı.
Bi bakın. Aklınıza takılan bi şey olursa,sorun veya farklı bi isteğiniz olursa. İşlemci çok güçlü mesela,günlük kullanım ve bu e.kartı için. Yerine, daha ucuz bi işlemcide yapılabilir .

Ekli dosyayı görüntüle 122402

SSD, NVME. Epey hızlı.

Ekli dosyayı görüntüle 122402
Çok teşekkür ediyorum hocam ilgilendiğiniz için. Sanırım önerdiğiniz gibi alıcam. Bi değerlendireyim duruma göre tekrar başınızı ağrıtabilirim :) Hayırlı geceler diliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Size de. Bi bakının. Dediğim gibi,işlemci çok güçlü. 6 çekirdek,12 izlek bi işlemci. 9600K ise ,sadece 6 çekirdek,mesela.