Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ görevinden uzaklaştırıldı

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi. Eşini dekan yapmıştı...

Son düzenleme:

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Az da olsa şöyle haberler duyunca yüzüm gülüyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Öğretim üyesi yapmaya çalışmış dekan değil lütfen içeriğinizin doğruluğuna dikkat ediniz.

Zaten adam İslami İlimler Enstitüsü’ne enstitü sekreteri olarak atamış medyada olay çıkınca kadın istifa etmiş. Şimdi yine bir şansını denemiş.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öğretim üyesi yapmaya çalışmış dekan değil lütfen içeriğinizin doğruluğuna dikkat ediniz.

Zaten adam İslami İlimler Enstitüsü’ne enstitü sekreteri olarak atamış medyada olay çıkınca kadın istifa etmiş. Şimdi yine bir şansını denemiş.
İslami ilimlere ensütitisinde bu yapılıyor. Sonra milletten dindar olmasını bekliyorsun.

Milletin din eğitimi yok. Hacıdan hocadan gördüğü kadarıyla görünce bu yapıyorsa böyledir diyor ve soğuyor. Olay bu kadar basit.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bu sadece bu alan için geçerli değil. Üniversitelerde bir akedemisyenler hegemonyası mevcut. Mesela benim Uludağ Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı okuyan arkadaşım vardı. Bölüm başkanı bölüm açıldığında MEBde Türkçe öğretmeni iken tüm yakın öğretmen arkadaşlarını da alarak akademik kadro kurmuş. Böyle birilerinin torpili ile gelen hiç bir şey bilmeyen akademisyenler çok var akademik alanda.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Ben İstanbul Üniversitesi mezunuyum, kemal alemdaroğlu denilen 28 Şubat'çı bir geri kafalının rektör olduğu dönemlerde okudum.

Laik (!) rektörümüzün döneminde bizim iktisat fakültesindeki neredeyse tüm hocalar karı-koca, baba-kız vs. idi. Eğitim görevlileri akrabadan geçilmiyordu.

Mesela iktisad sosyolojisi ile iktisat tarihi hocamız karı koca idi, ikisi de dersimize giriyordu. Mesela kantitatif iktisat ile matematiksel istatistik hocalarımız da karı koca idi. vs vs

Bu iş evvelden beri böyle. Kim yapıyorsa pis bir iş yapıyor. Bilim böyle ilerlemez arkadaş.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Uludağ Üniversitesinde de eş olan hocalar mevcuttu. Ben Kemal rektörlükten gitmişken İstanbul Üniversitesinde okumaya başladım. Allahtan benim bölümümde pek problem yoktu. Hocalaramız iyiydi zira bölüm Arap Dili ve Edebiyatı idi.

Reaksiyon puanı
10,325
Yahu hangi asırdayız, ne yani, şimdi sen karına torpil yapacaksın, ama bunu kimse duymayacak, konuşulmayacak ve hesabı sorulmayacak mı zannettin? Bu kadar aptal desem, bön desem koca rektörlük makamını ihraz etmişsin. Yoksa sen milleti aptal, kendini çok uyanık falan mı zannettiydin, aklım almıyor ya...

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Yahu hangi asırdayız, ne yani, şimdi sen karına torpil yapacaksın, ama bunu kimse duymayacak, konuşulmayacak ve hesabı sorulmayacak mı zannettin? Bu kadar aptal desem, bön desem koca rektörlük makamını ihraz etmişsin. Yoksa sen milleti aptal, kendini çok uyanık falan mı zannettiydin, aklım almıyor ya...
Garip olaylar bende anlamadım...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Vallahi Allah'tan imanlı ölmekten sonra istediğim ilk şeylerden birisi insaflı ve dürüst bir de ne deyip neyi savunduğunu tartabilen rakip.
1597178900119.png

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Andalların ve ilk insanların kralı 16 fakülte 3 yüksekokulun 2 enstitünün dekanı zincirtakan ejderhaların babası Hüseyin bağ hocamı ne hale getirmişler....
Paü pişmanlıktır...
Okuyanlar anladı beni???

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Ben de Berat Albayrak'ın vekil ve sonrasında bakan olmasından çok rahatsızım. Erdoğan'ın bir an önce görevden alması gerekiyor. Herhalde fark etmiyor ekonomiye en çok zarar veren şeyin spekülasyonlar olduğunu ve spekülasyonların da Berat Albayrak üzerinden yapıldığını. En azından eski maliye bakanları varken piyasada hızlı yükselişler olmuyordu. Tabi bu bakanlar içine cebine akıtan Unakıtan'ı dahil etmiyorum. Ve eminim Erdoğan'ı yönlendiren danışmanlar halkın nabzını tutamayan yaşlı eskimiş geride kalmış insanlardan oluşuyor. Halkın asgari ücretiyle bir hafta değil bir gün bile yaşayamazlar bu bürokratlar. Zamanın en güzel tragedya dizilerinden Sayın Bakanım dizisini izlemelerini tavsiye ederim. Dizi uyarlama olmasına rağmen her zamana uygun bir dizi.

Son mesajlar