Pakistan Sel Kampanyası

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
44589_456572355866_119308325866_6806857_2008904_n.jpg

40672_456575255866_119308325866_6806886_1690190_n.jpg

Kurtuluş Savaşı'nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkı, sel nedeniyle; canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını kaybetti. Pakistan şimdi kaybettiklerine ağlıyor. Kardeş ülkenin vefakâr halkı Türkiye'den yardım bekliyor. Son 80 yılının en büyük sel felaketini yaşayan Pakistan'da can kayıpları ve bilanço gittikçe artıyor. Felaketin boyutları tahmin edilenin çok çok üstüne çıktı. Son yapılan açıklamalara göre ülkede iki bine yakın kişinin öldüğü belirtiliyor. Suların 875 binden fazla evi ve ülkenin can damarı binlerce hektarlık tarım arazisini yuttuğu Pakistan da 20 milyon insanın sel mağduru olduğu ifade ediliyor. Sel bölgesinden tahliye edilen binlerce insan, açlık, susuzluk ve salgın hastalıkların pençesinde. Birleşmiş Milletlerin (BM) yaptığı açıklamaya göre de 5 milyon afetzedenin 3 aylık acil gıda ihtiyacı olduğu belirtiliyor. BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) Sözcüsü Maurizio Giuliano, Pakistanda meydana gelen selin boyutunu 5 milyondan fazla kişinin etkilendiği 2004 Tsunami felaketinden ve 3 milyondan fazla insanın etkilendiği Haiti depreminden daha büyük boyutlarda olduğunu söyledi. Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilan yardım çağrısını yineleyerek, sel sularının sanılandan daha büyük bir yıkıma yol açtığını belirterek, "Bundan sonrası için can kaybının daha da artmasından endişe ediyoruz"dedi. Kimse Yok Mu Yetkilileri Felaket Bölgesinde Kimse Yok Mu Derneği Pakistanlı afetzedeler için yardım kampanyası başlattı. Kimse Yok Mu Derneği Yetkilileri ve Pakistan Temsilcileri ülkenin çeşitli yerlerinde yardımları ulaştırırken aynı zamanda incelemelerde de bulunuyor. Ülkedeki felaketin boyutunu dikkate alarak Ramazan'la birlikte çok büyük bir kampanya başlatan Kimse Yok Mu Pakistan'da ki yardım çalışmalarını Serhat Eyaletinin başkenti Peşaver ve Pencap Eyaletinin başkenti Lahor'dan yönetiyor. Kimse Yok Mu Derneği ilk olarak Pakistan'a 200 bin dolarlık nakdi yardım gönderdi. Ayrıca 1500 aileye 30 ton kumanya yardımı yapan Kimse Yok Mu kurduğu iftar çadırlarıyla da her gün 1500 kişiye Ramazan ayı boyunca iftar veriyor. Pakistan'da halkın acil ihtiyaçlarını karşılamak için gıda ve temiz su temin eden Kimse Yok Mu, kampanyadan gelecek olan bağışlarla Pakistanlı afetzedelere daha büyük yardımlar ulaştırmaya devam edecek. Pakistan halkı şuanda Türk halkının yardımlarını bekliyor.

Pakistan Sel Kampanyasına Nasıl Yardım Edebiliriz

Kredi kartınızla,“Pakistan Sel” kampanyasına online bağış yapabilirsiniz.

Yurtdışı banka hesaplarımıza, açıklama alanına “Pakistan Sel” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.

TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan “Pakistan_Sel” yazıp 5777 SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Allah yardımlarınızı kabul etsin...

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bilmiyorum burda böyle yazmak doğrumu ama dün akşam haberlerde bir hoca zekat ve fitrelerinizi Pakistanlı kardeşlerimize gönderebileceğimizi söyledi bizde evde oturup karar verdik ailecek bu seneki zekat ve fitrelerimizi Pakistana yardım için açılan banka hesaplarına yatırıcaz bu konu hakkında bir kaç eş dost ile konuşup onlarıda ikna ettik sizde çevrenizdeki insanlarla konuşup onları bu yardım kampanyasına katılmaları için lütfen teşvik edin

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
bilmiyorum burda böyle yazmak doğrumu ama dün akşam haberlerde bir hoca zekat ve fitrelerinizi Pakistanlı kardeşlerimize gönderebileceğimizi söyledi bizde evde oturup karar verdik ailecek bu seneki zekat ve fitrelerimizi Pakistana yardım için açılan banka hesaplarına yatırıcaz bu konu hakkında bir kaç eş dost ile konuşup onlarıda ikna ettik sizde çevrenizdeki insanlarla konuşup onları bu yardım kampanyasına katılmaları için lütfen teşvik edin
Doğru mu tabii ki doğru..

Diyanet İşleri Başkanlığı da aynı yönde bir duyuru yaptı..

Son olarak da Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize kardeş Pakistan halkının yanında olmamız çağrısını yaptı...

Ki bu çağrılar yapılmasa dahi bizim kardeşlerimiz orada evsiz barksız ve 1 lokmaya muhtaç iken biz burada tabii ki rahat uyuyamazdık..

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bu durumdaki insanlara yardımın hayrından kimse eksik kalmasın bence. Durumu az da olsa iyi olanların hayırda öncü olmalarını dilerim.

Allah yardım edenlerin hayrını kabul etsin. Şu güzel sözü söylemeden edemeyeceğim; Ne verirsen elinle, o gelir seninle.

Ve yanılmıyorsam bir ayet olan "Veren el, alan elden hayırlıdır" unutmayalım. Bunun size geri dönüşü emin olun verdiğinizden fazla olacaktır; çünkü Allah cömerttir ve cömertleri sever.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu durumdaki insanlara yardımın hayrından kimse eksik kalmasın bence. Durumu az da olsa iyi olanların hayırda öncü olmalarını dilerim.

Allah yardım edenlerin hayrını kabul etsin. Şu güzel sözü söylemeden edemeyeceğim; Ne verirsen elinle, o gelir seninle.

Ve yanılmıyorsam bir ayet olan "Veren el, alan elden hayırlıdır" unutmayalım. Bunun size geri dönüşü emin olun verdiğinizden fazla olacaktır; çünkü Allah cömerttir ve cömertleri sever.
Ayet değil, Hadis-i Şeriftir.

Peygamberimizin Tebük'teki Hitabesi
İslâm ordusunun Tebük'te beklediği sıradaydı.Peygamber Efendimiz, bir ara ayağa kalktı. Arkasını bir hurma ağacına dayayarak şu hitabede bulundu:
"Size insanların en hayırlısı ve en şerlisini haber vereyim mi? İnsanların hayırlısı, atının veya devesinin sırtında, ya da iki ayağı üzerinde, son nefesine kadar Allah yolunda çalışan kimsedir!
"İnsanların en şerlisi de, Allah'ın Kitabını okuyup, ondan hiç faydalanmayan azgın kimsedir. İyi biliniz ki, sözlerin en doğrusu Allah'ın Kitabıdır. Yapışılacak en sağlam kulp takvadır.
"Dinlerin hayırlısı, İslâmiyettir.
"Sünnetlerin hayırlısı, Muhammed'in sünnetleridir.
"Sözlerin şereflisi, zikrullahtır.
"Kıssaların güzeli, Kur'an'da olan kıssalardır.
"Amellerin hayırlısı, Allah'ın yapılmasını mecbur kıldığı farzlardır.
"Amellerin kötüsü, bid'atlar, sonradan ihdâs edilmiş (hoş olmayan) şeylerdir.
"En güzel yol, en güzel yaşayış, Peygamberin yolu ve yaşayışıdır.
"Ölümlerin şereflisi, şehidlerin ölümüdür.
"Körlüğün körü, doğru yolu bulduktan sonra dalâlete sapmaktır.
"Doğru yolun hayırlısı, kendisine uyulandır.
"Körlüğün kötüsü, kalb körlüğüdür.
"Veren el alan elden hayırlıdır.
"Az olup yetişen şey, çok olup Allah'a taattan alıkoyandan hayırlıdır.
"Özür dilemenin en fenası, ölüm gelip çattığı zamankidir.
"Pişmanlığın kötüsü, Kıyâmet günündekidir.
"Yanlışları en çok olan, dili en çok yalan söyleyendir.
"Zenginliğin hayırlısı, gönül zenginlidir.
"Hikmetin başı, Allah korkusudur.
"Şarap, içki, günahların her çeşidini bir araya toplayandır.
"Gençlik, delilikten bir bölümdür.
"Kazançların kötüsü, faiz kazancıdır.
"Yemelerin kötüsü, yetim malı yemektir.
"Mes'ud kişi, başkasının halinden ders ve ibret alandır.
"Amellerde esas olan, neticeleridir.
"Düşüncelerin kötüsü, yalan yanlış düşüncelerdir.
"Mü'mine sövmek, günah işlemektir ve dinî emirlere hürmetsizliktir.
"Mü'mini öldürmek küfürdür.
"Mü'min etinin yemek [dedikodu ve gıybetini yapmak] Allah'ın emirlerine karşı koymaktır.
"Yalan yere, Allah adıyla yemin eden kişi, yalanlanır.
"Af dileyen kişi Allah tarafından affolunur.
"Kim öfkesini yenerse, Allah onu mükâfatlandırır.
"Uğradığı zarara katlanan kişiye, Allah karşılığını verir.
"Allah, zorluklara sabredip katlanan kimsenin sevabını kat kat arttırır.
"Allahım! Beni ve ümmetimi mağfiret eyle!
"Allahım! Beni ve ümmetimi mağfiret eyle!
"Allahım! Beni ve ümmetimi mağfiret eyle! Kendim ve sizin için Allah'tan mağfiret dilerim!" 758...

758. Müsned, 3:37; İbn-i Kesîr, Sîre, 4:23-25.
Kaynak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar