Özhan Canaydın vefat etti!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Allah rahmet eylesin...:(

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Allah rahmet eylesin. Tüm spor camiasının başı sağ olsun.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Allah rahmet eylesin.Gerçekten dürüst insanlardan biriydi...Üzüldüm ya...

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Allah rahmet etsin.
Çanta elimizde bekliyoruz.
Vasıta geldi mi binip gideceğiz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Allah rahmet eylesin...
İşte böyle...
Yaşarken küfrediyor ölünce arkasından rahmet okuyoruz...

Keşke yaşarken küfredememe erdemine sahip olan bir toplum olabilseydik...

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Allah Rahmet eylesin... Üzüldüm gece gece.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Allah Rahmet Eylesin..

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Başımız sağolsun.

Allah mekanını cennet etsin

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun :(

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Allah rahmet eylesin, Allah ailesine ve Galatasaray camiasına sabır versin :(

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
967284513.jpg

Eserin Aslantepe projesinin tamamlanmasını görmek nasip olmadı.

Mekanın Cennet olsun, nur içinde yat büyük başkan...:crying:

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Türk sporu ve Galatasaray camiası önemli bir ismini daha kaybetti.. Özhan Canaydın, verdiği hayat mücadelesinde yenik düştü..

ozhancanaydin_elikalbinde.jpg

Türk sporu ve Galatasaray camiası önemli bir değerini kaybetti. Uzun bir süredir pankreas kanseri nedeniyle tedavi gören sarı kırmızılı takımın eski başkanlarından Özhan Canaydın, Bursa Acıbadem Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesinde yenik düştü.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinde Özhan Canaydın'ın vefatıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:
Son nefesine kadar yüreği Galatasaray sevdasıyla çarpan, eski Başkanlarımızdan, değerli spor adamı ÖZHAN CANAYDIN vefat etmiştir.
Merhuma Tanrı'dan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun"

Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Kaya Aksoy, Özhan Canaydın'ın aramızdan ayrılması ile ilgili yaptığı açıklamalarından Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:
"Sevgili başkanımız son zamanlarını bizimle beraber geçirdi. Üzgünüz elimizden geleni yaptık ama hastalığına yenik düştü. Tüm spor camiasına ve ailesine başsağlığı dileriz. Sabah yaptığımız açıklama da olduğu gibi durumu aynı şekildeydi. Şuuru kapalıydı, elimizden gelen tüm tıbbi çabaları gösterdik ama Özhan başkanımız hastalığına yenik düştü. Bütün spor camiası ve ailesine başsağlığı diliyoruz."

Ajansspor ailesi olarak; sayın Canaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine, Galatasaray ve spor camiasına başsağlığı dileriz.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100322/gule_gule_ozhan_baskan.html

durumu kritikti malesef yenik düştü üzüldüm ya gece gece allah rahmet etsin... konu açılmış sonradan farkettim...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
fenerbahce100.jpg

Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanlarından sayın Özhan Canaydın'ın yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Özhan Canaydın'a Tanrıdan rahmet ailesi sevenleri ve tüm Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=19043

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
fenerbahce100.jpg

Değerli dostum spor adamı ve gerçek bir beyefendi Sayın Özhan Canaydın'ı kaybettiğimize dair üzücü bir haber almış bulunuyorum. Galatasaray Spor Kulübü'nde başkanlık görevi yapmış değerli bir spor adamını kaybettik.
Kendisinin tarzı ve beyefendiliğiyle spor dünyasına sağlamış olduğu katkılar tartışılmaz. Sevgili dostum Özhan Canaydın her zaman Türk sporuna verdiği değerli hizmetleriyle anılacaktır. Kendisine Tanrıdan rahmet ailesi sevenleri, Galatasaray ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum.

Aziz Yıldırım

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI

http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=19042

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
saygı deyer bir rakibi kaybettik ALLAH rahmet eylesin

smetcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok düzgün, çok beyefendi birisiydi, Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
aaa çok şaşırdım ve üzüldüm allah rahmet eylesin sevenlerine sabır versin

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Allah rahmet eylesin,ntvspor dan duydum bende şimdi

can_dostum1979

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kendisine Rahmet Ailesine başsağlığı diliyorum.
ALLAH rahmet eylesin:crying:

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bir bjk li olarak çok uzuldum beyefendi insana ALLAH tan rahmet kederli ailesine ve türk spor camiasına baş saağlıgı diliyorum.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
B_6520_13b.jpg

spacer.gif

Galatasaray'a Adanmış Bir Hayat: Özhan Canaydın

2.5 yılı aşkın bir süredir amansız bir hastalıkla mücadelesinde bu gece yenik düşen eski başkanlarımızdan Özhan Canaydın, 23 Ocak 1943 tarihinde Bursa'da doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde devam eden eğitim hayatı boyunca sporla ve özellikle basketbolla uğraşan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün Yıldız, Genç ve A Takımlarında basketbol oynadı, 1962 yılında Genç Milli Takım'la beraber Avrupa Gençler Şampiyonası'na katıldı. Özhan Canaydın 1963 senesinde Türkiye şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımı'nın da içinde yer aldı.

1957 yılında 155 sicil numarasıyla Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Özhan Canaydın, bu dönemde 14 yaşındaydı ve kulübün en küçük üyesiydi. 1964 yılında profesyonel basketbolu bırakan ve aile mesleği olan tekstil işine giren Canaydın, dokuma, örgü ve konfesksiyon alanlarında faaliyet gösterdi.

Galatasaray ile ilişkisi hiçbir zaman kopmayan ve her zaman camianın içinde yer alan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren'in başkanlık dönemlerinde yönetim kurullarında yer aldı, çeşitli görevlerde bulundu. Mart 2002 seçimlerinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına adaylığını koyan Özhan Canaydın, bu seçimi kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. başkanı oldu. Mart 2004 ve Mart 2006 seçimlerinde de başarılı olan Özhan Canaydın, Galatasaray Spor Kulübü'nün, üç dönem üst üste başkanlığını yaptı.

Özhan Canaydın, 1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi ve çift Murat ve Zeynep isimli iki çocuk sahibi oldu.

KAYNAK

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah rahmet eylesin, sevdiklerine ve ailesine sabır versin.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Özhan Canaydın'ı kaybettik

d7c609dc62ff41749b858c7abef1e9e8.jpg

Türk Futbolu'na çok önemli hizmetlerde bulunmuş değerli spor adamı Özhan Canaydın, tedavi gördüğü Bursa Acıbadem Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

2002-2008 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'nı ve ayrıca Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürütmüş olan Özhan Canaydın'ın aramızdan ayrılışı nedeniyle acımız büyük.

Merhum Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Galatasaray camiasına ve tüm spor ailesine başsağlığı diliyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu