Anket Oyunuzu kime kullanacaksınız?

Kime oy vereceksiniz?

• Recep Tayyip Erdoğan (AKP)

Kullanılan: 4 21.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu (CHP)

Kullanılan: 10 52.6%
  • Muharrem İnce (MP)

Kullanılan: 3 15.8%
  • Sinan Oğan (ATA İttifakı)

Kullanılan: 1 5.3%
  • Diğerleri

Kullanılan: 1 5.3%

• Kullanılan toplam oy
    19
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Oylar gizli tutulacaktır. Tek bir oy hakkınız vardır.

Tartışma çıktığında @wittroc hocamız hemen müdahale etsin.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Öncelikle kararınıza saygı duyuyorum, fakat herkesi oy kullanmaya davet ediyorum. Geleceğimize, oyumuza ve irademize sahip çıkalım.
Beni linçlemediğin için sağol fakat oy vericeğim bir kişi görmüyorum şahsen
Şuanki başkanda herşey çok pahali pc almayi düşünüyorum ama sadece bakabiliyorum onu eleyelim

Kiliçdaroğlu ben muhafazakarim başörtüsü yasaği kirmizi çizgim hatta bir ara şey vardi ezan turkce okunsun diye onyüzden güvenmiyorjm şahsen

Muharrem inceyede güvenemiyorum bir ara kilicdar oğluna yakindi sonra yari yolda birakti

Diğer adaylarin adlarini yeni duydum

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Beni linçlemediğin için sağol fakat oy vericeğim bir kişi görmüyorum şahsen
Şuanki başkanda herşey çok pahali pc almayi düşünüyorum ama sadece bakabiliyorum onu eleyelim

Kiliçdaroğlu ben muhafazakarim başörtüsü yasaği kirmizi çizgim hatta bir ara şey vardi ezan turkce okunsun diye onyüzden güvenmiyorjm şahsen

Muharrem inceyede güvenemiyorum bir ara kilicdar oğluna yakindi sonra yarı yolda birakti

Diğer adayların adlarını yeni duydum
Bir oy Kemal'e bir oy CHP'ye verme konusunda tekrar düşünün derim. :) Tamam Kılıçdaroğlu çok seçim kaybetti haklısınız fakat o zamanlar ittifak filan yoktu, Şuan 6'lı masanın CHP'ye desteği + HDP'nin de Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi Kürt seçmenden oy alması demektir. Bu durumda rahat kazanır.

Zaten CHP'nin bu seferki mitingleri bayağı kalabalık. 6'lı masanın ortaya çıkması + İmamoğlu ve Yavaş'ın CB Yardımcısı olması ve kısa süre içerisinde 6'lı liderin her yerde miting yapmaları taktir edilecek bir durum.

Muharrem İnce zaten düpedüz AKP'ye çalışıyor güvenmemeniz normal. Bir Cumhurbaşkanı adayı neden ilk turda bitirmek varken 2, tur ister merak ediyorum. 'Erdoğan 5 dakika bile bu ülkeyi yönetmemelidir' diyorsa kazanabilecek adayı desteklemesi gerekiyordu.

Çıkmış seçime 2 hafta kala diyor ki 'Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ittifaktan çıkarsa CHP'yi desteklerim.' Şahsen Davutoğlu ve Babacan'ın bir kötülüğünü görmedim.

Ayrıca 'Sizin bildiğiniz Atatürk'ün partisi yok artık, Atatürk'ün partisi burada Memleket Partisi' diyor. Kusura bakmasın ama CHP'yi Atatürk kurdu, Memleket Partisi'ni ise İnce kurdu kendisi Atatürkçü olabilir ama Atatürk'ün partisi demesi yanlış bir tabir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
, Şuan 6'lı masanın CHP'ye desteği + HDP'nin de Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi Kürt seçmenden oy alması demektir. Bu durumda rahat kazanır.

Tek bir soru soracam. HDP babasının hayrına sevabına mı destekliyor CHP'yi ?

Deva-Gelecek - Saadet Demokrat parti ve İYİ partinin bir çıkarı var listelerden 77 vekil aldılar. 1 Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve yüzde1 oyları yok iken 1-2 bakanlık aldı hepsi. Yani hepsinin bir çıkarı var.

HDP'nin Kemal Kılıçdaroğlun'dan bekledikleri nedir ne karşılığında destekliyorlar açıklayabilir misin? Veya azcık mantık yürütebilir misn?

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Ekonomik sıkıntıların farkındayım fakat biraz sabretmemiz gerekiyor. Bunun dışında herşey yolunda gidiyor... Özellikle bağımsızlık konusunda harika adımlar atıyoruz.

Karşı tarafın cidden muhalefet olmaktan çıkıp ciddi sıkıntıları var özellikle terör işbirliği konusunda.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Kılıçdaroğlu zaten Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacağız diyor HDP bundan dolayı destekliyor olabilir. Veya hiçbir şey istememiş de olabilirler bunu bilemeyiz.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696

Deva-Gelecek - Saadet Demokrat parti ve İYİ partinin bir çıkarı var listelerden 77 vekil aldılar. 1 Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve yüzde1 oyları yok iken 1-2 bakanlık aldı hepsi. Yani hepsinin bir çıkarı var.

HDP'nin Kemal Kılıçdaroğlun'dan bekledikleri nedir ne karşılığında destekliyorlar açıklayabilir misin? Veya azcık mantık yürütebilir misn?
Öncelikle HDP %99 her seçimde kazanamayacak onu biliyorsun geçiyorum. Sen kazanamayacak bir seçime girsen demirtas serbest kalsın diyenlere destek olursun işte (ki kendileri yapamaz o yüzden destek oluyorlar) medya ise bunu 6'lı masaya alınmış gibi gösteriyor. Halbuki tek yaptıkları demirtası serbest bırakmakta yardımcı olmak aynı zamanda milletvekili sokmak (bir oy KK'ya bir oy ysp diyorlar ya işte o sayede hem demirtası serbest bırakmakta yardımcı olup hem de meclise milletvekili sokacaklar.)

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kılıçdaroğlu zaten Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacağız diyor HDP bundan dolayı destekliyor olabilir. Veya hiçbir şey istememiş de olabilirler bunu bilemeyiz.
Bak kendi ağzınla söylüyorsun chp seloyu hapisten çıkarıp serbest bırakacak diye. Hdp denilen parti pkk destekçisi değil mi e o zaman neden hala burda chp nin savunuculuğunu yapıyorsun

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Öncelikle HDP %99 her seçimde kazanamayacak onu biliyorsun geçiyorum.

Seçimi kazanacak diyen mi var ? Kendi isteklerini muhalefete dayatıyor ve işin kötüsü çoğunu yaptırıyor veya yaptıracak...

Kayyum ataması bitecek diyenler kim ?
Yerel yönetimlerin özerkliğin savunanlar kim ?
Selahattin Demirtaş'ı geçtim Abdullah Öcalana bile özgürlük diyorlar !
Askeri operasyon duracak diyenler kim ?
Asker Suriye'den çekilecek diyenler kim !

Not: Cumhurbaşkanlığı seçimi yüzde 50-50 de ama görülen şu ki meclis dağılımında muhalefetin 300 vekili geçmesi çok zor. 360 üstüne geçmesi ise imkansız. Ne olacak her defasında HDP'ye mahkum kalacaklar Cumhurbaşkanlığını kazanırsalarda. Ve vatandaşın korkusu endşesi HDP'den mecliste oy alabilmek için TAVİZ VERECEKLER korkusu var insanlarda...

Şaka şeyler değil bunlar. HDP'li isimlerin yaptıklarını açıklamalarını görmemek için KÖR OLMAK LAZIM.

Son düzenleme:

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Seçimi kazanacak diyen mi var ? Kendi isteklerini muhalefete dayatıyor ve işin kötüsü çoğunu yaptırıyor veya yaptıracak...

Kayyum ataması bitecek diyenler kim ?
Yerel yönetimlerin özerkliğin savunanlar kim ?
Selahattin Demirtaş'ı geçtim Abdullah Öcalana bile özgürlük diyorlar !
Askeri operasyon duracak diyenler kim ?
Asker Suriye'den çekilecek diyenler kim !

Not: Cumhurbaşkanlığı seçimi yüzde 50-50 de ama görülen şu ki meclis dağılımında muhalefetin 300 vekili geçmesi çok zor. 360 üstüne geçmesi ise imkansız. Ne olacak her defasında HDP'ye mahkum kalacaklar Cumhurbaşkanlığını kazanırsalarda. Ve vatandaşın korkusu endşesi HDP'den mecliste oy alabilmek için TAVİZ VERECEKLER korkusu var insanlarda...

Şaka şeyler değil bunlar. HDP'li isimlerin yaptıklarını açıklamalarını görmemek için KÖR OLMAK LAZIM.

Geri kalanları okumayıp baştan bir mesaj yazmak. Tebrik ederim tam troll hareketi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Geri kalanları okumayıp baştan bir mesaj yazmak. Tebrik ederim tam troll hareketi.

Yazdıklarım tamda senin sonrasında yazdıklarına cevap zaten.

Sadece Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakmak ve meclise girmek için yapıyorlar diyorsun. Bende neler söylediklerini neler istediklerini yazıyorum ve devamında video atıyorum. Kimleri serbest bırakmak istediklerini atmadım bile...

Bir şeyi savunacaksın güzelleyeceksin diye saçmalıyorsun resmen.