Oyunlarımda yaşadığım FPS Drop sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

wellknownca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazım Acer Nitro 16 GB Ram ve ekran kartım GTX 1050Ti.

Malum karantinadan dolayı laptop kullanımlarımız arttı ve bende herkes gibi laptopuma yeni oyunlar kurdum.

An itibariyle en çok oynadığım oyunlar BF1, BF V, CS GO ve FarCry 5.

Fakat multiplayer oyunlarda aşırı bir şekilde FPS düşme sorunu yaşıyorum. Bilgisayar bileşenlerinden pek anlayan birisi değilim açıkcası :)

FPS drop sorunu için uygun çözümü bilen arkadaşlar varsa rica ediyorum beni bu dertten kurtarın..

Sistem özelliklerim fotoğrafta gözüktüğü gibidir.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler!

Ekli dosyalar

• DH1.jpg
    DH1.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 113
  • DH2.jpg
    DH2.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 143

wellknownca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Isınma sorunu varmı?
Isınma sorunu yok. Laptop için harici soğutucu stand kullanıyorum ve Nitro Sense özelliğinden fan ayarlarımı maximum yapıyorum oyun içerisinde. Ortalama sıcaklık 55-60 derece oluyor hocam.

Zeron2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Singleda bir sıkıntı çıkmıyor da multide çıkıyorsa donanımsal bir şey olduğunu pek düşünmüyorum. Fps yükseltmek için boost programı kullanıyor musun?

wellknownca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Singleda bir sıkıntı çıkmıyor da multide çıkıyorsa donanımsal bir şey olduğunu pek düşünmüyorum. Fps yükseltmek için boost programı kullanıyor musun?
Evet hocam single süresinde herhangi bir sorun çıkmıyor. Yaklaşık ultra ayarlarında bile oynayabiliyorum ve herhangi bir sorun görmedim bugüne kadar. Boost programı kullanmıyorum. Önerebileceğiniz bir program mevcut mu?

Reaksiyon puanı
7,999
Aynı sorun bende de var. Battlefield 1'in hikaye modunu Ultra'da oynayabiliyorum ancak Multiplayer geçince Düşük ayarlarda bile çok droplu oynuyorum. Benim Ram 8GB ondan kaynaklanıyor diye düşünüyordum ama senin 16GB olduğu halde drop giriyorsa başka bir şey var galiba. Ben de takipteyim konuyu.

Zeron2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Evet hocam single süresinde herhangi bir sorun çıkmıyor. Yaklaşık ultra ayarlarında bile oynayabiliyorum ve herhangi bir sorun görmedim bugüne kadar. Boost programı kullanmıyorum. Önerebileceğiniz bir program mevcut mu?
Açıkca diğerleri ne der bilemiyorum benden bilgilisi illaki vardır ama benim düşüncem birkaç boost programı harici dahada yavaşlatıyor bence pcyi. Asıl soruna gelecek olursak kalabalık serverlarda sıkıntı çıkıyor olabilir daha az kişinin bulunduğu sunucularda denersen fps droplar azalabilir.

wellknownca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorun bende de var. Battlefield 1'in hikaye modunu Ultra'da oynayabiliyorum ancak Multiplayer geçince Düşük ayarlarda bile çok droplu oynuyorum. Benim Ram 8GB ondan kaynaklanıyor diye düşünüyordum ama senin 16GB olduğu halde drop giriyorsa başka bir şey var galiba. Ben de takipteyim konuyu.

Laptop üzerinden mi oynuyorsun benim gibi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açıkca diğerleri ne der bilemiyorum benden bilgilisi illaki vardır ama benim düşüncem birkaç boost programı harici dahada yavaşlatıyor bence pcyi. Asıl soruna gelecek olursak kalabalık serverlarda sıkıntı çıkıyor olabilir daha az kişinin bulunduğu sunucularda denersen fps droplar azalabilir.
Belki de hocam. Bilgilendirmeler için teşekkürler!

wellknownca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Masaüstü benim sistem. Ama ekran kartımız aynı.
Masaüstü kullanan ve benden daha düşük bir ekran kartı ile sorunsuz bir şekilde takılmadan oynayan bir arkadaşım var. Sebebini bulamadık. Isınma sorunu ile alakalı olabilir diye düşündük fakat değerlerimin normal olduğunu düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
7,999
Masaüstü kullanan ve benden daha düşük bir ekran kartı ile sorunsuz bir şekilde takılmadan oynayan bir arkadaşım var. Sebebini bulamadık. Isınma sorunu ile alakalı olabilir diye düşündük fakat değerlerimin normal olduğunu düşünüyorum.
Isı olarak benim sistemim de aşırı şekilde ısınmıyor çok fazla ama anlamadığım şekilde drop giriyor.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bf'de ilk başlangıçta donma sorunu var zaten 1dk içinde kendine geliyor. Sizin sorun ise sadece multiplayer modunda oluyorsa ping olabilir.