Oyunlarda çok fazla ping sorunu, film izlerken fazla takılmalar oluyor, sorun internette mi?

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam arkadaşlar. Ben bir ay önce Türk Telekom'dan 24 Mbps hızında internet aldım. Benim bilgisayarim kötü bir bilgisayar. Oyunlarda çok fazla ping sorunu, film izlerken çok fazla takılmalar falan oluyo. Arada telefondada olduğu için acaba internetle ilgili bir sorun mu var diye düşündüm ve hız testi yaptım telefondan. Cevap verin... Bu sonuçlar normalmi yoksa kötümü. İnternettemi sorun var yoksa pcde falan mı? Cevabınızı beklerim. Saygilarimla

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-07-10-11-26-05.png
    Screenshot_2016-07-10-11-26-05.png
    173.3 KB · Görüntüleme: 281

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar konu cidden çok acil herkes fikrini bildirebilirse çok mesut olurum.

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Görünen köy kılavuz istemez, hız testinizin sonuçları ortada. Müşteri hizmetlerini arayın.

UGBB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bende türk telekomu kullanıyorum ve bu sorun biz de de var bende benim pc ve telden kaynaklanıyo sandım ama sen diyince türk telekomdan oldunu anlamış oldum

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende türk telekomu kullanıyorum ve bu sorun biz de de var bende benim pc ve telden kaynaklanıyo sandım ama sen diyince türk telekomdan oldunu anlamış oldum
Hocam peki sen hangi şehirdesin

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam peki sen hangi şehirdesin
Pardon hocam Sakarya yazısını şimdi gördüm. Ya adamlar bağladiktan bikaç gün sonra tivibuyu bağlamak için geldiler ben internet yavaş dedim bana hızlı dediler bende o yüzden benim pcden kaynaklanio falan sandim

UGBB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
App larda öle uygulama varmı ? Varsada şuan indiremem evde değilim malum 4.5G köpek gibi yiyo internet [emoji1]

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
20-24 civarı olması gereken değerler 0.2 ile 1.0 arasında.

UGBB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eve gittim mi wifi ye bağlanır yaparım hız testi ama bi servis göndermelerini isticem çünkü bazen acayip iyi oluyo bazen çok yavaş oluyo bi online kafa topu oynamaya çalışıyom habire oyundan ping yüzünden atıyo

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam değerler şimdide böyle bi hızlanıyor bir yavaşlıyor anlamadim gitti

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-07-10-13-23-33.png
    Screenshot_2016-07-10-13-23-33.png
    281.1 KB · Görüntüleme: 560

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eve gittim mi wifi ye bağlanır yaparım hız testi ama bi servis göndermelerini isticem çünkü bazen acayip iyi oluyo bazen çok yavaş oluyo bi online kafa topu oynamaya çalışıyom habire oyundan ping yüzünden atıyo
Aynen hocam bendede öyle bi hızlı bi yavaş ilk attığım değerlerle son attığım değerlere bakarsanız anlarsınız

enesa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam benım sorunum çok ilgginç hızım gayet iyi 13 14 mbps upload da 1 gibi şimdi youtube den video izlerim (babamın tel benım tel) ping oynamaz bile yada bişey indirirm tık yok ama annem instagram kullanıyor mesela fotograf yuklucek pıng uçuyor ama uçmak oyle boyle degıl 500 600 yanı ping sadece bundan çıkıyor playden ındırme yapsam çıkmıyor bu kadar en fazla 100 ve sadece çıkmaklada kalmıyor ınternette yavaslıyor ındırme hızı falan bunun çözümü varmı bunun yanında ek resım programlarıda kullanıyor annemiz bu kadar etklıyor mu pingi :((

enesa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
modem den cos ayarlarını denedım ettım herseyı yaptım net hızını sınırladım çekim gücünü düşürdüm yok ama telde bişey var ping uçuruyor instagramdan mı neyden anlamadım

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
modem den cos ayarlarını denedım ettım herseyı yaptım net hızını sınırladım çekim gücünü düşürdüm yok ama telde bişey var ping uçuruyor instagramdan mı neyden anlamadım
hocam senin sıkıntın ping onun için forumun telefon ile ilgili konusuna gitmeni tavsiye ederim. Saygilarimla

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
hocam benım sorunum çok ilgginç hızım gayet iyi 13 14 mbps upload da 1 gibi şimdi youtube den video izlerim (babamın tel benım tel) ping oynamaz bile yada bişey indirirm tık yok ama annem instagram kullanıyor mesela fotograf yuklucek pıng uçuyor ama uçmak oyle boyle degıl 500 600 yanı ping sadece bundan çıkıyor playden ındırme yapsam çıkmıyor bu kadar en fazla 100 ve sadece çıkmaklada kalmıyor ınternette yavaslıyor ındırme hızı falan bunun çözümü varmı bunun yanında ek resım programlarıda kullanıyor annemiz bu kadar etklıyor mu pingi :((
Büyük ihtimalle adsl kullanıyorsun. Adsl ile yükleme yaptığınızda download yapamazsınız ve İnternetizde paket kaybı olur fiber İnternete geçerseniz aynı anda hem download hem de upload yapabilirsiniz. Mesela benim evimde adsl varken ping 500'e fırlardı, şuansa downloadda yapsam uploadda yapsam 70'in üstüne çıkmıyor

Son düzenleme:

enesa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam adsl kullanan bir sürü arkadaşım var ama onlarda bu kadar anormal ping olmuyor bendekı ping tek bir telefondan çıkıyor benı en sinir oldugum taraf o tek bir telefon pingi 500k ya 700k ya çıkarıp herşeyi haşat ediyor fibere geçeriz geçmesinede kimsede boyle bir olay göremedim 150 olur yine neyse derimde 600 700 nedir evde başka indirme yapan yok tek bir telefon sadece fotoğraf çekerken :D

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
hocam adsl kullanan bir sürü arkadaşım var ama onlarda bu kadar anormal ping olmuyor bendekı ping tek bir telefondan çıkıyor benı en sinir oldugum taraf o tek bir telefon pingi 500k ya 700k ya çıkarıp herşeyi haşat ediyor fibere geçeriz geçmesinede kimsede boyle bir olay göremedim 150 olur yine neyse derimde 600 700 nedir evde başka indirme yapan yok tek bir telefon sadece fotoğraf çekerken :D
Aksine adslde upload yapmak download yapmaktan bile fazla ping yapar. 1mbitin altında upload veriyorlar diye küşümsemiş olabilirsiniz belki ama dediğim gibi isterseniz araştırın. Hatta bi canlı yayın açıp csgo lol falan oynayın bakın bakalım ping kaç oluyor.

enesa1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
720p twich ten yayin izledim pingte bi degisim olmadi degerler cok iyidi speed test de upload hizima baktim 0.27 gozuktu bu cok dusuk heralde dowload hizik 11 mbps gayet iyi......(o telefondan cok fazla upload yapiliyor herhalde diye dusunuyorum)