Öneri Oyun yamaları neden ücretsiz olmalı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
43
Emeğe saygı duyan bir insan olarak pes yamalarının ve Türkçe yamaların ücretli olmasına karşıyım. Ücretsiz olarak sunarsınız veya reklâmlı olarak sunarsınız anlarım. Ek olarak bir bağış butonu oluşturursunuz bu şekilde isteyen destekte olur ama yamalarda ücreti gereksiz buluyorum. Neden gereksiz buluyorum derseniz emeğe saygı adı altında milletten para koparmaya çalışan insanlar çok piyasaya çıktı. Bir Türkçe çeviri bir pes yaması yapıyor fiyatı neredeyse oyunla aynı veya daha pahalı oluyor.

Reaksiyon puanı
43
Ben öğrenciler için ücretsiz olması veya cüzzi bir miktarda olsa daha iyi olur demiştim her fikre saygım sonsuz

Sonuta öğrencilerin bir ton masrafı oluyor her ders için ayrı kitap parası

Yemekhane parası

Ulaşım parası

Makale çıkartma parası

Gerçi bunların pahalı olması yamacılarında suçu değil ya neyse

JS31

Unreal Engineer
Reaksiyon puanı
52
Yamanında korsanı var :)

Reaksiyon puanı
8,023
Ben pes yamaları olur oyuna direkt eklenti ekleyen olur o modların ücretli olmasını anlayışla karşılarım çok büyük emekler veriliyor. Ancak Türkçe yamaları bile ücretli yapmak kesinlikle saçmalık. Önceden çoğu oyun için ücretsiz her yerde yama bulabiliyorduk, şimdi o oyun zevkimizi bile mahvettiler. Hadi benim gibi kendi ingilizcesiyle çevirip anlayanlar vardır elbet ama herkes o düzeyde ingilizce bilmiyor hikayeden kopuyorlar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Öğrenciysen derslerine çalış. Oyuna para harcama. Vaktini boşa geçirme. Oyunu da yamasını da yapan bunu para için yapıyor. Seni mutlu etmek için değil.

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Yama yapmak suç. Çevirip ücretli sunmakta öyle. Firmalar pek sorun çıkarmıyor gibi görünse bile. Telif hakkı meselesini okuyun. Hatta o okumadığınız EULA metnini bile.

Son mesajlar