Oyun Sektöründe hangi pozisyonlarda çalışabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Lokides

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar kendimi full-stack web developer olma yönünde eğitiyorum. Fakat aklımda yıllardır oyun sektöründe çalışmak var. Bir web developer olarak oyun alanında hangi pozisyonlarda çalışabilirim ? Henüz üniversiteye yeni başladım bu yüzden karar değiştirmek için çok geç değil gerekirse şu ana kadar öğrendiğim html, css, bootstrap i kenara bırakıp yepyeni bir sayfa açarım. Ama kafam karışık oyun sektörü ülkemizde çok gelişmiş değil kendimi yakmak da istemiyorum. Yapay zeka programcısı diye bir pozisyon gördüm orası ilgimi çekti hem oyun sektöründe iş yapabilir hemde oyun dışı her alanda iş yapabilir. Hem ülkemizde rahat iş bulabileceğim hemde oyun sektöründe çalışabileceğim başka bir pozisyon var mıdır ? ( mühendislik okumuyorum bu yüzden de biraz çekiniyorum, bazı oyun firmaları özellikle mühendis işe alıyor çünkü...)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Eğer alanında başarılı olursan yaptığın işte başarılı olursan bunuda şirketlere kanıtlayabileceğin için hangi bölümden mezun olduğunun önemi yok bence, işi bilmeli ve işinde usta olmalısın.

Lokides

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer alanında başarılı olursan yaptığın işte başarılı olursan bunuda şirketlere kanıtlayabileceğin için hangi bölümden mezun olduğunun önemi yok bence, işi bilmeli ve işinde usta olmalısın.
evet hocam haklısınız...