Oyun Programlama (Android Studio / Libgdx / Unity / ..)

Bu konuyu okuyanlar

horror66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Ben yaklaşık 4-5 aydır Android oyun programlama ile uğraşmaktayım. Ve öğrenmeye çalışırken aşağıda linkini ve resmini gösterdiğim ürünü çıkardım.
Normal seviyede C# ve Java bildiğimden yani yazılımı yatkınlığımdan dolayı android için oyun programlamak çok zorlamadı beni. Ama bazı noktalarda ya çok vakit kaybettim ya da uğraşmak zor geldi değişik yollar seçtim.
Sanırım android studio değil de oyun yapılması için tasarlanmış bir platform seçmeliyim. Lakin yeni bir ortama geçmek beni korkutuyor, çok fazla boş vaktim olmuyor.
Sizce unity ya da libgdx gibi bir platforma geçmeli miyim, yoksa böyle android studio üzerinden de ilerlenebilir gerek yok mu dersiniz ?

Oyun linki;

Angry Sun - Google Play'de Android Uygulamaları

img6.png img5.png img4.png

sercan_darkedge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bodoslama game maker studio 'ya daldım bir sene önce. yeterince vaktim olsa şimdi piri olmuş olabilirdim ama yine de bu program ile boş zamanlarımda uğraşarak ortaya basit de olsa bir ürün çıkartabildim (tam zamanlı çalışanım). eğer 2d oyun yapmak istersen gayet kabiliyetli bir program. ama 3d diyorsan mutlaka unity'e bakmalısın. benim oyunuma da bakmak istersen google store'da simgevu diye aratıp bakabilirsin.