Oyun Programlama Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ackynne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Ağırlıklı olarak Unity, Unreal Engine kullanarak oyun programlama yapacağım bir laptop bakıyorum. Bunun dışında Android Studio, Visual Studio, SQL Server vs. kullanarak da yazılım geliştireceğim.
Beni çok üzmeyecek, ısınma problemi olmayan ve 4-5 sene kullanabileceğim bir tavsiyede bulunursanız sevinirim.
Lenovo veya dell düşünüyorum ama diğer markalardan da önerileriniz varsa olur. Bütçem 6000 TL ancak iyi bir şey için biraz daha arttırabilirim.
Okuduğunuz için teşekkürler:)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Dell G5 öneririm bende bütçeni arttırabilirsen.

ackynne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah arkadaşlar

Bu laptopı inceledim de ssd olara m2 sata varmış. Daha sonra değiştirilebiliyor mu?

Bir de aynı seride G3 modeli var. Açıkcası tasarım olarak daha çok beğendim. G5 daha üstün ama G3 de işimi görür mü sizce?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Eyvallah arkadaşlar

Bu laptopı inceledim de ssd olara m2 sata varmış. Daha sonra değiştirilebiliyor mu?

Bir de aynı seride G3 modeli var. Açıkcası tasarım olarak daha çok beğendim. G5 daha üstün ama G3 de işimi görür mü sizce?
Bildiğim kadarıyla G5 modelinde M.2 NVME model SSD var. Onun haricinde SSD, RAM ve HDD değişimi yapmak garantiyi bozmaz. G3 modeli de iyidir ama bu model daha iyi :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Dell g3 modelinde aynı donanıma sahip ürün var ama fiyat olarak biraz daha yüksek ve ekran boyutu büyük..

ackynne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla G5 modelinde M.2 NVME model SSD var. Onun haricinde SSD, RAM ve HDD değişimi yapmak garantiyi bozmaz. G3 modeli de iyidir ama bu model daha iyi :)

Dediğin gibi galiba ben 500 mb hızında ssd var diye görünce öyle sandım ama değiştirilebiliyormuş:)

Dell g3 modelinde aynı donanıma sahip ürün var ama fiyat olarak biraz daha yüksek ve ekran boyutu büyük..

Evet gördüm onu da daha pahalı maalesef. Sağol bu arada yorum için

ackynne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Konuyu açtığım zamanlarda dolar kurunun yükselişi malum. Dell g serisi modelleri 12 binleri gördü. 5.80 civarına geldiğinde düşünce fiyatlar bütçeyi de iyice zorlayarak g5 modelini 8000 liraya aldım. Kur 6 üzerine çıkınca tekrar 500 lira zam geldi bu arada hemen.

Alırken şu g3 modeliyle arada kalmıştım bayağı ama tercihim g5 oldu.
Dell G3

Laptop dün elime geçti ve henüz kurulumunu yapamadım. Yaşadığım sıkıntı için de konu açtım. Kurulum bittikten sonra almayı düşünenlere fikir vermesi açısından izlenimlerimi yazarım.