Oyun Performansında Düşüş .

emreke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
1 hafta önce Xp den Windows 7 Ultimate 32-bit e geçiş yaptım ancak Windows Xp de rahatça,kasılmadan,iyi bir performansta oynadığım oyunları Windows 7 de istediğim performansta oynayamıyorum.Şuan da ekran kartımın en güncel sürücüsü yüklü ve Modern Warfare 2 de 38-40 fps alıyorum, oyun çok kasıyor ki bu oyunu xp de en yüksek ayarlarda hiç kasmadan oynayabiliyordum.Aynı şekilde bazı oyunlarda da bu gibi sorunlarla(fps azalmaları ve takılmalar) karşılaşıyorum.Windows 7 nin oyun testlerinden iyi bir performans çıkardığını biliyorum (eski sistemlere göre 5-10 fps arttırdığını) ancak ben neden böyle bir problemle karşılaştım bilmiyorum.sistemimin özellikleri ise şunlar:

Intel Core 2 Duo E7200 @ 2.53 GHz Bus Speed: 266,7 MHz Rated Bus Speed: 1066 MHz
2.0 GB Kingston Single-Channel DDR2 RAM @ 400 MHz
Gigabyte EP35C-DS3R (Socket 775) Intel P35/G33/G31 Chipset
NVIDIA GeForce 9600 GT 1024 MB GDDR3 256 Bit (Gigabyte) DirectX Support: 10.0 OpenGL Support: 3.0 Driver: nVIDIA ForceWare 195.62
LG L1953S 19" LCD(SXGA) Monitör
250 GB Seagate ST3250410AS ATA Device
120 GB Seagate ST3120022A ATA Device

Acaba 2 GB daha RAM takıp Windows 7 64-Bit e geçiş mi yapayım ne dersiniz ?
Yardımlarınızı bekliyorum .

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İlk önce sisteminiz yeterli.Size bir öneri sunuyorum.Windows 7'yi HDD'yi formatlayarak tekrar kurun hiçbir program yüklemeden MW2 oyunun kurup oynayın ve sonucun değiştiğini göreceksiniz.

İlk olarak driver problemi diyebilirdim ama aynı kart bir arkadaşımda var ve hiçbir problemde yok.

Bir diğer problem ise ya PSU yetmeyebilir yada ekran kartı ısınabilir.Eğerki bu sorun formattan sonrada devam ederse sorununuzun sebebi donanımsal oluyor.

emreke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
belki de sorun directx ile ilgili olabilir, ekran kartım dx10.1 i destekliyor ve windows 7 de oyunlar 10.1 desteğiyle oynatılıyor bu yüzden de bellek kullanımı artıyor, xp ise dx 9 desteklediği için daha düşük görüntü kalitesinde olduğundan oyunlarda takılma vs. olmuyordu şimdi arkadaşlar sistemime göre 1 gb daha ram almak istiyorum toplam 3 gb RAM windows 7 için en ideal bellek miktarı olsa gerek...

ugurhanuslu

Profesör
Reaksiyon puanı
43
zaten windows7 de oyunlar directx 11 ile en iyi oynanır...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
emreke kardeşim Modern Warfare 2'nin senin siteminde kasması normal bir durum değil.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bellek kullanımı aşırı fazla birkaç düzenleme yapabiliriz ama bu çokta sağlıklı olmaz bir şeyi düzeltince başka bir şeyi bozarız genel felsefe budur Windows'ta ve bellek sorunları olunca çözüm formata dayanıyor....

cetinbattal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ram tüketimini birazcık düşür ve yeniden dene olmadı bence ram takviyesi yap sorun ortadan kalkar.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benm sistemde e4500 2.65\4gb kingstn ram\xpert.9600gtsonic ve tagan 2 force 700w psu var yani power ve ramler hariç seninkiyle aşşa yukarı aynı işletim sistemim ise win 7 64 şu ana kadar çıkan oyunların hiçbiri çpk şükür makinede sorun çıkartamadı sen reme biraz takviye yaparsan psu da güçlüyse canavar gibi oynarsın bütün oyunları...

emreke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar.

O zaman 1 gb ram alıp 32-bitte mi kalayım, yoksa 2 gb ram alıp 64-bit e mi geçeyim ?

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
teşekkürler arkadaşlar.

O zaman 1 gb ram alıp 32-bitte mi kalayım, yoksa 2 gb ram alıp 64-bit e mi geçeyim ?
Sana şunu söylüyorum.Sendeki RAM Windows 7 'ye az gelmiyor.Şuan senin PC'inde öyle ir program var ki(veya sen iyice karıştırdın:D) RAM'i sömüyrüyor.Birde sistem boşken ne kadar RAM tüketiyor onuda yazar mısın?

2 GB ram alıp 64-bit-e geçmek daha mantıklı....

emreke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana şunu söylüyorum.Sendeki RAM Windows 7 'ye az gelmiyor.Şuan senin PC'inde öyle ir program var ki(veya sen iyice karıştırdın:D) RAM'i sömüyrüyor.Birde sistem boşken ne kadar RAM tüketiyor onuda yazar mısın?

2 GB ram alıp 64-bit-e geçmek daha mantıklı....

sistem boştayken bellek kullanımı 680 mb cpu kullanımı ise %0-3 =) bir şey dikkatimi çekti cpu kullanımında da xp ye göre artış var.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
sistem boştayken bellek kullanımı 680 mb cpu kullanımı ise %0-3 =) bir şey dikkatimi çekti cpu kullanımında da xp ye göre artış var.
Tabikide artış olucak 9 senelik işletim sisteminde çiçeği burnunda yaşına doldurmamış işletim sistemine geçiş yaptın:D

Fakat Modern Warfare 2 daki 1,77 GB 'lık kullanım biraz fazla , düzeltememi istiyorsan teamviewer kurarak ID ve şifreni söylemelisin ki tabi sana kalmış:D

Ama tavsiyem format at Ram sonraki iş.

---------- saat 18:59 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:58 eklenmişti ----------

Ve formattan sonraki programların sadece Microsoft,Google,Mozilla üçlüsünden birini seçerek kur.Bilmediğin her şeyi deneme amacıyla olsa bile kurma ...

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
format at sisteminde bişiler olabilir gerci almi müdahala etmiş :D:D:)