Oyun Oynarken Monitör Kapanıyor Fanlar Son Hızda Çalışmaya Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

TDS Unforgiven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, uzun zamandır bu sorunla karşı karşıyayım. Kısaca açıklamam gerekirse hangi oyunu oynadığım fark etmeksizin, bazen oynamaya başladıktan 10 dakika sonra bazen oynamaya başladıktan 2 saat sonra bu sorunla karşılaşıyorum. Monitörüm aniden gidiyor no signal yazısı ekrana düşüyor aynı zamanda da ekran kartı fanları son hızda çalışmaya başlıyor. Arkadan sesler gelmeye devam ediyor yani bilgisayar çalışmaya devam ediyor fakat kapatıp açmadan düzelmiyor. Aynı zamanda da klavye ve faremin ışıkları da yanmaya devam ediyor. Çeşitli forumlarda dolaşırken bu sorunla karşılaşan çok fazla insan gördüm ve herkes farklı şekilde çözüme ulaşmış. Bende elimden geldiğince tüm çözümleri denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Ekran kartımın driverlarını sildim tekrar yükledim, BIOS'u güncelledim, oyunlarda fps yi sabitledim, ekran kartını çıkarıp taktım, ekran kartımın fan hızını sabitledim ama hiçbiri işe yaramadı. Ekran kartını servise bile gönderdim. Serviste windows ortamında Furmark, 3D Mark, Valley, Heaven, Superposition testleri yapıldı. Isı, ses ve fps değerlerinin normal olduğunu söylediler. Sistemimde parça değişikliğine gitmeden önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Yardımcı olabilir misiniz?

SİSTEMİM

Anakart: Gigabyte B360M D2V
İşlemci: i7 9700
Ekran Kartı: RTX 2070S
PSU: Cooler Master MWE 750 W 80+ Bronze
RAM: Corsair Vengeance 2x8 GB 2400 mhz
BIOS Sürümü: F14 (Güncel)
Windows 10 Pro

Reaksiyon puanı
3
Çok benzer bir sorun yaşıyoruz galiba hatta dün bunun hakkında ben de bir başlık açtım istersen oradaki yorumlara da bakabilirsin bi kaç tavsiye önerdiler

TDS Unforgiven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunlarımız çok farklı sanırsam hocam. Sizde ki sorun fazla site ve aplikasyon açık olma durumunda yaşanıyor, bende ise sadece oyun açık olsa bile yaşanıyor ve aynı zamanda fanlar son hızda dönmeye başlıyor. Yine de teşekkürler.

Son mesajlar