Öneri Oyun için sistem yükseltme tavsiyeleri

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Fanın bağırması sıcaklıktan .

Evet 70 derece. Ama o değer aşılabilir. Her işlemci için ,resmi siteleri ,biraz toleranslı değerler verir. Ben,misal, 60 derece verilen AMD işlemcileri 70 derecelerde çok kullandım .Tabi daha da aşarsan,işlemci frekans düşürmeye başlıyor,kendini korumak için.

Hazır alışmışken, biraz daha zorla.Bundan sonrası sana kalmış,yani.Ha ,ram arttırırsan ,makina daha bi toparlanır,bu kesin. 2.el falan, ucuza bulabilirsin.

Hadi,rastgele.:)

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
En son çok kurcaladığım için yarın biosu sıfırlayıp ayarları baştan kuracağım,4ghz de sistem çalıştı hocam fakat windowsu göremedim,ayretten fanda ciddi bir bağırma başladı.En son 3.87 ghz de gta için 65-67 civarı ideal bie sıcaklık vardı.intelin resmi sayfasında 70 derece üst limitti sanırım o yüzden 4 ghz ye zorlamaya gerek yok.Ekran kartıma yetersiz kalıyordu sistemim.İlk defa yüzde 93 ekran kartı kullanımı gördüm.Tekrardan teşekkür ederim hocam vaktinizi ayırdığınız için :)
Bide okuyanlar için özet geçeceğim eksiğim varsa düzeltin

Fsb 430
Fanın bağırması sıcaklıktan .

Evet 70 derece. Ama o değer aşılabilir. Her işlemci için ,resmi siteleri ,biraz toleranslı değerler verir. Ben,misal, 60 derece verilen AMD işlemcileri 70 derecelerde çok kullandım .Tabi daha da aşarsan,işlemci frekans düşürmeye başlıyor,kendini korumak için.

Hazır alışmışken, biraz daha zorla.Bundan sonrası sana kalmış,yani.Ha ,ram arttırırsan ,makina daha bi toparlanır,bu kesin. 2.el falan, ucuza bulabilirsin.

Hadi,rastgele.:)
İkinci elden 2x4 gb denk getirebilirsem hiç kaçırmam.Sizde hocam kendinize iyi bakın :)