Oyun için en iyi telefon

Thehood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6000₺ bütçe sizce hangi telefonu almayalım çok oyun oynayan biriyim ama uzun ömürlü olmasıda önemli sizce?

Thehood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknomehmetten nubia magic 3 satın alabilirsiniz. Daha günümüz bir telefon istiyorsanız, Samsung s10, İPhone xr alabilirsiniz
Teşekkür ederim akşımda aslında mi 9 note 9 mate 20 pro vardı

Reaksiyon puanı
8,018
Batarya olarak peki çünkü 6s kullandım 2 yıl şarj hep yanımdaydı
XS'den iyi pil performansı var diye biliyorum. Kullandığı A12 işlemci çok az güç tüketiyor üstüne XS / XS Max aksine düşük çözünürlük olduğu zaman batarya performansı doğal olarak iyi oluyor.

Thehood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XS'den iyi pil performansı var diye biliyorum. Kullandığı A12 işlemci çok az güç tüketiyor üstüne XS / XS Max aksine düşük çözünürlük olduğu zaman batarya performansı doğal olarak iyi oluyor.
O telefonlar aşıyor beni maalesef çok pahalı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aklımda mi 9 mate 20 pro note 9 vardı bataryadan dolayı ama xr da listeme aldım

a12 en güçlü gpu'ya sahip açık ara note 9, mate 20pro zaten işlemciden kaybediyor, mi9 en yakın işlemci olan sd855 olsa bile xr hem ondanda güçlü ve verimli hemde daha iyi batarya performansı var xr'nin daha başka bir dünya artısı var saymaya gerek yok satış rahatlığı, garanti vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O telefonlar aşıyor beni maalesef çok pahalı

arkadaş sadece kıyas olarak söyledi..

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Garanti konusunu bilemem velakin bence One plus 7 pro

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arçelik ve beko'da 6500 hem nedir bu xr düşmanlığınız anlamadım. :/
Appleın sözde ucuz telefon olarak isimlendirdiği bi telefona 6500 tl vermekten bahsediyoruz bak diğer yanda s10e gibi bi cihaz var ki bu cihaz 4500 tl civarında arada 2000 tl var ve xr ın s10e ye göre eksik olduğu bazı noktalar var eğer xr da 4500 5000 bandında olsa o zaman amenna derdim ki çoğu insan o fiyat bandında xr tercih ederdi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Appleın sözde ucuz telefon olarak isimlendirdiği bi telefona 6500 tl vermekten bahsediyoruz bak diğer yanda s10e gibi bi cihaz var ki bu cihaz 4500 tl civarında arada 2000 tl var ve xr ın s10e ye göre eksik olduğu bazı noktalar var eğer xr da 4500 5000 bandında olsa o zaman amenna derdim ki çoğu insan o fiyat bandında xr tercih ederdi

Cık cık cık yazık sana s10e ile xr ne alaka????? Ona bakarsan xiaomi amiralide o fiyata yakın mi9 kimseyi azarlar gibi tavırlara girmek istemiyorum yada kimseyi kırmak ama geçen bu forumdan alan arkadaş s10e ile öyle kaldı cihaz ısınıyor diyor varmı samsung'un bir çözümü? Sorun donanımsalmıdır, yazılımsalmıdır ne karın ağrısıdır bir çözüm örneğide yok siz gelin hala xr ile s10e kıyaslayın bu iş öyle dinamik amoled filanla olmuyor arada ciddi bir performans, batarya süresi, stabilite, uygulama marketi kalitesi, fotoğraf renk doğruluğu, video kalitesi, ısınmadan çalışma, güncelleme desteği, malzeme kalitesi ve en önemlisi cihaz eskidi denip piyasada değer kaybetmiyor ve kaliteli bir garanti hizmetine sahip. s10e misal çıktığında bende dedim bu sefer tamam filan ama samsung nasıl yapıyorsa insanlara her seferinde bir şeyler çıkarıyor makyajlı selfie'den, ısınan ve kasan telefonlara ve karşılığında hiç bir servis ve müşteri desteği yok. Yine diyorum kardeş canını sıktıysam kusura bakma ama xr ile s10e bir tutulmaz ancak s10 ve s10+ ile kıyaslarsın onlarlada android/ios muhabbeti olur. Bu gün burda apple neden pahallı onun tepkisi verilmiyorda gidip apple'a laf ediliyor aferim.

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
OnePlus 7 Pro veya s10 huawei leri ele çok oyun oynuyorsan işlemcileri seni götürmeyebilir götürse bile diğerleri kadar güzel bir performans vermez

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Android kısmında sd855 kullanan cihazlara yönel. İos ise a12.

Op7 pro,razer phone serisi,asus rog phone ve TED magic3 gibi cihazlar 69hz’den daha fazla yenileme hüzüne sahip paneller kullanıyor. Bazı oyunlarda bu paneller daha fazla kaymak-ımsı hisler verebilir.

Bence en iyi oyun telefonu red magic 3 çünkü işlemcisi androidde en iyisi(sd855),l1 r1 düğmesine sahip,90hz ekranı var,bataryası devasa ve iyi bir soğutmaya sahip.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Android kısmında sd855 kullanan cihazlara yönel. İos ise a12.

Op7 pro,razer phone serisi,asus rog phone ve TED magic3 gibi cihazlar 69hz’den daha fazla yenileme hüzüne sahip paneller kullanıyor. Bazı oyunlarda bu paneller daha fazla kaymak-ımsı hisler verebilir.

Bence en iyi oyun telefonu red magic 3 çünkü işlemcisi androidde en iyisi(sd855),l1 r1 düğmesine sahip,90hz ekranı var,bataryası devasa ve iyi bir soğutmaya sahip.

Oyun açısından rm3 efsane ama op7pro'da az değil ufs 3.0 ve ois artıları var bence op7pro vs xr kapışır.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Oyun açısından rm3 efsane ama op7pro'da az değil ufs 3.0 ve ois artıları var bence op7pro vs xr kapışır.
Oyun açısından olduğu için ois gibi şeyleri hiç ele almadım. Ufs 3.0’ın oyun esnasında aşırı fark yaratacağını sanmıyorum ama belki de bu değişebilir. Şu anlık oyun esnasında herhangi devasa farklar göremedim.

Xr ise daha çok işlemci gücü ve daha iyi optimizasyonlarla alakalı diyebilirim. Bazı oyunlarda 3d touch özelliği büyük farklar yaratabiliyor diyeceğim de xr’da o şey yok(klasik epıl). Çözünürlük 828p olduğu için de işlemci,1080p’ye göre daha az yorulur.

Bu telefonların iyi ve kötü özellikleri var. En iyi tercih kullanıcıya göre olur. Bence bir kullanıcı herhangi bir cihaza bakarken bir cihazın iyi yanları ona uyumluysa ve kötü yanların üstesinden gelebilirse/kötü yanları ona göre önemli değilse en iyi seçeneği yapmıştır. Ha elbette burada fiyat gibi bazı kriterler de var...