Oyun Açınca Reset Atıyor

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
selam arkadaşlar benim bilgisayarımdaki problem oyun açınca 10-15 saniye sonra kendiliğinden reset atması.oyun ekranı bile daha gözükmeden reset atıyor. prototype 2, sleeping dogs, saints row 3, black ops 2, spec ops the line denedim hepsinde de kapandı.güç kaynağından kaynaklandığını sanmıyorum. ısıdan da olmuyor eminim. geçen gün termal macun sürdürdüm ve tozunu aldırdım. call of duty modern warfare 3 ü saatlerce oynayabiliyorum ve kapanmıyor.diğer saydığım oyunlarda sorun mevcut bir ara crysis warhead kurmuştum onda da aynı sorun vardı ama baya bir yama yaptıktan sonra açılmıştı. bu sorundan bıktım artık bir çözümü varsa lütfen yazın.
not:bilgisayarda virüs de yok.
sistem özellikleri:
amd fx 4100
ati 3850
win7 ultimate 64 bit

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
mevcut ekran kartın çok düşük onu değiştir !

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Mavi ekran veriyor mu? Yoksa direk reset mi?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
düşükmü!!!!!! düşük dediğin ekran kartı ile battlefield 3 ü 1366x768 de high da kasmadan donmadan oynuyorum.
o zaman şöyle anlatayım o ekran kartı ömrünün sonbaharında yakın zamanda da ramleri vs zıvırdan dolayı hiç açmayacaktır !
birde eğer psu da biraz eski ise onun içinde yolun sonu olabilir !

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14

SEKILABI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var fakat benim pc çok sağlam ilk defa bu oyunda böyle bir problem yaşadım. arada mavi ekranda veriyor ama genelde direk reset atıyor

cholonya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anakart ve ramin özelliklerini alabilir miyiz ? power suplyden de kaynaklı olabilir.

SEKILABI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakart ve ramin özelliklerini alabilir miyiz ? power suplyden de kaynaklı olabilir.

Kardeş herşey burda bak istersen

image.php
[/IMG]
image.php
[/IMG]
image.php
[/IMG]
image.php
[/IMG]
image.php
[/IMG]
image.php
[/IMG]

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İlk olarak sorun %80 PSU'dan. PSU'nu değiştir veya başka bir psu ile dene.Eğer hala devam ederse ;

Driverları güncelle
Ramleri Tek tek dene

SEKILABI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak sorun %80 PSU'dan. PSU'nu değiştir veya başka bir psu ile dene.Eğer hala devam ederse ;

Driverları güncelle
Ramleri Tek tek dene

Kardeşim öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Bilgisayarımda güç kaynağı ile alakalı şuana dek hiç bir problem yaşamadım. En iyi oyunları en iyi çözünürlüklerde oynayabiliyorum, fakat nedense bu oyunda problem yaşıyorum. Şuan tüm driverların güncel vaziyette ve sorunu çözmenin hiç bir yolunu bulamadım :(

oraan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her oyunda reset atarsa ram sorunu oluyor genellkle. Bazılarında atarsa işletim sistemi sorunu. Tüm uptadatelerin ve driverlerin full olup olmadığını kontrol et.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Bilgisayarımda güç kaynağı ile alakalı şuana dek hiç bir problem yaşamadım. En iyi oyunları en iyi çözünürlüklerde oynayabiliyorum, fakat nedense bu oyunda problem yaşıyorum. Şuan tüm driverların güncel vaziyette ve sorunu çözmenin hiç bir yolunu bulamadım :(

Şuana kadar yaşamamış olmanız yaşamayacağınız anlamına gelmez.Bende bozuk diye anakartı servise yollarken psu bozukmuş.PSU değiştirmeye gittim full kasayı değiştirip geldim :)
PSU denemenizi öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fx 4100 serisinde bu sorun mevcut yani temel sorununuz işlemciye dayalı şuan aklıma gelmiyor lakin şöyle anlatayım anakartın işlemcilerin kısacası donanımın güncellemesine denilen olayı (driver diyil) yaparsan sorunun çözüldüğünü söylüyorlar şayet aynı işlemciyi kullanıyoruz ve aynı soruna sahibiz lakin üstteki dalgayı yaptıramadım

düşükmü!!!!!! düşük dediğin ekran kartı ile battlefield 3 ü 1366x768 de high da kasmadan donmadan oynuyorum.

o zaman şöyle anlatayım o ekran kartı ömrünün sonbaharında yakın zamanda da ramleri vs zıvırdan dolayı hiç açmayacaktır !
birde eğer psu da biraz eski ise onun içinde yolun sonu olabilir !

ambassador sırf cevap olsun diye yazmış yahu sorarım MÜNECCİMMİSİN bilader ? madem sistem hakkında bilgi sahibi diyilsin yorum yapma.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimkide amd 4100 bazı oyunlarda mesela blacks ops 2 prototype 2 gibi oyunlarda restart atıyor

asoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana kalırsa termal macunu biraz fazla kaçırmış olabilirsin. işlemci ve soğutucu üzerindeki termal macunu temizle çok az bişey sür tekrar dene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vidyo açtim reset atti wolfteami açtim reset atti mavi ekran geldi bombom 3 . 1 açtim mavi ekran verdi bilgisayari yerden yere vurdum babam kizdi olmadi format attim oldamdi 1 hafta oynamadim gene ayni sorum şarki dinlerken ortasinda kesildi hata geli mavi ekran geldi bilgisayarimi tikladim hata verdi bilgisayar 10 kere format attim olmadi ekran kartini deşitirdim olmadi remi degiştirdim olmadi cift çekirdek taktim olmadi masrafi 105 milyon oldu napcam ben bana yardim edenin her istedini yapcam ama yardim eden yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabaa arkaşlar ben net aldıma 1 ay oldu wolfteam kurdum kulanıcı yazdım şifreyi yazdım enter dedim aşşada karrakter yeri geldi dolarken mavi ekran geldi kapandı reset attım 1 gün sonra viodyo açtım başlar başlamaz mavi ekran geldi:cursing:sonra müzik dinliyim dedim müzügün ortasında dondu 2sn geçti mavi ekran format attım
olmadı ekran kartını degiştirdim olmadı ramini degiştirdim olmadı bilgisayar yerden yere vurdum babam kızdı :w00t: sonra bombom diye bir oyunu açtım kapandı mavi ekran geldi kafayı yedim napcamı şaşrıdım ilk defa böyle oldu abim dravir getirdi yükledi onu sildim olmadı anti virüsü sildim olmadı 1 hafta dinledirdim olmadı bilgisayar fişlerini çektim köye giderken 2 hafta kadık fişleri taktım açtım google tıkladım reset attı anladım o kadar şey denedim olmadı monitoru degiştirdim olmadı babam kafayı yedi yardım edenin allah bin e micadı varsa versin nolur biri bize yardım etsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fx 4100 serisinde bu sorun mevcut yani temel sorununuz işlemciye dayalı şuan aklıma gelmiyor lakin şöyle anlatayım anakartın işlemcilerin kısacası donanımın güncellemesine denilen olayı (driver diyil) yaparsan sorunun çözüldüğünü söylüyorlar şayet aynı işlemciyi kullanıyoruz ve aynı soruna sahibiz lakin üstteki dalgayı yaptıramadım kardes bunu demisin ama bunu nasıl yapacaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben crysis warheadı açınca bilgisayar donuyo far bile kıpırdamıyo eskiden açılıyodu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bilgisayar herhangi bir oyunda ısınma çok az ram sorunuda olmuyor fakat kapanıyor oyun farketmiyor minecrafttada oluyor call of duty black ops 2 de de ne yapcam acil yardım :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim sorunun çözüldü mü bilmiyorum ama senin sorunun ramlerde resimlere bakarak söyleyecek olursam elindeki ramler 1600 mhz ama ramlerin 2000 mhz de çalışıyor biostan hızını bi kademe aşagı çekersen düzelebilir.
yada anakartının biosunu güncelle