Overclock'un Dibine Vurmak

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Merhaba arkadaşlar , biliyorsunuzki ben [MENTION=130683]android3[/MENTION] ün ezdiği HTC One V telefonuna sahibim.Geçen haftalarda video yapmıştım [MENTION=250890]aquess1999[/MENTION]
performansımı arttırmıştım.Dün ise telefonum brick oldu bende rom değiştirmeye karar verdim ve şuan kullandığım romu yani "PROVISION bilmem ne" kurdum ve harika oldu.Stabillik harika bu videoda sadece performans ile ilgili ve "Antutu" puanıyla ilgili oldu.Eminim beğenirsiniz emek harcadım o kadar :) .Asıl emek 1megaabit internette bunu upload etmek aslında :D Hadi izleyin bakalım :)

Bu arada;
Telefon normalde 1024 mhz(Antutu 4400 puan) ; eski rom'um 1497 mhz(5535 puan) ; şimdiki romum 2016max(1900 mhz de 6338 puan).

Video; Son birşey daha kullandığım tripot el yapımı ve elbise askısından yapılmıştır. [MENTION=283626]patientia[/MENTION] :mrgreen:

[video=youtube;_Iv9nQs3I5Q]http://www.youtube.com/watch?v=_Iv9nQs3I5Q[/video]

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hani ben :p neyse video hakkında gene çok güzel video olmuş :p

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
O kadar overclock ile cihaz aşırı ısınmaya başlayacaktır. Bu da hem bataryayı olumsuz etkiler hem de cihazın zarar görmesine neden olabilir. Haberin olsun :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Telefon yakında elinde patlayacak demedi deme. :D
O kadar fazla overclock yapma. :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bence boş ve gereksiz bir çaba, oc yapmadan o cihaz işine yaramıyor mu?

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Hani ben :p neyse video hakkında gene çok güzel video olmuş :p
Hızlı hızlı yaptım hiç sorma senide buraya etiketlerim al :D [MENTION=259893]Strake[/MENTION]

O kadar overclock ile cihaz aşırı ısınmaya başlayacaktır. Bu da hem bataryayı olumsuz etkiler hem de cihazın zarar görmesine neden olabilir. Haberin olsun :)
Tabiki öyle fakat o kadar yükseğe 1 kez çıkarttım [MENTION=126564]re13el[/MENTION] (sana gönderme :) ) Sadece oyun oynarken çıkartırım biliyorsunuz ki 1024 bir şeye yetmeyebiliyor. :)

Telefon yakında elinde patlayacak demedi deme. :D
O kadar fazla overclock yapma. :D
Bende korkuyorum ya 2016 mhz de 5 dk durdu , telefonu mermere koymak zorunda kaldım .:D

Bence boş ve gereksiz bir çaba, oc yapmadan o cihaz işine yaramıyor mu?
Birnevi Fantezi :) Hiçbir zaman abartmadım gerektiğinde çıkartıyorum.(şuana kadar sadece testte) :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bırak o işleri bak benim laptop bile az kullanıyo işlemciyi. :p
x3gx39.png

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hadi bakalım bencede fazla overclock yapma telefon yanabilir :)

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Overclock değilde,cihazı rootlayınca ne oluyor ?

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bırak o işleri bak benim laptop bile az kullanıyo işlemciyi. :p
x3gx39.png
Sana şunu diyeyim bana hak vereceksin.Benim bilgisayarım minecraftı bile kaldırmıyor anlatabiliyormuyum :D
Bırakında bari telefonda düzgün bişey oynayayım :) :p

Hadi bakalım bencede fazla overclock yapma telefon yanabilir :)
Korkuyorum yav 2016 telefonun işlemcisinin 2 katı çift çekirdekli oldu sanki telefon :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Sana şunu diyeyim bana hak vereceksin.Benim bilgisayarım minecraftı bile kaldırmıyor anlatabiliyormuyum :D
Bırakında bari telefonda düzgün bişey oynayayım :) :p

O zaman keşke telefone çok para vermektense önce bir bilgisayar alsaydın, sonra da idare edicek bir telefon yeterdi. :)
OC yaparken telefonu yakma riskin olmazdı, üstüne bilgisayardan oyun oynardın. Tabi ben illede telefondan oynamak istiyorum dersen o ayrı mesele.

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
O zaman keşke telefone çok para vermektense önce bir bilgisayar alsaydın, sonra da idare edicek bir telefon yeterdi. :)
OC yaparken telefonu yakma riskin olmazdı, üstüne bilgisayardan oyun oynardın. Tabi ben illede telefondan oynamak istiyorum dersen o ayrı mesele.
Ben zaten forumda o kadar konu açtım habire fikrim değişti :) ipoddan tablete Tabletten bilgisayara bilgisayardan telefona :) Bilgisayar almaya o kadar yaklaşmıştımki herşeyleri hazırladım fakat telefonada ihtiyacım vardı hayırlısı olsun :)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Telefonda istediğin şeyi yapabiliyorsun.Sistem dosyalarına erişebiliyorsun, overclock yapabiliyorsun, rom falan yükleyebiliyorsun ve daha birçok şey yapabiliyorsun.
Rom rootlamadanda olabiliyor en azından benim telefonda :)

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Telefonda istediğin şeyi yapabiliyorsun.Sistem dosyalarına erişebiliyorsun, overclock yapabiliyorsun, rom falan yükleyebiliyorsun ve daha birçok şey yapabiliyorsun.
Ben bile göremedim sen nasıl gördün yorumu yav :) Benim yaptığım herşeyi yapabilirsin dostum :) [MENTION=277299]Kenpachi[/MENTION]

Fikirterzisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lan sen lan sen liseli misin yoksa hem de tuna. :D Ezmek için demedim de yutubdaki videolarında gördüm okulun sweatini yakınlardayız galiba birbirimize. :)

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
[MENTION=250890]aquess1999[/MENTION] [MENTION=284022]Proton[/MENTION] bilgilendirme için teşekkürler :)

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Fikirterzisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okul orda ama uzak bizim malikaneye :D 2 Otobüs Minibüs takılıyorum öyle :) Ev Eyüp - Alibeyköy - Güzeltepede :D Karışık :D[/QUOTE]

Maşallah maşallah hayır sizin orda okul yok mu onu anlamadım ya da bizim tuna'nın ne artısı var? :D