Out of range hatası

Bu konuyu okuyanlar

kayalayko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Ben de bi monitör var ilk zamanlar laptopu bağlamıştım. Görüntünün sadece monitörde olmasını istiyordum ve sıkıntı olmadı istediğim gibi olmuştu fakat ben çözünürlük ayarlarını kurcalayayım derken sıkıntı başladı. Sadece monitöre görüntü gitsin dediğimde out of range hatasını alıyorum diğer türlü başka sıkıntı olmadı çift ekran yapınca oluyor ama sadece monitöre görüntü gitsin dediğimde out of range hatasını alıyorum. Baya araştırdım fakat çözümünü bulamadım. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Monitörün gönderdiğin çözünürlüğü desteklemiyor. Mesela monitörün 1366x768 ise sen buna 1080x1920 gönderirsen monitörün işlemiyor.
Eğer çözünürlüğü oyundan yaptıysan ve ayarlarını geri alamayıp görüntü gelmiyorsa Discord üzerinden yayın aç. Telefonundan bu yayına katıl. Ekranını telefonundan göreceksin. Bu şekilde ayarlarını geri alabilirsin.

kayalayko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediklerini önceden uygulamıştım fakat olmuyor. Benim sorun şöyle uzat ve yansıt diyince sıkıntı olmuyor fakat sadece ikinci ekran açık kalsın diyince out of range hatası alıyorum. Önceden tak diye açılıyordu şimdi hata veriyor :(

The Beelgohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun var hocam şu an ve çözemiyorum kafayı yemek üzereyim.

kayalayko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben de çözemedim sorunu. O yüzden saldım

The Beelgohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:(( baktım internetten özellikle ocak ayından sonra forumlarda bu başlık çok açılmış acaba başka bir sorun mu var. Yabancı forumlarda bile bulamadım bir çözüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörün gönderdiğin çözünürlüğü desteklemiyor. Mesela monitörün 1366x768 ise sen buna 1080x1920 gönderirsen monitörün işlemiyor.
Eğer çözünürlüğü oyundan yaptıysan ve ayarlarını geri alamayıp görüntü gelmiyorsa Discord üzerinden yayın aç. Telefonundan bu yayına katıl. Ekranını telefonundan göreceksin. Bu şekilde ayarlarını geri alabilirsin.
Kardeşim discord olayını yaptım çözüldü. Aynen anlattığı gibi laptoptan yayın açıp telden katıl. Sonra pcden hangi grafik kartını kullanıyorsan onun programını aç (bende intel grafik kontrol merkezi). Sonra yalnızca monitör yap ekranı. İki ekranda gidiyor ama discord yayınından görebiliyorsun ekranı. Sonra oradan ayarları değiştrip ekranın gelmesini sağla. İstersen beni discordtan ekleyebilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:

Son mesajlar