Soru Frequency out of range hatası

Bu konuyu okuyanlar

zaxreee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar öncelikle bilgisayarım ve monitörüm çok eski. Dün çözünürlük ayarlarını karıştırırken sanırım monitörümün desteklemediği bir piksel ayarı seçtim. Ardından Frequency out of range:
83 Khz / 59 Hz
Please change to display mode to
1280×1024 with 60Hz.
hatası aldım. Bilgisayar açılınca karşıma sadece bu yazı çıkıyor. Klavye veya mouse ile bir işlem gerçekleştiremiyorum. İnternetten araştırdım, bilgisayar açılırken F8'e basarak güvenli moda girmem gerekiyormuş. Fakat defalarca denememe rağmen çalışmadı. Şimdi F8 dışında bu sorunu düzeltmenin bir yolu var mıdır acaba? Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar öncelikle bilgisayarım ve monitörüm çok eski. Dün çözünürlük ayarlarını karıştırırken sanırım monitörümün desteklemediği bir piksel ayarı seçtim. Ardından Frequency out of range:
83 Khz / 59 Hz
Please change to display mode to
1280×1024 with 60Hz.
hatası aldım. Bilgisayar açılınca karşıma sadece bu yazı çıkıyor. Klavye veya mouse ile bir işlem gerçekleştiremiyorum. İnternetten araştırdım, bilgisayar açılırken F8'e basarak güvenli moda girmem gerekiyormuş. Fakat defalarca denememe rağmen çalışmadı. Şimdi F8 dışında bu sorunu düzeltmenin bir yolu var mıdır acaba? Teşekkürler.
Güncelleme: Artık güvenli moda girebiliyorum. Sorunu düzeltmek için izlediğim videoda Aygıt Yöneticisinden görüntü bağdaştırıcımı kaldırmamı ardından bilgisiyarı yeniden başlattığımda out of range sorununun düzeleceğini söylemişti ve yaptığımda gerçekten de düzeldi. Sonra bilgisayarı kullanabilince internetten görüntü bağdaştırıcımı yükleyip kurunca her şey çözülecekti, fakat öyle olmadı. Tam indirecekken tekrar out of range hatası aldım. Sorunun düzelmediği gibi bir de görüntü bağdaştırıcı sürücümden oldum. Bir de sanırım güvenli modda bilgisayar internete bağlanmıyor 'en azından benimki bağlanmıyor', internet olmadığı için sürücü indiremiyorum. Görüntü bağdaştırıcımda Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı yazıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Windowsun sürümü nedir? Bir de otomatik güncellemeleri kapa ki sen kurmadan windows otomatik sürücü kurmasın sonra ayarları değiştiremeden aynı hatayı alırsın.