Soru ÖTV kaldırılmalı

Bu konuyu okuyanlar

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ona ahlattaki Bla Bla saraylarının iman gücüyle yapıldığını söyle ?

Az buçukta 100 bin liralık maaşının katkısı var tabi hiç yok değil
Kocaman sarayı var kaç odalı. Giydikleri kıyafetlerden tut saati takısı çantası ayakkabısı çorabına kadar dünyanın parası. Altından saray korumaları ayağının altında bütün iyi yiyecekler meyveler yanı başında. Vatandaş da fakirlikten kırılıyor. Etrafındakiler bol bol zengin paraları katlamışlar. Bir tane bakan demedi mi vatandaşın a.. koyacağız diye koydular demekki. Bunu diyen adamın vergi borcu sıfırlanıyor. Bu zenginlerin içinde.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Gaffaryavuz gibi o beni provokasyon etti konuyu açarken ne güzel üslupla açtım
Genele söylüyorsun sandım, kusura bakma hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kocaman sarayı var kaç odalı. Giydikleri kıyafetlerden tut saati takısı çantası ayakkabısı çorabına kadar dünyanın parası. Altından saray korumaları ayağının altında bütün iyi yiyecekler meyveler yanı başında. Vatandaş da fakirlikten kırılıyor. Etrafındakiler bol bol zengin paraları katlamışlar. Bir tane bakan demedi mi vatandaşın a.. koyacağız diye koydular demekki. Bunu diyen adamın vergi borcu sıfırlanıyor. Bu zenginlerin içinde.
İşin kötü yanı Pakistan bile memurlarının 1 günlük, bakanların 1 aylık maaşını yolluyor. Bizde daha tık yok. Makam mevki sahibi olanların çok varlık içinde olması ve yardım yapmaması iyi değil. Özellikle de milletvekilleri.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Bu söylediğin çok ucuz siyaset oluyor. :(

En basitinden örnek vereyim ilk CUmhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'te bu dediklerini yapıyordu. Üleyi temsil eden birisi için kyafet muhabbeti yapmak kadar saçma ve alakasız bir şey olamaz. Veya korumasına laf etmek flan. Veya yediği içntiği üstünden konuşmak kadar saçma siyaset olamaz. Bu kadar da yapmayın kendinizi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

En basitinden Mustafa Kemal Atatürk'te Cumhurbaşkanıydı. Üleyi temsil eden birisi için kyafet muhabbeti yapmak kadar saçma ve alakasız bir şey olamaz. Veya korumasına laf etmek flan. Veya yediği içntiği üstünden konuşmak kadar saçma siyaset olamaz. Bu kadar da yapmayın kendinizi.
Atatürk'ün trilyonluk giydiği ettiği ürünler mi vardı bilmiyorsam gösterin.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

En basitinden örnek vereyim ilk CUmhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'te bu dediklerini yapıyordu. Üleyi temsil eden birisi için kyafet muhabbeti yapmak kadar saçma ve alakasız bir şey olamaz. Veya korumasına laf etmek flan. Veya yediği içntiği üstünden konuşmak kadar saçma siyaset olamaz. Bu kadar da yapmayın kendinizi.
Erdoğan'ın reisin bir sözü vardı. Videolarını kaldırmışlar niyeyse reis halbuki hep doğruyu söyler. Eğer birgün zengin olmuşsam diye başlayan. Koskoca reisi cumhurun konuşması kaldırılmış yazıklar olsun!!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Atatürk'ün trilyonluk giydiği ettiği ürünler mi vardı bilmiyorsam gösterin.

Gerçekten yapma şöyle. Bilmeden konuşuyorsun.

Atatürk'ün özel terzileri var zaten. Hemde bir iki tane değil 6 tane. Özel kumaşlar ile dikiyor elbiseleri. Bizzat Paris'e gidip eğitim alıp gelmiş kişiler tarafından. En ünlüsüde Levon usta. Özel kumaşlar getirip dikiyor smokinlerini veya takımlarını. Veya balo için elbiselerini.

Atatürk müzelerine gidersen çoğu zaman görürsün. Jilet gibidir kıyafetleri. Ve hangi resmine bakarsan bak Atatürk'ün takımları hep üstüne tam oturuyordur. Çünkü özel üretimdir.
Veya ANıtkabire gittiysen ATatürk'ün şahsi arabaları segilenir orada. ( zamanın en lüxs araçları 5.0 motorlu flan. )

Veya Atatürk'ün ölmeden önce beklediği bir YAT vardır bilirsin ! Filimlere bile konu olmuştur. Savarona bilirsin. O günün şartlarında en lüxs ve uzun yatlardan. Böyle liste uzar gider yapmayın şunu lütfen hoş olmuyor bu tarz konuşmalar.

Atatürk neden bütün davetleri saraylarda verirdi ! Veya ölene kadar neden Dolmabahçedeydi ! ( Hakkıdır Çünkü Cumhurbaşkanı adam ülkeyi temsil ediyor.)

Yediği içtiğide cabası. O zamanlar kimse sizin gibi çıkıp halk aç Atatürk neden yiyor içiyor demişmidir acaba !

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Gerçekten yapma şöyle. Bilmeden konuşuyorsun.

Atatürk'ün özel terziler var zaten. Hemde bir iki tane değil 6 tane. Özel kumaşlar ile dikiyor elbiseleri. Bizzat Paris'e gidip eğitim alıp gelmiş kişiler tarafından. En ünlüsüde Levon usta. Özel kumaşlar getirip diyor smokinlerini veya takımlarını. Veya balo için elbiselerini.

Atatürk müzelerine gidersen çoğu zaman görürsün. Jilet gibidir kıyafetleri. Veya ANıtkabire gittiysen ATatürk'ün şahsi arabaları segilenir orada. ( zamanın en lüxs araçları 5.0 motorlu flan. )

Veya Atatürk'ün ölmeden önce beklediği bir YAT vardır bilirsin ! Filimlere bile konu olmuştur. Savarona bilirsin. O günün şartlarında en lüxs ve uzun yatlardan. Böyle liste uzar gider yapmayın şunu lütfen hoş olmuyor bu tarz konuşmalar.

Atatürk neden bütün davetleri saraylarda verirdi ! Veya ölene kadar neden Dolmabahçedeydi ! ( Hakkıdır Çünkü Cumhurbaşkanı adam ülkeyi temsil ediyor.)

Yediği içtiğide cabası. O zamanlar kimse sizin gibi çıkıp halk aç Atatürk neden yiyor içiyor demişmidir acaba !
Atatürk milletin malını kendi için harcamadı. Bütün herşeyini de millete bıraktı. Batıyı örnek aldığından kılık kıyafet devrimi yaptı. Halk modernleşsin diye bu zenginlik göstergesi değildir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Atatürk milletin malını kendi için harcamadı. Bütün herşeyini de millete bıraktı. Batıyı örnek aldığından kılık kıyafet devrimi yaptı. Halk modernleşsin diye bu zenginlik göstergesi değildir.

Bu söylediğin tam doğru değil. CHP'ye bıraktıklarıda var.

Ayrıca tekrar söylüyorum yapma şöyle ucuz siyaset. Gerçekten hoş değil. Çünkü neyi neden savunduğunu veya eleştirdiğini bile bilmiyorsun.

Veya Yapacaksanda yap ne diyeyim daha sana. Yarın öbürgün kazara muhalefet kazanırsa söyle elbise giymesin çadırta otursun. Gelen devlet adanlarını bile ağırlamasınlar tarhana çorbası içerek ülkeyi yönetsinler. Türkiye temsil edilemiyecek kadar fakir bir ülke desinler soranlarada. Siz bundan anlıyorsunuz baksana. Off off şu ülkenin temel sorunu muhalefet gerçekten kaliteli muhalif bulmak çok ama çok zor...

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bu söylediğin tam doğru değil. CHP'ye bıraktıklarıda var.

Ayrıca tekrar söylüyorum yapma şöyle ucuz siyaset. Gerçekten hoş değil. Çünkü neyi neden savunduğunu veya eleştirdiğini bile bilmiyorsun.

Veya Yapacaksanda yap ne diyeyim daha sana. Yarın öbürgün kazara muhalefet kazanırsa söyle elbise giymesin çadırta otursun. Gelen devlet adanlarını bile ağırlamasınlar tarhana çorbası içerek ülkeyi yönetsinler. Türkiye temsil edilemiyecek kadar fakir bir ülke desinler soranlarada. Siz bundan anlıyorsunuz baksana. Off off şu ülkenin temel sorunu muhalefet gerçekten kaliteli muhalif bulmak çok ama çok zor...
Kardeşim muhalefet çok iyi demiyorum. Ama yılların şeyi var aynını chp başa gelip yapsa gene konuşurum. Bir yerlere menfaatim çıkarım yok. Doğrusu neyse onu konuşurum. Ülkenin gidişatı iyi değil aksini söyleyen varsa art niyet ararım. Şu iki günlük dünyada çıkar menfaat mevki bekleyenlerin vay haline.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kardeşim muhalefet çok iyi demiyorum. Ama yılların şeyi var aynını chp başa gelip yapsa gene konuşurum. Bir yerlere menfaatim çıkarım yok. Doğrusu neyse onu konuşurum. Ülkenin gidişatı iyi değil aksini söyleyen varsa art niyet ararım. Şu iki günlük dünyada çıkar menfaat mevki bekleyenlerin vay haline.

Arkadaşım ekonomiyi eleştir yatırımları eleştir tutumu siyaseti eleştir.

Ama yok onu giymiş bunu yemiş şurda kalmış arabası varmış uçağı varmışa girmek sığ siyaset oluyor benim eleştirim ona. Dünyada Cumhurbaşkanı olup bunları yapmayan insan mı var. Olmadığını sizde biliyorsunuz ülke yönetiyorlar orada sizin hesabınız halen yediğinde içtiğinde.
Atatürk'ten beridir hangi Cumhurbaşkanı gelirse gelsin bu imkanlardan faydalanır ve bundan sonra gelende faydalanacaktır bu kadar basit.
Yoksa sen ekonomiyi eleştireceksen eleştir doları eleştir faizi eleştir mazot fiyatları eleştir tutan engelleyen yok ki. Ama her muhabbeti dönüp dolaşıp sarayı vara getirmeyin işte. Boşa sarıyor ondan sonra muhabbet.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
o saraylara halkın vergileri çar çur edildi Çankaya köşkü varken çok gereksiz Atatürk'ün hatırasını yok etmek için ...

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Arkadaşım ekonomiyi eleştir yatırımları eleştir tutumu siyaseti eleştir.

Ama yok onu giymiş bunu yemiş şurda kalmış arabası varmış uçağı varmışa girmek sığ siyaset oluyor benim eleştirim ona. Dünyada Cumhurbaşkanı olup bunları yapmayan insan mı var. Olmadığını sizde biliyorsunuz ülke yönetiyorlar orada sizin hesabınız halen yediğinde içtiğinde.
Atatürk'ten beridir hangi Cumhurbaşkanı gelirse gelsin bu imkanlardan faydalanır ve bundan sonra gelende faydalanacaktır bu kadar basit.
Yoksa sen ekonomiyi eleştireceksen eleştir doları eleştir faizi eleştir mazot fiyatları eleştir tutan engelleyen yok ki. Ama her muhabbeti dönüp dolaşıp sarayı vara getirmeyin işte. Boşa sarıyor ondan sonra muhabbet.
Millet zor geçiniyor nasıl eleştirmeyim ? Kriz var zor durumdayız diyorlar ama olaya diğer açıdan da bakmalı. Mesela özel uçakları falan var onlar devletin ama onları da kendi şahsi şeyleri için kullanıyor. Bu da yasak. Sürekli yeni krizler oluyor. Rusya bastırdı bak Esed gene Esad oldu ee bu içerideki Suriyeliler ayaklanmaz mı iç karışıklık çıkarmazlar mı şimdi? Kimisi ışid mi ne olduğu bile belli değil ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
Genele söylüyorsun sandım, kusura bakma hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşin kötü yanı Pakistan bile memurlarının 1 günlük, bakanların 1 aylık maaşını yolluyor. Bizde daha tık yok. Makam mevki sahibi olanların çok varlık içinde olması ve yardım yapmaması iyi değil. Özellikle de milletvekilleri.
Genele değil a koyum domuz gibi türlü türlü hakaretler etti, özkan bile bunu yapmıyor çok daha usturuplu konuşuyor.

Konuyu açarken ben üslupla açtım çünkü ülkenin düştüğü durum milletin düştüğü durum 20 sene sonunda facia oldu, beni kılıçdaroğlu Erdoğan zerre ilgilendirmiyor ben solcu milliyetçi emekçinin hakkını savunan savunmak isteyen biriyim.

Bir siyasiyi anca emekçiye güzel iyi bir refah sunmasıyla severim kılıçdaroğlu gelince ona güvenim tam olmayacak taki asgari ücretli rahat yaşam 2+1 ev sıfır dacia fiat Renault vs sahibi olunca elinde iyi telefon olunca buzdolabıları dolunca sevecem, onada dediği gibi 7 sene mühlet işi çözdü çözdü çözmedi çekip gider çözecek biri gelir.

Benim bakış açım bu kardeşim

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
213
Gaffaryavuz gibi o beni provokasyon etti konuyu açarken ne güzel üslupla açtım
Şimdide provokasyoncu olduk. Ben sana çok sağlam cevap verdim hemen :weary: rak birilerine sildirmişsin.
Sen istiyorsun ki devlet vergi almasın. Vergi alamayan devlet emekli maaşını, kamu hizmetini, Ülkenin bitmeyen terörle mücadelesini yapmasın istemektir açık net bunu istiyorsun. Yani çalışmasın devlet haka rezil olsun istiyorsun. Bu senin ve bazı güruh sürüsünün bitmek tükenmek bilmeyen AKP ve RTE düşmanlığından kaynaklanıyor. 15 temmuzu hazmedemeyen doğudaki terörün azalıp bunu sınırın dışına atmasınıda hazmedemeyenlerin kuyruk ağrısı. Sana ben hakettiğinin 1000 de 1 ini ve emojiyi yazdım.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ötv 1999 depremi ile yaraları sarmak için çıkarılmış bir vergiydi ama 2023 Maraş depremi ile hiçbir işe yaramadığı, yaramadığı yetmiyormuş gibi halkın alım gücünü sıfıra indiren bir vergi oldu.

Ötv afet yarası sarmayacaksa ne işe yarıyor?
Birilerinin cebini doldurmaya yarıyor.

Son mesajlar