Otostop yaptı hayatı karardı

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
SAMSUN'da, geçen Temmuz ayında ziyarete gittiği akrabasından evine dönerken yanındaki yakını 16 yaşındaki Süleyman U. ile yoldan geçen otomobile otostop yapan 33 yaşındaki K.Ö., araçta bulunan 4 kişinin tecavüzüne uğradı. Kadının şikayeti üzerine, biri 18 yaşından küçük 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sanıklar, K.Ö. ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiklerini ileri sürdü. K.Ö. ise “Issız bir yere götürüp sırayla tecavüz ettiler. Ölümle tehdit ettiler. Ben evli bir kadınım” diyerek hepsinden şikayetçi oldu.

Olay geçen Temmuz ayında meydana geldi. Evli olan K.Ö., akrabası Süleyman U. ile merkeze bağlı Kestane Pınar Köyü'ne amcalarını ziyarete gitti. Köyden dönerken, K.Ö. ve akrabası, yoldan geçen bir otomobile otostop çekti. İçinde H.K. (31), Y.K. (31), T.T. (21) ve 17 yaşındaki Ö.K.'nın olduğu otomobil, onların yanında durdu. Şehir merkezine gitmek istediklerini söyleyen K.Ö. ve akrabasını araca alan 4 kişi, yola devam etti. Giderken K.Ö. iddiaya göre havanın sıcaklığından bunaldığını söyleyince, 4 kişi otomobili kenara çekti. Bu sırada Ö.K., Süleyman U.'ya yumruk vurup araçtan aşağıya attı. Daha sonra da otomobil hızla hareket etti. 4 kişi, kaçırdıkları K.Ö.'ye, şehir dışında boş bir alana götürerek sırayla tecavüz etti.

Ardından kent merkezinde bir yere bıkarıp, “Sakın polise gitme. Seni bulur öldürürüz” diyerek tehdit etti. Ancak K.Ö. en yakın polis merkezine giderek zanlılardan şikayetçi oldu. Kısa süre sonrada H.K., Y.K., T.T. ve Ö.K. yakalanarak cezaevine gönderildi. Haklarında ‘tehdit, tecavüz ve kişiyi hürriyetin yoksun kılma’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanıklardan yaşı küçük olan Ö.K.'nın yargılanmasına başlandı. Diğer sanıkların ayrılan dosyalarındaki eksikler nedeniyle önümüzdeki günlerde yargılanmasına başlanacağı belirtildi.

Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün sabah ilk kez hakim karşısına çıkan Ö.K., genç kadın ve Süleyman U.'nun otostop çektiklerini belirterek, “Yolda giderken Süleyman ‘Bunaldım’ diyerek küfürlü konuştu. Kendisine tokat attım. Ve arabadan indirdim. Kadın ise arabada kaldı. Kendisine inebileceğini söylememize rağmen bizimle beraber şehir merkezine geldi. Kalacak yeri olmadığını ve bizimle cinsel ilişkiye girebileceğini söyledi. Biz de kendisini Toroman Tepe'ye götürdük. Dördümüz de sırayla onun rızasıyla ilişkiye girdik. Daha sonra da şehir merkezine götürüp bıraktık. Neden şikayetçi oldu bilmiyorum” dedi.

Duruşmaya katılan K.Ö. ise sanığın yalan söylediğini belirterek, “Süleyman'ı arabadan aşağı attılar. Ben de inmek istedim. Ama bırakmadılar. Sonra beni ıssız bir yere götürüp sırayla tecavüz ettiler. Birine söylersem öldüreceklerini belirttiler. Ben evli bir kadınım nasıl kalacak yerim olmaz” diye konuştu.

kaynak

Bu halede geldik ya ülke yaşanmas hale geliyor yavaş yavaş ne kadar marjinal olmaya başlıyoruz en azından kendimiz öle sanıyoruz genclik aldı başını gidiyor bunda kimin sucu var iic bi irdelemek lazım sizce bu genclerin bu hale gelmesinde kimin sucu var? :hammer:

okaliptus01

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Kİmin mi suçu var ?

BUndan önce Hiçbişey yapmayan hükümetlerin Durduk yere anayasa fırlatıp kriz çıkartanların ,banka hortumlayıp halkı fakirleştirenlerin,,

eğitime yatırım yapmayanların

Hamasi çağdaşlık edebiyatı yapanların

Ve de Televole kültürü ile büyümüş ,,Behlül 'ün cinsel ilişki sırasında yastık koyup koymadığını malzeme yapan ekranlara sunan medyamızın suçu var

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Memleketimde böyle şeyler olması zoruma gidiyor. İnş. bu adilere hapiste bol bol tecavüz ederlerde kaç gram erkek olduklarını görürler...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Eeee yıllardır bize filmlerde bizlere bunlar aşılandı delikanın el kitabının 575. sayfasına göre namuslu bir kadın otostop çekmez

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Ya iyi güzel kardeşim otostop çekebilir diyeceksinizde. Ülkenin durumu belli ulan biz erkekken cesaret edemiyoruz otostop çekmeye nasıl cesaret anlamış değilim.

Şöyle bi olay anlatayım . Önceki iş yerinden bi abi otostop çekmiş. Kamyona binmiş. Adam paso abiyi süzüyomuş sonra adam abinin bacağına el atmış okşamaya çalışmış.Bizimkide biraz deli binmiş tepesine başlamış yumruklamaya az daha kaza geçiriyolarmış atıyomuştu adamı aşağıya durdurmuş kamyonu. Durduktan sonra tekrar dövmüş herifi.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Eeee yıllardır bize filmlerde bizlere bunlar aşılandı delikanın el kitabının 575. sayfasına göre namuslu bir kadın otostop çekmez

Olay utanç verici bir olay ama dediğin de sonuna kadar doğru. Her ne olursa otostop çekmemeli kadın.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Her ne olursa olsun otostop çekmemeli mi kadın? Kadın otostop çekti, tecavüzü de haketti diye mi düşünmeleri lazım erkeklerin? Bu nasıl bir psikolojii nasıl bir anlayış yada psikopatlıktır anlayamıyorum? Empati sıfır, eğitim sıfır, ahlak sıfır, kültür sıfır, saygı sıfır, insanlık sıfır... Bu kadar sıfırdan sonra hayvan bile diyemeyiz bu canilere. Bunları hapishaneye kapatmak bile ödüldür, bunların yeri herkesin kendi atığını yediği domuz çiftlikleridir.

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ya iyi güzel kardeşim otostop çekebilir diyeceksinizde. Ülkenin durumu belli ulan biz erkekken cesaret edemiyoruz otostop çekmeye nasıl cesaret anlamış değilim.

Şöyle bi olay anlatayım . Önceki iş yerinden bi abi otostop çekmiş. Kamyona binmiş. Adam paso abiyi süzüyomuş sonra adam abinin bacağına el atmış okşamaya çalışmış.Bizimkide biraz deli binmiş tepesine başlamış yumruklamaya az daha kaza geçiriyolarmış atıyomuştu adamı aşağıya durdurmuş kamyonu. Durduktan sonra tekrar dövmüş herifi.

recep ivedikte de vardı aynı sahne :D

Her ne olursa olsun otostop çekmemeli mi kadın? Kadın otostop çekti, tecavüzü de haketti diye mi düşünmeleri lazım erkeklerin? Bu nasıl bir psikolojii nasıl bir anlayış yada psikopatlıktır anlayamıyorum? Empati sıfır, eğitim sıfır, ahlak sıfır, kültür sıfır, saygı sıfır, insanlık sıfır... Bu kadar sıfırdan sonra hayvan bile diyemeyiz bu canilere. Bunları hapishaneye kapatmak bile ödüldür, bunların yeri herkesin kendi atığını yediği domuz çiftlikleridir.

sana katılıyorum. bu konuda ceza yazasında gerkli değişiklik yapılmalı..