Otomobillere modifiye cezası!

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
otomobillere_modifiye_cezasi13617728280_h994449.jpg

Trafik polisleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve trafiği tehlikeye düşüren otomobillere ceza yağdırdı. Parça değiştirip, otomobillerini 'modifiye' eden genç sürücüler, cezalara tepki gösterdi.

Uşak Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün kent merkezinde tehlikeli araç kullanan sürücüler üzerinde Dörtyol Mevkii'nde uygulama yaptı.
Vatandaşlar tarafından telefonla yapılan ihbar üzerine Uşak- İzmir karayolundan Uşak yönüne konvoy halinde gelen 12 otomobili takibe alan polis, araçları kontrollü bir şekilde Dörtyol'daki Şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş Köprüsü'nün altında bulunan eski otopark alanına çekti.

Uşak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli 8 trafik polisi, araçların evrakında ve araçların camlarındaki filmle egzozlarında inceleme yaptı. Araç sürücülerine camlardaki filmleri söktürerek, egzozları orijinal hale getirmeleri konusunda uyarıda bulunan polisler, 12 araç sürücüsüne, Karayolları Trafik Kanunu'na göre cezai işlem uyguladı. Sürücüler kesilen cezalara tepki gösterirken, polis kendilerini 'Doğancılar' diye nitelendiren bu grupla ilgili uzun zamandır ihbar aldıklarını ifade edip, uygulamaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.

kaynak

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
En güzelini yapıyorlar.

Ben modifiyeli araçlardan nefret ederim. Gecenin bir vakti evin önünden geçerler, uykuyu zehir ederler.

Bir de kızların önünden geçerken yapılan hareketler. :) Hayatım boyunca komik bulmuşumdur.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
cam filmi ceza kapsamından çıkartılmıştı. polis bilmiyormu yoksa bunu.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Egzoz sesinin neresi tarz Allah aşkına. :D

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Burada da var öyle kişiler. Motorun önünü kaldıran mı ararsın, arabadan ses çıkaran mı? Bir de son zamanlarda kesici diye bir şey moda oldu. Sesin kısa kısa çıkmasına yarıyor galiba.

Nedense bana çok komik geliyor. :) Hele bir de sokakta kız görmesinler. :D O daha komik ve eğlenceli.

adammısınız

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tüm avrupada cam filmi güvenlik paketi kapsamında ama bizde suç unsuru olarak geçiyor.Süperrr bir ülkeyizzzz:)
Ayrıca egsoz sesinin çeşitleri vardır her ses güzel değildir ama honda s2000 veya vtec te susturuculu taktın mı fenaalardasın:)

kimi fan sesini sewer kimiside egsoz sesini ne yaparsın:)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Daha iyilerine bindim kullandım,
Hiç o tarzda bir davranış sergilemedim,
Müziği bile kendi duyacağım şekilde dinledim.

Bana görede komik, gereksiz davranışlar.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
şimdi bir sti olsun evo olsun ne bileyim o sınıf spor bir arabanın egzoz sesi çıkarması şart çünkü arabanın ruhunda var ama tutupta 206 nın alt kısmını komple söküp 1.4 motordan sti sesi çıkarmaya çalışıyorlar öyle gıcık bir gürültü kirliliği çıkıyorki ortaya hep merak ediyorum o arabaları nasıl kullanıyorlar hiç mi kafalarının ırzına geçmiyor o egzoz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zevkler ve renkler tartışılmaz diye bi söz vardır ya hani, işte onu hatırlatmak istiyourum :) ve bence kızlar için makyaj neyse arabalar içinde modifiye o'dur :) (sözüm meclisden dışarı, yanlış anlaşılmasın)

AHMT06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modifiyeli araçlar herkezin gözdesidir ama bazende kötü sonuçlar doğurabiliyor

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Soytarılık ayrı bir şey ama kişisel zevke kimse bi' şey diyemez..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Modifiye iyi birşey tarz meselesi. Ama acayip davranışlar yapmamak kaydıyla, başkalarını rahatsız etmemek kaydıyla.

Arabayı bağırttırıp durmak ta neyin nesi, altındaki araba da birşeye benzese tamam da şimdi ne dersin buna..