Çiğ köfte yiyerek araç kullanan şarkıcı Aleyna Dalveren’e para cezası!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Şarkıcı Aleyna Dalveren’in otomobil kullanırken çiğ köfte yediği görüntülere ilişkin işlem yapan İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, 'tedbirsiz ve saygısızca araç sürmek' suçuyla 132 lira idari para cezası kesti.

Şarkıcı Aleyna Dalveren'in sosyal medyada paylaştığı görüntüler tepkilere sebep oldu. Otomobil kullanırken yanına koyduğu tepsiden çiğ köfte yiyen ve tespih çeken Dalveren'in görüntüleri polis ekiplerini de harekete geçirdi.

PARA CEZASI KESİLDİ

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda adresi belirlenen Aleyna Dalveren emniyete götürülerek hakkında işlem yapıldı.

Dalveren hakkında, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun “Kamunun rahat ve huzurunu bozacak kişilere zarar verecek keyfi/kasıtlı davranışlarda bulunarak yaya/araç trafik emniyetini ihlal etmek/tehlikeye düşürmek suretiyle tedbirsiz ve saygısızca araç sürmek” suçlamasıyla 132 lira idari para cezası kesildi.

Şarkıcıymış ilk defa duydum adını :)

• Komik
Reactions: bwr

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Canım çiğ köfte çekti bak. Neydi Komagene'nin numarası?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yani görüntüleri izlemedim ama çok abuk subuk hareket yapmamışsa yerken mantıken araç kullanırken çay kahve içmekten farksız yanındaki tepsiden bir şey yemek. :D Ceza yediğine göre yapmıştır ama mutlaka kameralara bir şov.

Bu arada çiğ köfte etli olur. :D

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bazen çiğ köfte yumurtalı bile olabilir. Denemeyenler araştırsın.
Yumurtalı denemedim hocam ama genelde kebapçılarda verilen etle yoğurulan çiğ köfteye bayılıyorum. Diğer zincir yerlerin ürünleri çakma çiğ köfte zaten ama tat olarak güzel gelenler var yine de. Söylediğiniz gibi farklı çeşitleri oluyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Çiğ köfte etli yiycek mi? Yani pişmiyor öyle mi?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Ben üniversitedeyken Urfalı arkadaşım yapıyordu. Sadece kıyma ile veya elinde yeterince kıyma yoksa yağda yumurta pişirip kıymayla malzemenin içine katıyordu. Normal çiğköftecilerde ise Adıyamanlı Ömer Usta veya Komageneden alırdım. Ama artık hazır paketli alıyorum kendim yenecek şekilde parçalayıp ayırıyorum. En azından fena değil markette satılıyor 1 kilo paket 10 tl tam öğrenci ve bekarlar için yani.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373

Kıymayla baharat köftelik bulgur gibi malzemeleri karıştırıyorsun içine de buz küplerini atıp yoğuruyorsun. O baharat ve yoğrulma içerisinde kıyma yenecek duruma geliyor ısıyla.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Hayır abi. Bulgur, baharatlar ve acı yoğurulur. Orijinalinde et de vardır. 15 20 kez kıyma makinesinde çekilmiş yağsız, sinirsiz kıyma eklenir ve yoğura yoğura acı ile pişirilir.
Ama sokakta satılanlar etsiz. Ve etsiz yemek daha mantıklı çünkü et eğer güzel yoğurulmazsa hastalıklara yol açabilir.

images

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Hayır abi. Bulgur, baharatlar ve acı yoğurulur. Orijinalinde et de vardır. 15 20 kez kıyma makinesinde çekilmiş yağsız, sinirsiz kıyma eklenir ve yoğura yoğura acı ile pişirilir.
Ama sokakta satılanlar etsiz. Ve etsiz yemek daha mantıklı çünkü et eğer güzel yoğurulmazsa hastalıklara yol açabilir.

images
Sanırım menü tanıdık geldi. Şöylece güzel yeşil yaprağa büküp üstüne limon sıkılıp yenilen şeydense sanırım tadına bakmıştım.
Ama pekte acı değildi ya :D

Ama et yoktu içeriğinde ondan sanırım çiğ köfte diye bilmiyorum ismini