Otobüse hayvan alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Hihiho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bir otobüs yolculuğuna gidicem ve kuşumu da yanımda götürmek istiyorum otobüse alırlar mı ?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Konuyu saptırmak gibi olmasın ama metro turizm ile gitmeyin ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Köpek felan olmazda bence kuşu alırlar kafesinde olmak şartıyla

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar bir otobüs yolculuğuna gidicem ve kuşumu da yanımda götürmek istiyorum otobüse alırlar mı ?
20170402_114719_HDR.jpg
Benim küçük aslanımın ilk geldiği gün :)
Ankaradan Alanyaya otobüs ile gelmişti. Ama inanın sabahın 5 inde hangi otobüs firması getirmişti uyku+sevinçten hatırlamıyorum. Ama yeterli güvenliği aldığınız sürece kuşunuz çok rahat bir şekilde seyahat edebilir.
Sizden ricam çok dikkat edinizi. Gerekirse özel bir kafes alınız yolculuk için. Yada kafes içini destekleyici ve iç yüzeyini kemirmeyecek türden kauçuk ile
kaplayınız. Yakın zamanda kuşum öldü. İnanın insan çok üzülüyor. Mutlaka tedbirinizi alınız
--- Gönderi Güncellendi ---
Köpek felan olmazda bence kuşu alırlar kafesinde olmak şartıyla
Kedi köpek ve güvenli bir şekilde yaşam alanı oluşturulacak rahat bir kafes içinde anlaşmalı otobüs firmaları ile yolculuk yapabilir

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
[QUOTE="Hihiho, post: 4287480, member: 521953" Çayırağası[/QUOTE]
Çayırağası Vip'te hayvan alımı varmış

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Hayvan yanlız insanla aynı yerde gitmez diye biliyorum düşünsenize 8 10 saat lik otobüs yolculuğunda hiç susmayan bir kuşla yolculuk yapmayı kim ister.
Kimse kalkıp bana hayvan hakkı filan demesin 10 saatlik yolculukta en hayvan sever biri bile ne yapar bilemiyorum yani.

Reaksiyon puanı
15
Hayvan yanlız insanla aynı yerde gitmez diye biliyorum düşünsenize 8 10 saat lik otobüs yolculuğunda hiç susmayan bir kuşla yolculuk yapmayı kim ister.
Kimse kalkıp bana hayvan hakkı filan demesin 10 saatlik yolculukta en hayvan sever biri bile ne yapar bilemiyorum yani.

insanlarda veletlerini susturmuyor onu nepcaz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sen de binme o zaman dünyada uçaktan korkanlara eşlik eden köpekler var ayrıca kuşlar yolculuk sırasında ötmüyor çok stresli oluyorlar.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Şimdi burda kendi sorunu olmayıp başkasının sorunu olunca uğraşamam diyen insanların olması normal. Ama kendileri bir gün ihtiyacı olursa bu ve benzer durumlara o zaman hoşgörülü olun birazda benim tarafımdan düşünün diyen insan olma olasılığı çok fazladır.
Biraz hoşgörü kimseyi öldürmez. Ama bazılarının 8 10 saatlik zevkin için bir hayvan sahibi insanın yanındaki değerli dostunu götürememesi demek öncelikle insanlığa yapılan bir yanlıştır. Belki kuşuna çok fazla değer veriyor onu çok seviyor. Haliyle hem insanı hemde hayvana yapılan bir ruhsal saldırıdan başka bir durum değildir bu. Yani yarın birgün istanbulda deprem olursa seni o göçük altından arama kurtarma köpekleri yerini tespit edip +kurtarma ekipleriyle hayatına katkı sağlanmaya çalışcak. Unutma ki o köpeklerde oraya bir vasıta aracılığı ile gelicek. Gerçi senin gibi birini kurtaracak köpek zor olur ama neyse

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
elimi ısırıp tırmalayan kedi vardı onu beslemeye devam ettik şu sıralar yanına yaklaştırtmayan bir kedi var ona elini uzatınca gelişine çakıyor ki cadı kızçeyi besliyorum ...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Çok genel bir soru, kedi köpek alınabilir ama zürafa alınmaz.
Otobüse hayvan alacağınıza otobüse havyar alın, çok pahalı, millet tatsın bir kez hayrına.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bir yere gittiği yok duruyor...
--- Gönderi Güncellendi ---
Otobüse hayvan alacağınıza otobüse havyar alın, çok pahalı, millet tatsın bir kez hayrına.
o havyarın çıkarıldığı balığın nesli tehlikedeymiş abd yasaklamış o yüzden yok...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Reyiz sen foruma bir hayrına ayarlarsın bir kaşık havyar;)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Havyar yada hıyar... İşte bütün mesela bu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
belediye otobüsüne bile kedi,köpek alınır taşıma kutusu olsun yeter 30TL'den başlıyor kediler pek sevmiyor yalnız...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Şimdi burda kendi sorunu olmayıp başkasının sorunu olunca uğraşamam diyen insanların olması normal. Ama kendileri bir gün ihtiyacı olursa bu ve benzer durumlara o zaman hoşgörülü olun birazda benim tarafımdan düşünün diyen insan olma olasılığı çok fazladır.
Biraz hoşgörü kimseyi öldürmez. Ama bazılarının 8 10 saatlik zevkin için bir hayvan sahibi insanın yanındaki değerli dostunu götürememesi demek öncelikle insanlığa yapılan bir yanlıştır. Belki kuşuna çok fazla değer veriyor onu çok seviyor. Haliyle hem insanı hemde hayvana yapılan bir ruhsal saldırıdan başka bir durum değildir bu. Yani yarın birgün istanbulda deprem olursa seni o göçük altından arama kurtarma köpekleri yerini tespit edip +kurtarma ekipleriyle hayatına katkı sağlanmaya çalışcak. Unutma ki o köpeklerde oraya bir vasıta aracılığı ile gelicek. Gerçi senin gibi birini kurtaracak köpek zor olur ama neyse

Oraya insan kurtarmaya gelirken toplu ulaşım araçlarını kullanmıyorlar.Bana seni kurtaracak hayvan zor bulursun diyorsun ama sen kendine dikkat et terbiyesizce yazılar yazma.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Oraya insan kurtarmaya gelirken toplu ulaşım araçlarını kullanmıyorlar.Bana seni kurtaracak hayvan zor bulursun diyorsun ama sen kendine dikkat et terbiyesizce yazılar yazma.
Sonuç itibariyle bir taşıt ile geliyorlar. İçinde insan bulunan bir taşıt ile.
Dediğim cümlede hiç bir terbiyesizlik yok. Hoş görü karşılıklı bişeydir.Köpekler hisli hayvanlardır, yani kimin ne olduğunu hissederler

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Sonuç itibariyle bir taşıt ile geliyorlar. İçinde insan bulunan bir taşıt ile.
Dediğim cümlede hiç bir terbiyesizlik yok. Hoş görü karşılıklı bişeydir.Köpekler hisli hayvanlardır, yani kimin ne olduğunu hissederler

Evet insan kurtarmya gelirken genelde jeep lerin arkasında kafesleri var oraya konarak taşınıyorlar neyse herkes ne anlattığımı anladı.
Ben sadece 10 saatlik bir yolculukta hiç susmayan bir kuşla yolculuk yapılmaz dedim belkide kuş hiç ses bile çıkarmıycak ama ben en kötü seçeneği düşünerek yazdım ve kimse çekmez ağlayan çocukları bile etraftaki kişiler yeter artık diyor ve susturmak için çözüm bulmaya bile çalışıyorlar.
Uçaklarda taşındıkları yerler belli otobüslerdede aynı olmalı.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Evet insan kurtarmya gelirken genelde jeep lerin arkasında kafesleri var oraya konarak taşınıyorlar neyse herkes ne anlattığımı anladı.
Ben sadece 10 saatlik bir yolculukta hiç susmayan bir kuşla yolculuk yapılmaz dedim belkide kuş hiç ses bile çıkarmıycak ama ben en kötü seçeneği düşünerek yazdım ve kimse çekmez ağlayan çocukları bile etraftaki kişiler yeter artık diyor ve susturmak için çözüm bulmaya bile çalışıyorlar.
Uçaklarda taşındıkları yerler belli otobüslerdede aynı olmalı.
Taşıma yapan otobüs firmalarında zaten bu hizmeti vermek için bazı onayların ve evcil hayvanlar için özel bir yerleri olması gerekiyor. Öyle her önüne gelen firma yapamaz. Yapsa bile şikayet edilmesi gerek

GRODD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hasta ruhlu üyelere bak sen otobüse alınması için uygun yapıda kafesi varsa her koşulda otobüse alırlar... kuş yolculuğun stressinden sessiz şekilde kafesin dibinde durur... ses çıkartmazlar...

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
hasta ruhlu üyelere bak sen otobüse alınması için uygun yapıda kafesi varsa her koşulda otobüse alırlar... kuş yolculuğun stressinden sessiz şekilde kafesin dibinde durur... ses çıkartmazlar...
Beyninle düşünmeni tavsiye ederim. Zira sahibinden ayrı geçirceği zaman o kuşun hali ne olucak ?
Bir olaya tek yönden bakmak anca sana yakışan bir durum olmuş

GRODD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyninle düşünmeni tavsiye ederim. Zira sahibinden ayrı geçirceği zaman o kuşun hali ne olucak ?
Bir olaya tek yönden bakmak anca sana yakışan bir durum olmuş
asıl beyninle düşünmesi gereken sensin kuş tabiki sahibinin yanında duracak... sizde hayvan düşmanlığı hat safhada olduğun ortada.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
SAKARYA VİB ' de çalışıyorum. Uzun yollara giden firmalar ile de çalışıyoruz. Normal de yasal olarak taşınması kesinlikle yasak ama bazı araç şoförleri para uğruna gergedan bile taşır bagaja sığdırsalar. İnsaflı bir şoföre denk gelirsen kuşunu götürebilirsin.....