Öss Sonuçları Açıklandı

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ÖSS ve YDS sonuçları açıklandı.

ÖSS-SAY2 ÖSS-DİL puan türlerinde birinciliği paylaşan iki aday

İstanbul Robert Koleji'nden Yücel Nalbantoğlu ve İzmir Ödemiz Uçaçelik Anadolu Lisesi'nden Ceren Durmaz oldu.

ÖSS'DE SAYISAL 2 TÜRÜNDE BİRİNCİLİĞİ İSTANBUL VE İZMİR PAYLAŞTI

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları açıklandı. Sayısal 2 türünde birinciliği İstanbul Özel Robert Amerikan Koleji'nden Yücel Nalbantoğlu ve İzmir Ödemiş H. Ucaçelik Anadolu Lisesi'nden Ceren Durmaz paylaştı. Eşit Ağırlık 2 türünde birinci Bursa Özel Nilüfer Fen Lisesi'nden Fatih Karataş oldu. Sözel 2 türünde ise birinci Galatasaray Lisesi'nden Çağrı Sert oldu.

BİRİNCİLER

Sayısal Puan Türü 2:
İstanbul Özel Robert Amerikan Lisesi: Yücel Nalbantoğlu (Aynı zamanda Yabancı Dil Puanı'nda birinci)
İzmir Ödemiş Uçaçelik Anadolu Lisesi: Ceren Durmaz

Eşit Ağırlıklı Puan Türü 2:
Bursa Özel Nilüfer Fen Lisesi: Fatih Karataş

Sözel Puan Türü 2:
İstanbul Galatasaray Lisesi: Çağrı Sert

İngilizce:
İstanbul Özel Üsküdar Amerikan Lisesi: Ege Sinan Torun

Almanca:
Alman Lisesi: Efe Okur

Sayısal 1, Eşit Ağırlıklı 1 ve Sözel 1 puan türlerinde ise toplam 21 birinci çıktı.

21 birinci...

Sayısal 1, Eşit Ağırlık 1 ve Sözel 1'de birinci olan 21 aday ise şu isimler:
Adana Fen Lisesi - Aysun Tokkuzun.
Ankara Fen Lisesi - Burçak Aydın.
Ankara Gazi Anadolu Lisesi - Melike Ezerbolat.
Ankara Özel Samanyolu Erkek Lisesi - Musap Medeni Zorlu.
Antalya Anadolu Lisesi - Mehmet Özyiğit.
Balıkesir Özel Fırat Lisesi - Zeynel Harun Alioğulları.
Diyarbakır Özel Yeni Ortadoğu Lisesi - Serhat Varolgüneş.
Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi - Halil Göker Ulaş.
İstanbul Atatürk Fen Lisesi - Abdürrahim Soğanlı.
İstanbul Atatürk Fen Lisesi - Elçin Engin.
İstanbul Amerikan Robert Lisesi - Elif Lale Alpar.
İstanbul Amerikan Robert Lisesi - Yiğit Karayiğit.
İstanbul Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi - Denizcan Aliş.
İstanbul Üsküdar A.Avni Sözen Anadolu Lisesi - Şafak Miroğlu.
İzmir Fen Lisesi - Faruk Pekgül.
İzmir Özel Yamanlar Fen Lisesi - Hayrullah Şahinkoç.
Kayseri Fen Lisesi - Safa Özgür Akçalı.
Konya Meram Anadolu Lisesi - Çağlar İbris.
Samsun Özel Feza Fen Lisesi - Hamza Kazancı.
Şanlıurfa Özel Murat Fen Lisesi - Uğur Gülper.
Osmaniye TOBB Fen Lisesi - Mahmut Muhsin Yılmaz.
Sıfır çekenlerin sayısı arttı

Bu başarıların yanı sıra 47 bin aday sınavda "sıfır çekti". Geçen yıl, hiçbir soruyu yanıtlamayıp boş kağıt veren aday sayısı 25 bindi.

Sonuçları bu sabah Yükseköğretim Kurulu (YÖK) toplantı salonunda açıklayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, "sıfır" puan alan adaylarla ilgili olarak, "Bu adaylar, değişik nedenlerle sınavda başarılı olamayacaklarını anlayarak, büyük ölçüde boş kağıt veren adaylar. Sayıları geçen yıla göre bir hayli fazla" dedi.

Yarımağan, başarı ortalamasının geçen seneye göre daha yüksek olduğunu ve kız öğrencilerin sınavda daha fazla başarı gösterdiğini kaydetti.

Yarımağan'ın verdiği bilgilere göre;

En başarılı okul türleri:
Devlet fen liseleri, özel fen liseleri, Anadolu liseleri, polis koleji, yabancı dil ağırlıklı devlet liseleri, öğretmen liseleri, yabancı dilde eğitim yapan özel liseler.

En az başarısız okul türleri:
Otelcilik ve turizm meslek lisesi, kız meslek lisesi, özel akşam lisesi, ticaret meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, akşam lisesi.

İLLERE GÖRE DURUM:

İllere göre başarılar sırasıyla şöyle Sayısal: Ankara, Denizli, Eskişehir, Yalova.. EA: Denizli, Karaman, Kırşehir, Ankara Sözel: Kırşehir, Denizli, Karaman, Yolava...

En başarısız iller

Ardahan, Şırnak, Hakkari

Tercihler için adaylardan hiç bir ücret alınmayacak. 3 Ağustos'ta tercih süresi sona erecek. Yarımağan, yerleştirme sonuçlarını 20 Ağustos'tan önce açıklamayı planladıklarını da söyledi.

kaynak haber7.com

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu arada zeynel harun alioğulları kübra alioğullarının abisi ve sabancı üniv de mühendislik öğrencisi sınava hiç çalışmadı sadece kendisini denemek için girdiğini söylemişti kübra bize

arkadaşlar aramızda sınava giren ve sonuçlarını öğrenen arkadaşlar varsa paylaşsınlar lütfen

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sınav sonucuma baktım biraz önce.
265 eşitağırlık-1 notum.
303 sözel-1 notum.
İkinci bölüm kötü :)

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
acaba tam olarak bu sene sayısaldan,eadan,sözelden kaç kişi gir bilen warmııı acil lazımmm..

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu yıl yapılan ÖSS'ye 1 milyon 640 bin öğrenci girdi.
sadece bunu bulabildim ama sen ösym nin sitesine bak bi

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bu devlet okullarından mezun olan garipler ne yapıyor acaba.. Allah Allah övünmek gibi olsun bizim üni.de (mat bölümü) tek düz lise mezunu bendim.. Dereceye girenler özel lise, kolej, anadolu, fen lisesi...

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
teknojen dedi ki:
bu arada zeynel harun alioğulları kübra alioğullarının abisi ve sabancı üniv de mühendislik öğrencisi sınava hiç çalışmadı sadece kendisini denemek için girdiğini söylemişti kübra bize

arkadaşlar aramızda sınava giren ve sonuçlarını öğrenen arkadaşlar varsa paylaşsınlar lütfen

abisi kaç aldı onu merak ettim açıklarsanız ^^
benim sonuçlar:
söz1 329 say1 325 ea1 331
söz2 y-öss hesaplamamışlar ama ham söz2 puanım var sayılsalcıyım belki ondan olabilir
say2 292 ea2 296 ...

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
walla birinci olmuş harun ama kaç aldığını bilmiyorum yukardaki listede farkettim adını

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
teknojen dedi ki:
walla birinci olmuş harun ama kaç aldığını bilmiyorum yukardaki listede farkettim adını
Balıkesir Özel Fırat Lisesi'nden Zeynel
Harun Alioğulları

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
doğru üni yi bitirmediği için lise gözüküyodur

jojoba sen hangi okludan mezunsun bi de okul puanın kaç geldi?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
teknojen dedi ki:
doğru üni yi bitirmediği için lise gözüküyodur

jojoba sen hangi okludan mezunsun bi de okul puanın kaç geldi?
plevne lisesi y.d.a. 98,434 aobp; çarpılmış 78 küsür geldi ilk girdiğimde 79 küsür gelmişti

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nereyi düşünüyosu jojoba peki

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
teknojen dedi ki:
nereyi düşünüyosu jojoba peki
önceki yazımda da yazdığım gibi şuan üniversite öğrencisi olduğum için pek bişey düşünmüyorum ;)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ooooo jojoba sen de mi girdin :)
Söyle puanını söyleee :)

Reaksiyon puanı
0
ya bende çok sevindim abimin birinci olmasına bide bu kadar olaydan sonra hatta agladım.zeki çocuk nede olsa benim abim.

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence üniversitede okuyan öğrenciler tekrar öss ye girerek ilk girenlerin önüne geçiyorlar ve sıralamasını düşürüyorlar (benim düşüncem)

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ecrin bu lafın harun abiyeyse ki öyle anlıyorum onun neden öss ye girdiğini zaten biliyosun ama öyle deneme sınavı mahiyetinde girenlere ben de çok kızıyorum >X<

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hyr ben genel olarak söledim teknojen mesela öğretmen olmuş biri sırf kendini denemek için öss giriyo olur mu hiç böle sen öğretmen olmuşsun başarılı olacağın belli bile bile nie yeni girenlerin hakkını yiyosun?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ecrin dedi ki:
hyr ben genel olarak söledim teknojen mesela öğretmen olmuş biri sırf kendini denemek için öss giriyo olur mu hiç böle sen öğretmen olmuşsun başarılı olacağın belli bile bile nie yeni girenlerin hakkını yiyosun?
hak yeme olduğunu zannetmiyorum şöyleki:
gidip aldığım puanla tercih yapıp, extradan ünniversiteye kaydolup ,yeni mezun olup benim yerime girmek isteyenlerin önünü kapamıyorum, ben iyi yaptım diye onların puanları da kırılmıyor
eee nerde hak yeme burda?

Reaksiyon puanı
0
bencede hak yeme olayı falan yok iyi olan kazanıyo ama halkımız çoooook kıskanç kimseye söylemiyorum burdan.ama başka sitelerde öyle yorumlar varki çok sinir bozucu kınıyorum onları ve öylelerini

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Jojoba dedi ki:
ecrin dedi ki:
gidip aldığım puanla tercih yapıp, extradan ünniversiteye kaydolup ,yeni mezun olup benim yerime girmek isteyenlerin önünü kapamıyorum, ben iyi yaptım diye onların puanları da kırılmıyor
düşünsene ilk girenlerin önün egeçiyo belkide o girmese, ilk giren daha önde yol alıcak anlatabiliyorumdur umarım

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ecrin dedi ki:
Jojoba dedi ki:
ecrin dedi ki:
düşünsene ilk girenlerin önün egeçiyo belkide o girmese, ilk giren daha önde yol alıcak anlatabiliyorumdur umarım
şöyle bişi var hani sınavda net ortalamaları ne bileyim standart sapma diye şeyler duymuşsundur bunlar bile hesaplanırken sadece yeni mezun olanlar baz alınarak yapılıyor tekrar girenler katılmıyor.
ayrıca tercih yaparken başarısı sırasında 10bin puan aşağısı-yukarısı diye tercihlerini oluşturuyorsun bunun da hiçbir zararı yok

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
girmelerinin ne gereği var ki bence saçma bence

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evt sınırları zorlarkende çevremizdekilerde yardım etseler güzel olmaz mı?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ecrin dedi ki:
edilebilir takıldığın havuz/işçi problemi olursa bana sor mesela iyi çözerim onları, ayrıca sen W810i'yi düşün fazla takma össyi strese gerek yok B)

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Jojoba dedi ki:
ecrin dedi ki:
edilebilir takıldığın havuz/işçi problemi olursa bana sor mesela iyi çözerim onları, ayrıca sen W810i'yi düşün fazla takma össyi strese gerek yok B)
kaygının fazlası zarar azı ise idealdir merak etme ben sorularımı sorucak kişiler buluyorum

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ben 354 aldım seneye bi daha dersaneye de kaydolsum(Free) dualarınızı esirgemeyiniz

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bdco dedi ki:
Ben 354 aldım seneye bi daha dersaneye de kaydolsum(Free) dualarınızı esirgemeyiniz
kardeş aha şuan itibariyle dua ediyorum sana...
ama diyim sana okuyunca da bi halt olmuyor haberin ola...yerinde olsam hep dersane takıl en zevklisi oo :):)