Ortak internet kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

elly95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar baştan belirtiyim bilgisayar terimlerinden fazla anlamam :biggrin:
ben komşumumla ortak internet kullanmaya çalışıyorum..ki hala çalışıyorum.bağlantı işini bir türlü halledemedik.bende airties rt104 modem var.onda bir tane ethernet kablosu girişi var.
biz de bir alet aldık.ki adı ne bilmiyorum.üzerinde ethernet kablosunun girebileceği büyüklükte 5 adet boşluk var.
biz de benim bilgiayardan gelen,alt komşuya giden ve modemden gelen ethernet kablolarını bu adını bilmadiğim alete taktık.sonracıma bir sorun var.benim bilgisayar internete her türlü bağlanıyor.ama komşumuzda bağlanmıyor.

bakındık,uğraştık,çabaladık ama olmuyor.komşumun bilgisayarında ağ bağlantılarında "gelen" yazan yerde sayılar var."giden" yazan yerde yok.

umarım fazla sıkmamışımdır sizleri :unsure:

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
modemine baktığım kadarıyla kablosuz değil. elindeki 5 ethernet portlu olan aygıt tahmin ediyorumki bir hub/switch. oncelikle modeminden kısa bir ethernet kablosu ile bu hub ın 1. portuna bağlantı yap. sonra hub ın diğer 2 portundan birini komşuna diğerini senin pc ne bağla otomatik olarak interneti dağıtacaktır. internet gelmez ise komşunun bilgisayarının ip adresini otomatik alıp almadığını kontrol et.
diğer ve kesin bir yol ise modeminde bir usb birde ethernet portu var usb den kendi bilgisayarına (driver yüklemesi gerekebilir cd sinde yada internet sitesinde vardır) ethernet portundanda komşunun bilgisayarına bağla.

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar baştan belirtiyim bilgisayar terimlerinden fazla anlamam :biggrin:
ben komşumumla ortak internet kullanmaya çalışıyorum..ki hala çalışıyorum.bağlantı işini bir türlü halledemedik.bende airties rt104 modem var.onda bir tane ethernet kablosu girişi var.
biz de bir alet aldık.ki adı ne bilmiyorum.üzerinde ethernet kablosunun girebileceği büyüklükte 5 adet boşluk var.
biz de benim bilgiayardan gelen,alt komşuya giden ve modemden gelen ethernet kablolarını bu adını bilmadiğim alete taktık.sonracıma bir sorun var.benim bilgisayar internete her türlü bağlanıyor.ama komşumuzda bağlanmıyor.

bakındık,uğraştık,çabaladık ama olmuyor.komşumun bilgisayarında ağ bağlantılarında "gelen" yazan yerde sayılar var."giden" yazan yerde yok.

umarım fazla sıkmamışımdır sizleri :unsure:

bir sorun bundan daha şirin ve tatlı nasıl anlatılabilebilir. ben sana ancak "hoşgeldin" diyerek yardım edebilirim:)

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Yalnız konuyu sakat yere açmışın, TTNet bunu görürse sözleşme ihlali sayıp internetini iptal edebilir :D

by_linux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız konuyu sakat yere açmışın, TTNet bunu görürse sözleşme ihlali sayıp internetini iptal edebilir :D
sanki ttnet bilmiyor bunu ,smile adls de biliyor Ama müşteri kaybetmmek için bunu görmezden geliyorlar
sahsen bende ortak kullanıyorum bir defasında bir sorun için servis eve geldi ve hiç bir şey denilmedi....:):) en azından bana bişi demediler:)

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece sözleşme fesh etseler keşke, bende yaparım :) Ama mahkemeler bunu lisanssız internet servis sağlayıcısı olarak görüyor ve 1000-10000 lira arasında para cezası var. Arkadaşın gözünü korkuttuk ama kusura bakmasın. Amacım uyarmaktı. :) dikkatli ol lütfen

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Boşverin kullansın zaten 2 kişinin vereceği parayı veriyoruz...

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden illegal birşey olsunki.. Şimdi apartmana ortak alınan ve her dairenin kullandığı internet illegal mi..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşım ŞURADAKİ konuyu dikkatlice okursanız yaparsınız zor değil...
Özellikle konunun sonu tam senin istediğin şey

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
83618535.png

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Neden illegal birşey olsunki.. Şimdi apartmana ortak alınan ve her dairenin kullandığı internet illegal mi..

bu soruya şapka çıkartılır:closedeyes:

gerçi pek haksız da sayılmazsın sormakta,ki şöyle cevaplayayım,kanunen illegal,pratikte legal. yasak ama isteyen kullanıyor,operatörlerde görmezden geliyor.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Muhtemelen diğer bilgisayarların ethernet kartlarının sürücüleri kurulmamış. Karşıdaki bilgisayarların ethernet sürücülerini kurun ve kabloyu bağlar bağlamaz internete girin.

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hani dns ayarları varya arkadaşım oraya 4.2.2.1 4.2.2.2 yap komşunun pcsinde düzelir bizdede aynısı vardı öyle düzeldi

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ttnet Özel Kategori Bölümünde "Arkadaşımla Ortak Kullanıyoruz" Konusu Açtığının Farkındasındır Umarım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi akşlar bizde bınada ortak kullanıyoruz kişi benım paylaşımlarımı ve yazışma gibi vesaresini görebilir mi biri bana yardımcı olabilir mı ne gibi önlem alabilirim.....