Orta Seviye Akıllı Telefon Önerisi ( Aşırı Kararsız Kaldım )

Bu konuyu okuyanlar

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Batarya konusunda p1 ama diğer bütün konularda note 4 daha iyidir...

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Sadece bataryaya para verme bence. Note 4'ü ithalatçı almak kafana yattiysa onu al.

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
@Drogba39 @Sercan40 Note 4 gerçekten güzel cihaz ancak 2 k ekranı var ve o batarya ile pek iyi işler yapamadığını söyleyebilirim. Bi arakdaşımda note 4 var ve cihazın yoğun kullanımda bir günü çıkartamadığı eleştirisini aldım. Ama tüm bunların yanında o güzel ve performanslı cihazın yanında 5000 mahlık powerbank taşımayı göze alabilirm. Aynı fiyatta olsalar note 4 alırıdm.
Ancak burada iki seçenek karşıma çıkıyor. note 4 1500 tl hemde ithalatçı garantili.
Lenovo vibe p1 türkiye garantili ve 1200 tl civarı alabilirim.

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
O zaman lenovoyu tercih et hemde fazla para vermemiş olursun sonuçta herkesin telefonla yaptığı şeyler aşağı yukarı standart şeyler ve bunu artık her cihaz rahatlıkla yapabiliyor (Sosyal medya, tarayıcı, oyun, kamera vb.) Her cihaz belli bi seviye sunuyor fazla para vermeye gerek yok gibi artık...Umarım seni kötüsüne yönlendirmiyoruzdur...

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
O zaman lenovoyu tercih et hemde fazla para vermemiş olursun sonuçta herkesin telefonla yaptığı şeyler aşağı yukarı standart şeyler ve bunu artık her cihaz rahatlıkla yapabiliyor (Sosyal medya, tarayıcı, oyun, kamera vb.) Her cihaz belli bi seviye sunuyor fazla para vermeye gerek yok gibi artık...Umarım seni kötüsüne yönlendirmiyoruzdur...
Haklısınız inceleme videolarında da vibe p1 piyasadaki tüm uygulamaları rahatlıkla açabilen, tarayıcıda kasmadan kullanıcısını sinir etmeden dolaşma imkanı veren, arayüzü stabil stabil olmasa bile nova launcher yükleyebileceğim sarj konusunda efsane bir cihaz.
Uzun incelemeler ve karar aşamasından sonra lenovo vibe p1 almaya karar verdim. Kararsızlık en kötü durum. Cihazın siprasişini hepsiburada.comdan türkiye garantili olarak 1200 tl alacağım. Pazartesi siparişi vereceğim cihaz elime ulaştığında yine buradan sizlere yorumlarımı paylaşacağım. Çok teşekkür ederim.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
@Drogba39 @Sercan40 Note 4 gerçekten güzel cihaz ancak 2 k ekranı var ve o batarya ile pek iyi işler yapamadığını söyleyebilirim. Bi arakdaşımda note 4 var ve cihazın yoğun kullanımda bir günü çıkartamadığı eleştirisini aldım. Ama tüm bunların yanında o güzel ve performanslı cihazın yanında 5000 mahlık powerbank taşımayı göze alabilirm. Aynı fiyatta olsalar note 4 alırıdm.
Ancak burada iki seçenek karşıma çıkıyor. note 4 1500 tl hemde ithalatçı garantili.
Lenovo vibe p1 türkiye garantili ve 1200 tl civarı alabilirim.

eski note 4 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim 4saat 50 dakika ekran sürem var (ekranın açık kaldığı süre bekleme değil) wifi full açık. note 4 kullanıcıları konusunda birçok arkadaş detaylı ekran süresini atmış incelemenizi öneririm.

Tabi ki 5000 mah lık bir cihaz ile kıyaslaması zor olur vibe bataryası güzel ama 6xx işlemci pek sıcak bakmadığım alt seviye işlemci üst düzey oyunlarda zorlanır bunu belirtmek isterim

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Tipi hosuna gidiyosa bence de P1 almalısın . Şarj onemli cunku . Performans olarak da sorun yasamazsın . Huawei P8 kullanıyorum gayet ince hos bi cihaz . Bataryada makul seviyede . Bu incelikte cıkıntı olmamasına ragmen kamerası da bu yonuyle iyi . İstersen bi de onu incele .

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
eski note 4 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim 4saat 50 dakika ekran sürem var (ekranın açık kaldığı süre bekleme değil) wifi full açık. note 4 kullanıcıları konusunda birçok arkadaş detaylı ekran süresini atmış incelemenizi öneririm.

Tabi ki 5000 mah lık bir cihaz ile kıyaslaması zor olur vibe bataryası güzel ama 6xx işlemci pek sıcak bakmadığım alt seviye işlemci üst düzey oyunlarda zorlanır bunu belirtmek isterim
Tabii haklısınız note 4 performans açısından p1 ile kıyaslanamaz. Ama uzun düşüncelerim sonrasında dünyanın en iyi cihazı bataryası bitiyorsa kullanamiyorsunuz. Birde arkadaşımla p1m var. Asphalt 8i kaldırmış bu cihaz. Vp1 hertturlu kaldırır diye düşünüyorum.

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar antutu ve geekbanch testlerine baktım lenovo vibe p1 çok geri kalmış. Asus zenfone 2 her alanca bu cihazı geçiyor. Asus zenfone 2 bu cihaz ile aynı fiyat. Ancak plastik kasa ve parmak izi olmaması sorun. Ama performansı çok iyi. Ya nasıl bir iş bu ben anlamadım. Kafam yandı.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Tabii haklısınız note 4 performans açısından p1 ile kıyaslanamaz. Ama uzun düşüncelerim sonrasında dünyanın en iyi cihazı bataryası bitiyorsa kullanamiyorsunuz. Birde arkadaşımla p1m var. Asphalt 8i kaldırmış bu cihaz. Vp1 hertturlu kaldırır diye düşünüyorum.
rc2 de açar ama fps olarak kesinlikle akıcı olmaz. ya çok oyun oynayan birisi değilseniz bence vbep1 iyidir parmak izi okuyucu note 4 den başarılı hatta

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
rc2 de açar ama fps olarak kesinlikle akıcı olmaz. ya çok oyun oynayan birisi değilseniz bence vbep1 iyidir parmak izi okuyucu note 4 den başarılı hatta
Çok oyun oynayan değilim ancak beni üzen test sonuçları oldu. Aynı fiyattaki diğer cihazların aldığı rakamlar baya yüksek. Ama onlardada plastik kasa vs sıkıntıları var.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Çok oyun oynayan değilim ancak beni üzen test sonuçları oldu. Aynı fiyattaki diğer cihazların aldığı rakamlar baya yüksek. Ama onlardada plastik kasa vs sıkıntıları var.
statik testlere takılma bence kullanıcı tavsiyelerini dinle yeterli

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
O testlere güven olmaz oynama yapılıyo diyolar...

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Tekrar merhaba arkadaşlar,cihaz bugün elime ulaştı,. İlk günkü deneyimlerin ekran bay kaliteli, hız konusuda beklenen altında değil hatta daha iyi, ekran parlaklığı istenirse baya açılıyor ayarlardan ama kesinlikle gerek yok. Cihaz yag gibi kayıyor şuan çok beğendim. Tasarımı harika kamerası harikalar yaratmiyor ancak kötü dendiği gibi değil. Pil ilk gün olmasına rağmen efsane, cihazi guncelledim uygulamalar indirdim kurcaladim buraya şuan yazıyı yazıyorum aktif kullandım. Şarjı 76 seviyesinde. Muhteşem bir pil performansı var. İlk günkü deneyimlerme Gore muhteşem cihaz. Ayrıca cihaz çok kalın hissettirmiyor.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar bir nexus4 kullanıcısı olarak artık yeni bir cihaza geçmeyi düşünüyorum. Fiyat aralığım en fazla 1200 tl olabilir. Araştırdığım bir kaç telefon modeli var hemen hemen birbirlerine yakın fiyatları ancak o modeller arasında kaldım. Cihazlar hemen aşağıda:
  • Iphone 5s-1250
  • GM5 PLUS -1000
  • Türktelekom honer7- 1300
  • Asus Zenfone 3

Şimdi asus zenfone 3 ekim ayında ülkemize girecek bu açıdan bu cihazı üzülerek silmek durumundayım. 1 ay içinde gelse kesinlikle bu cihazı seçecektim.

ıphone 5s marka sonuça kaliteli ancak eski bir telefon güncelleme desteği ne durumda olacak 1 sene sonra telefon yavaşlar mı sıkıntı çıkarır mı?

Türktelekom honer 7 huawei işlemcili onada pek güvenemedim, telefonun ön tipinide çok beğenmedim ama performans olarak iyi duruyor. Parmak izi okuyucusuda var.

GM 5 Plus- Tasarım olarak en çok beğendiğim cihaz diyebilirim. Bildirim ışığı olsun led flas olsun kamerası ve 32 / 3 gb hafıza seçeneği olmasıyla beni çok cezbetti. Bunun üstüne android one platformu ile 2 yıl güncelleme alacak bir cihaz. Ancak bu cihaz hakkında çok kötü eleştiriler var diyolar şahsen bilmiyorum okumadım.

Arkadaşlar en yakın baktığım cihazlar ıphone 5s ve gm 5plus ancak başka model önerisi olan varsada dikkat ederim. Ama öyle casper miş, vestel miş vs vs dandik telefonlardan uzak durmak en iyisi.

Mantıklı ve gerekçeli tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Zenfone 3 ü elemişsin, parmak izi ve full metal kasa istiyorsan honor 7 gerisinde gm5 plus al kardeşim

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Tekrar merhaba arkadaşlar,cihaz bugün elime ulaştı,. İlk günkü deneyimlerin ekran bay kaliteli, hız konusuda beklenen altında değil hatta daha iyi, ekran parlaklığı istenirse baya açılıyor ayarlardan ama kesinlikle gerek yok. Cihaz yag gibi kayıyor şuan çok beğendim. Tasarımı harika kamerası harikalar yaratmiyor ancak kötü dendiği gibi değil. Pil ilk gün olmasına rağmen efsane, cihazi guncelledim uygulamalar indirdim kurcaladim buraya şuan yazıyı yazıyorum aktif kullandım. Şarjı 76 seviyesinde. Muhteşem bir pil performansı var. İlk günkü deneyimlerme Gore muhteşem cihaz. Ayrıca cihaz çok kalın hissettirmiyor.
Hayırlı olsun...

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Okumadan yorum yapıyosunuz adam telefonu almış özelliklerini filan yazmış hala başka telefon öneriyosunuz :):):)

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar cihazı kullanmamdaki 2. gündeyim. Ancak, cihazı yeni yeni kullanıyorum açar açmaz tüm güncellemeleri vs yapmıştım. Bu gün 2. günüm. Cihazı geceden super tasarruf modunu yandaki tuşu ile açıp koydum. Sabah baktım sarj %6 gitmiş. Gün içinde de 4 saatlik aktif kullanım olmamakla beraber sarjım %80lere geldi. Sizce bu durumda bir sıkıntı yok mu?

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
@Sercan40 Merhaba arkadaşlar cihazı kullanmamdaki 2. gündeyim. Ancak, cihazı yeni yeni kullanıyorum açar açmaz tüm güncellemeleri vs yapmıştım. Bu gün 2. günüm. Cihazı geceden super tasarruf modunu yandaki tuşu ile açıp koydum. Sabah baktım sarj %6 gitmiş. Gün içinde de 4 saatlik aktif kullanım olmamakla beraber sarjım %80lere geldi. Sizce bu durumda bir sıkıntı yok mu?

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Tüm telefonlarda geceden sabaha biraz şarj kaybı olur bu normaldir...Telefonu daha yeni kullandığın için sana şarj çabuk bitiyomuş gibi gelebilir ve bide telefonlar kullana kullana bataryası daha düzenli hale gelir o yüzden pek dert etme o telefon %80 ile iki günü çıkarır...

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Tüm telefonlarda geceden sabaha biraz şarj kaybı olur bu normaldir...Telefonu daha yeni kullandığın için sana şarj çabuk bitiyomuş gibi gelebilir ve bide telefonlar kullana kullana bataryası daha düzenli hale gelir o yüzden pek dert etme o telefon %80 ile iki günü çıkarır...
Şuan %40larda yarını %40 ile çıkaracağını hiç düşünmüyorum. Yorumlarda böyle okumadım. Bataryada bir sıkıntı olabilir mi?

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Valla sürekli aynı şekilde çabuk azalıyosa sorun olabilir ama sanmıyorum ben bişey olacağını...

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Valla sürekli aynı şekilde çabuk azalıyosa sorun olabilir ama sanmıyorum ben bişey olacağını...
1 hafta beklemek mi gerekiyor diyorsunuz. Hiç olmadı servise göndermek durumunda kalacağım çünkü. Heryerde iki gün çok rahat götürdü diten cihaz beni ancak 1 gün tam götürüyor.

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Sen yeni aldığın için çok kurcalıyorsundur ondan biraz kullan düzelir alışır telefonun bataryasıda ama içinde bi kuşku varsa verirsin geri 14 gün içinde para iadesi oluyo galiba...

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Sen yeni aldığın için çok kurcalıyorsundur ondan biraz kullan düzelir alışır telefonun bataryasıda ama içinde bi kuşku varsa verirsin geri 14 gün içinde para iadesi oluyo galiba...
Sim kart taktım, öyle olunca sanmıyorum geri alacaklarını. En iyisi 1-2 gün daha izlemek

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Valla iade koşullarını tam bilmiyorum...