Haber Orman yakmak için keşif yapan PKK'lılar yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
O tartışmaya katılmadın ama okumuşsundur ve bu yazdığında ciddi misin?
Herkes kendi düşüncesini belirtmekte özgürdür başkasına rahatsızlık vermediği sürece. Siz bu mesajınızda ilgili kişiyi baskı altına almaya çalışıyorsunuz.

ApRa~

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Hala o sınırı dümdüz etmek için neyi bekliyoruz? Karadan kökten temizlenmeli artık.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Olay sadece mülteci meselesi değil insanlar geliyor ama gelen kim bilmiyoruz çoğu kaçak geliyor çocuk,kadın yok çoğu potansiyel terörist benim değinmek istediğim nokta bu ülkeye giren çıkanın kim olduğu bilinmeli çoğu mülteci adı altında ülkemize teröristler giriyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
artık mültecileri sokmasınlar sonra en iyi mülteci mezarda diye sloganlar gelir.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Ne geliyorsa mülteciler yüzünden geliyor zaten, bir gitseler kurtulsak.

Reaksiyon puanı
3,027
Olay sadece mülteci meselesi değil insanlar geliyor ama gelen kim bilmiyoruz çoğu kaçak geliyor çocuk,kadın yok çoğu potansiyel terörist benim değinmek istediğim nokta bu ülkeye giren çıkanın kim olduğu bilinmeli çoğu mülteci adı altında ülkemize teröristler giriyor.
Katılıyorum. Terör örgütleri bu eylemleri Türk vatandaşına pek kolay yaptıramaz. Ama mültecilerin ülkeye girişi aşırı kontrolsüz. Şimdi herhangi bir mülteciye gidip 100 liraya birini öldürtebilirsin. Kaybedecek bir şeyleri yok. Ülkeye giren çıkan çok iyi bilinmeli ve böyle bir dönemde cezalar ağır şekilde uygulanmalı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Katılıyorum. Terör örgütleri bu eylemleri Türk vatandaşına pek kolay yaptıramaz. Ama mültecilerin ülkeye girişi aşırı kontrolsüz. Şimdi herhangi bir mülteciye gidip 100 liraya birini öldürtebilirsin. Kaybedecek bir şeyleri yok. Ülkeye giren çıkan çok iyi bilinmeli ve böyle bir dönemde cezalar ağır şekilde uygulanmalı.
Ya hocam kapı açık,kontrol yok adam bavuluna silah ve mühimmat soksa ?

Reaksiyon puanı
3,027
Ya hocam kapı açık,kontrol yok adam bavuluna silah ve mühimmat soksa ?
Mümkün. Çok sıkı şekilde kontrol yapılması gerekiyor. Benim düşüncem hiç gelmemeleri ama hükümet illa alıyorsa da düzgünce alsın. Herkesin kendi düşüncesi ama ben şahsen mülteciler yüzünden başımıza gelecek her olaydan hükümeti sorumlu tutacağım.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Mümkün. Çok sıkı şekilde kontrol yapılması gerekiyor. Benim düşüncem hiç gelmemeleri ama hükümet illa alıyorsa da düzgünce alsın. Herkesin kendi düşüncesi ama ben şahsen mülteciler yüzünden başımıza gelecek her olaydan hükümeti sorumlu tutacağım.
Adam bırak silahı RPG-7 bile sığdırır.Hiç denetim yok olsa...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Affedersiniz bana ırkçı diyeceksiniz ama terrör genellikle orta doğuda oluyor.Ve genelinin uyruğuda belli.

Reaksiyon puanı
1,768
Herkes kendi düşüncesini belirtmekte özgürdür başkasına rahatsızlık vermediği sürece. Siz bu mesajınızda ilgili kişiyi baskı altına almaya çalışıyorsunuz.
Admin orada yazdığım gibi bir alman terör örgütüne katıldı diye bütün almanlar terörist olmuyorsa ya da gettolar var diye tüm Türkler kanun dinlemez tipler olmuyorsa bundan neden bütün Suriyelileri sorumlu tutuyoruz? Bizim ülkeye gelen suriyeliler zaten bunu yapan teröristlerden kaçıp gelmedi mi?

Ayrıca diğer yorumlarda da mülteci girişinin denetlenmediği ve Herkesin alındığı söylenmiş yalan yanlış bilgi yaymayın başka ne diyim
Msb sizi muhattap alıp dün bu iddiaları zaten yalanladı ama niye inanasınız ki sonuçta MSB söylemiş xd

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
suriyelilerin tamamında bekledigim tutum türk nefreti olcak istenmediklerini biliyolar ve türklere türkiyeye nefret duyup zarar verecekler ama aynı zamanda yaşayacaklarda kendi kaçtıkları vatanından cennete geldiler buraya ama içlerindeki nefret ateşi zarar verecek sürekli türkiyedeki suriyeli erkeklerin tamamı ülkelerine gönderilmeli kalıyosa yalnızca kadınlar kalmalı
Hem Irkçı hem cinsiyetçi hem nefret içerikli mesaj. Biz ne zaman bu hale geldik acaba ülkecek?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
İçeri giren mültecilerin bir kısmı terörist. El-nusra, pkk, ışid. Ülkeye bu kadar kolay giriş imkanı varken terörist boş durur mu?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Türkiye kökenli bir PKK'lı başka bir ülkede eylem yaptığında Türk halkı mı suçlu sayılacak?
Biraz mantık, biraz da insaf!
Türkiye vatandaşı ve terörist ayrımı denen bir olay var. Bir insanın Türkiye kökenli olmasıyla, Türkiye kökenli terörist olmasında fark var.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Admin orada yazdığım gibi bir alman terör örgütüne katıldı diye bütün almanlar terörist olmuyorsa ya da gettolar var diye tüm Türkler kanun dinlemez tipler olmuyorsa bundan neden bütün Suriyelileri sorumlu tutuyoruz? Bizim ülkeye gelen suriyeliler zaten bunu yapan teröristlerden kaçıp gelmedi mi?

Ayrıca diğer yorumlarda da mülteci girişinin denetlenmediği ve Herkesin alındığı söylenmiş yalan yanlış bilgi yaymayın başka ne diyim
Msb sizi muhattap alıp dün bu iddiaları zaten yalanladı ama niye inanasınız ki sonuçta MSB söylemiş xd
Ya şunu anlayın terörün ana bölgesi orta doğu ve gelenlerin çoğu erkek.
Afganistan-Suriye-Irak-İran uyruklu oluyor.
Ama siz hala savunuyorsunuz ?

Türkiye kökenli bir PKK'lı başka bir ülkede eylem yaptığında Türk halkı mı suçlu sayılacak?
Biraz mantık, biraz da insaf!
Yahu hocam terör nereden türüyor sizce ?

BayBilinmez01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne Kadar Kansız İnsanlar Bunlar Bence Kendilerini Yaksınlar Meydanda

Reaksiyon puanı
1,768
Ya şunu anlayın terörün ana bölgesi orta doğu ve gelenlerin çoğu erkek.
Afganistan-Suriye-Irak-İran uyruklu oluyor.
Ama siz hala savunuyorsunuz ?
Yanlış anlama ben de mülteciye meraklı değilim de gelişlerine de karşı değilim zaten idlib mülteciler dahil 3.5mn nüfusu var mülteci hariç 1.5mn ve bu nüfusun çoğu da devletten ve terörden kaçıp nispeten daha güvenli olan idlibe gelen suriyeliler yani demek istediğim devlet herkesi almıyor bunlar muhtemelen kaçak gelmiş resmi yoldan da gelmiş olabilirler o konuda bilgi yok.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Yanlış anlama ben de mülteciye meraklı değilim de gelişlerine de karşı değilim zaten idlib mülteciler dahil 3.5mn nüfusu var mülteci hariç 1.5mn ve bu nüfusun çoğu da devletten ve terörden kaçıp nispeten daha güvenli olan idlibe gelen suriyeliler yani demek istediğim devlet herkesi almıyor bunlar muhtemelen kaçak gelmiş resmi yoldan da gelmiş olabilirler o konuda bilgi yok.
Ya,kardeşim kadınlar çocuklar gelsinde eli silah tutan erkek yok mu?

Çoğu enine boyuna adamlar :D

Reaksiyon puanı
1,768
Yaşayacaklar ?
Normalinin öyle olması gerekiyor.
Ama artık çoğu mülteci kendine konut ve araba aldı ??
Nasıl yaşasınlar işte onu diyorum. Okuduğumda haklı dedim ama sonra aklıma bu geldi mesela sen çocukken seni başka ülkeye göndermişler nasıl olurdu? Evde kim çalışacak çocuklara kim bakacak tek başına + çocuklarla yaşamak imkansız hale gelir.

İşte erkekleri burada maalesef iki kişinin yapacağı işi tek başlarına yapıyorlar böyle böyle para birikiyor patronlarda fırsatı kaçırır mı :/

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Nasıl yaşasınlar işte onu diyorum. Okuduğumda haklı dedim ama sonra aklıma bu geldi mesela sen çocukken seni başka ülkeye göndermişler nasıl olurdu? Evde kim çalışacak çocuklara kim bakacak tek başına + çocuklarla yaşamak imkansız hale gelir.

İşte erkekleri burada maalesef iki kişinin yapacağı işi tek başlarına yapıyorlar böyle böyle para birikiyor patronlarda fırsatı kaçırır mı :/
Yav zaten ülkemiz maddi yardım yapıyor.Lüks yaşamayacaklardı zaten.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
O teröristleri de canlı canlı yakacaksın ki, o kadar masum hayvanın ölmesine ve ormanın yanmasının hesabını ödesinler acıyla.
Bu pislikler ormandan ne istiyorlar ki?! Resmen vicdansız akılsızlar teröristler.
Ben hep diyorum ama muhabbet kuşuma hiç kötü bir şey yapmam veya düşünmem bile. Ama bunlar ise rahatça ormanları bile yakacak kadar batmışlar bataklığa. Zaten ancak böyle şeyler yaparlar. Hepsi gebersin gitsin. Ne güzelim yeşilliğe bile düşmanlar! Hepsinin Allah cezasını versin.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Yahu hocam terör nereden türüyor sizce ?
Benim demek istediğim şuydu. İki Suriyeli şerefsiz pislik ormanlarımızı yakarken yakalandı, bu yakalanan iki aşağılık yaratık bizim ülkemizden de olabilirdi. Ama bu şerefsizliği icra eden aşağılık yaratıkları ait oldukları ülkenin bütün insanlarına teşmil eder, genelleme yaparsanız bu adil olmaz. Çünkü başka bir ülkede de bir Türk vatandaşı benzer bir terör suçu işlerse bizi, hepimizi suçlarlar o zaman.

Suriyelilere karşı çıkabilirsin, bu ayrı bir mevzu; Ama burada yaşayan bütün insanları terörist, hain gibi yaftalarla itham edersek haksızlık etmiş oluruz. Çünkü bu ülkede namusuyla çalışıp yaşayan binlerce insan var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
bütün mülteciler terörist hepsi sınırdışı edilmeli ve sınırların güvenliği artırılmalı.