Oralet

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Malatya'da, fotoğraf çekmek için kayısı bahçelerinin arasında dolaşıyorum. Uzaklardan bir teyze salına salına geliyor ve "Gasteci misin oğlum?" diyor. "Yok teyzecim... Bahçeniz çok güzelmiş, annem buraları hep merak ediyor da fotoğrafları ona göndereceğim." diyorum. Torununa sesleniyor, bana bir bardak Oralet getiriyor ufaklık. İlk yudumumla beraber gözlerim doluyor. Köylerde geçen çocukluğumun yegane tadı, köy kahvesinin tahta sandalyeleri, sigara dumanı, çırağın sakarlıkları, hece kartonları, tebeşir tozu, misketlerim, mavi Bmx bisikletim, gazoz kapaklarım, kibrit kutularım, kamıştan ve defter kaplarından uçurtmalarım, şekerli leblebi tozu, göz yaşartan sakız... Bir iki damlayı tutamıyorum, koskoca adam elimde oralet ağlıyorum.

Yazi bana ait degil. Bi arkadas paylasmis nette. Okuyunca cok ilgimi cekti ve paylasmak istedim...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Çok güzel anlatmş yaşadığı hisleri.Çocukluk yıllarına dair hatırladıklarına bakacak olursak aynı kuşaktayız yazı sahibiyle.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
kalmadı artık o çocukluk, benim de gözlerim doldu gerçekten

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
Çok güzel anlatmş yaşadığı hisleri.Çocukluk yıllarına dair hatırladıklarına bakacak olursak aynı kuşaktayız yazı sahibiyle.

alla alla ben de hatırladım yazdıklarını. biz de seninle aynı kuşak değiliz ama. sen nerden baksan benim 3-4 kuşak öncemsin :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
haha finduk şimdi yaş muhabbetine girersek ben genç ya da yaşlı da olsam sizlere göre hiç önemli değil ama snein canın yanar bak ..Geri çekil.:)

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
haha finduk şimdi yaş muhabbetine girersek ben genç ya da yaşlı da olsam sizlere göre hiç önemli değil ama snein canın yanar bak ..Geri çekil.:)

çekilmiyorum geri. hem biz sizi sizin evinizde yendik bi kere bi golle

feneliysen derbilere 1-0 önde başlarsın puhahah :)

her neyse ben hala biizm kantinden oralet alır içerim

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bu güzel yazının altına FB li biri tarafından yazılan anlamsız yorumlar için kusura bakmayın arkadaşlar:)

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
bide bir şey sormak istiyorum. yazıda kibrit kutusunu okuyunca aklıma geldi. hiç ilk okuldayken kibrit çöplerinden ev yaptınız mı

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Yapmaz olur mu? Kac tane av yapip bozduk kibrit coplerinden. Bir de kibrit kutusu ile oyun oynardik. Atardik kibrit kutusunu aldigi pozisyona gore puan yazardik...

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
bi de biz kibrit çöplerini yere atardık. sırayla yerden kibrit çöplerini tek tek toplardık ama almak istediğimiz kibrite dokunarak sadece başkasına dokunmak ve oynatmak yasak :)

kutu oyununu da hatırlıyorum geniş yüzeylere 5-10 puanları, sonra 15-20

dik gelirse de 25-30 yazardık

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Fazla abartıyorsunuz. Sıradan bir betimleme...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Bu anları yaşamak için pek de yaşlı olmaya gerek yok .
Ben 19 Yaşındayım bakınız bu konudaki olayların hepsini yaşadım.

Çoğunuzda yaşamıştır.
O günler bir daha geri gelmez bizim ki de böyle bir avuntu işte.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bizim Malatya öyledir işte :D Misafire bişe yedirip içirmeden göndermeyiz :D

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tesadufe bak bu yaziyi 5 dk. once itiraf.com da okudum, duygulandim. Simdi de burada okudum... yine duygulandim...

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
way be şuan ne yapıyoruz harbiden sorgulamak lazım