Operatör Taşıma

uydu3405

Doçent
Bimcell kullanıcısıyım bugün Turkcell e geçiş hakkında sosyal medya üzerinden sordum.Bize geçtikten sonra Bimcell de kalan bakiyenizi siz iade isteyeceksiniz dedi.Peki taşımada neden bakiyelerde taşınmıyor sizlerin bilgisi nedir bu operatörlerde çalışan var mı? Yada deneyimi olan üyelerden bilgi rica ediyorum.

uydu3405

Doçent
Hmm.. Demek ki kabul etmiyorlar. Her operatörde mi böyleymiş yoksa bimcelle mi özel bu durum?
Kabul etmiyorlar derken bunu nerden çıkardınız.Turkcell hemen kabul ediyor hoşgeldiniz yıkama yağlama yapıyor burada sorun bakiyeyi aktarma işlemi olmuyor siz alıcaksınız dedi.Kabul edilmeyen nedir konuyu neden başka anlıyorsunuz.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Diğer operatörler içinde geçerli bir durum farklı bir operatöre gecince kalan bakiye size teslim edilir. Ben vodafone dan Turktelekom a gctiğimde vodafone da vermişti. Zamanında diyelim.

uydu3405

Doçent
Diğer operatörler içinde geçerli bir durum farklı bir operatöre gecince kalan bakiye size teslim edilir. Ben vodafone dan Turktelekom a gctiğimde vodafone da vermişti. Zamanında diyelim.
İyi geceler peki önce geçiş işlemini mi başlattınız sonra vodafone dan iade talep ettiniz yoksa geçiş işlemi yapmadan mı istediniz teşekkür ederim cevap için.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
İyi geceler peki önce geçiş işlemini mi başlattınız sonra vodafone dan iade talep ettiniz yoksa geçiş işlemi yapmadan mı istediniz teşekkür ederim cevap için.
Ben sadece taşıma işlemi için Turktelekoma gittim işlemden sonra vodafone aramıştı beni bakiye için artı bir işlem gerekmemişti o zaman 2-3 yıl diye süremizi de belirtelim şimdi belki düzen değişmiştir. Farklı olmuş olabilir.

uydu3405

Doçent
Daha yeni deneyimi olan özellikle Bimcell den başka operatöre geçen bir deneyim arıyorum iyi geceler herkese.Konu dışı Allah aşkına yazılmasın lütfen.

Umut Çelik

Profesör
Böyle bir tutum sergilerseniz tabii ki kimse yardımcı olmaz.
Dedikleri gibi yapın bence. Bimcell'den paranızı alın sonra da Turkcell'e geçin. Parayı da Turkcell'Deki hesabınıza geçirin. Bu kadar basit.

Airbus

Asistan
Şimdi mantıklı düşünelim.

Siz parayı Bimcelle verip bimcell için bakiye alıyorsunuz sonra Türkcell'e geçince diyorsunuz ki ben bimcell'e para vermiştim şu kadar bu para sana geçince içerde kaldı bunu bana ver :). Bu pek mümkün olan bir şey değil. Bimcell ile iletişime geçip onlardan parayı almanız daha mantıklı olan :)

uydu3405

Doçent
Şimdi mantıklı düşünelim.

Siz parayı Bimcelle verip bimcell için bakiye alıyorsunuz sonra Türkcell'e geçince diyorsunuz ki ben bimcell'e para vermiştim şu kadar bu para sana geçince içerde kaldı bunu bana ver :). Bu pek mümkün olan bir şey değil. Bimcell ile iletişime geçip onlardan parayı almanız daha mantıklı olan :)
Hayır daha önce sistem şöyle idi taşımak istediğimiz operatöre müracaat edince bakiyen ile beraber taşıdığın operatöre geçiyordu.Yani örnek bimcell hem numarayı hemde hesabındaki bakiyeyi turkcell e verecek bu kadar basitti.
Zaten hiç kimse eski operatöründe parası varken numarasını taşıdığı ve bakiyesi olmadığı operatörüne bana diğer operatördeki para mı sen var demek mantıklı değil.

Umut Çelik

Profesör
Hayır daha önce sistem şöyle idi taşımak istediğimiz operatöre müracaat edince bakiyen ile beraber taşıdığın operatöre geçiyordu.Yani örnek bimcell hem numarayı hemde hesabındaki bakiyeyi turkcell e verecek bu kadar basitti.
Zaten hiç kimse eski operatöründe parası varken numarasını taşıdığı ve bakiyesi olmadığı operatörüne bana diğer operatördeki para mı sen var demek mantıklı değil.
E o zaman sormanızdaki mantık nedir? Parayı bimcell den çekip turkcelle yatırmakta ne var .

uydu3405

Doçent
Hangisi kullanıcı için daha kolay ve mantıklı numara taşımada bakiye ile birlikte taşınsa kimse uğraşmaz. Parayı hesaba kim bilir ne zaman yatıracak sonra onu almak için banka ya git çek sonra geçtiğin operatöre yükle hem zaman kaybı hemde bence külfet.
Ama yapılması gerekli yöntem bu ise operatörlerin bakiyesi bulunan müşteriler için zorlaştırmadır. Taşımak isteyene tam bir zaman kaybı ve eziyet özellikle bu koronavirüs ortamında.

Umut Çelik

Profesör
Hangisi kullanıcı için daha kolay ve mantıklı numara taşımada bakiye ile birlikte taşınsa kimse uğraşmaz. Parayı hesaba kim bilir ne zaman yatıracak sonra onu almak için banka ya git çek sonra geçtiğin operatöre yükle hem zaman kaybı hemde bence külfet.
Ama yapılması gerekli yöntem bu ise operatörlerin bakiyesi bulunan müşteriler için zorlaştırmadır. Taşımak isteyene tam bir zaman kaybı ve eziyet özellikle bu koronavirüs ortamında.
Size katılmıyorum her zamanki gibi. Adamlar nereden bilecek sizin Bimcell'de kaç liranız olduğunu. Bime gidip para iadesi isteyeceksiniz (max. süre 10dk). Turkcell'i arayıp hattınızı taşıyacaksınız (max.5dk) sonra parayı Turkcell'e yatıracaksınız (max. 5 dk) Zorlaştırma dediğiniz iş 20 dk da biter.

Constantin87

Profesör
Bimcell kullanıcısıyım bugün Turkcell e geçiş hakkında sosyal medya üzerinden sordum.Bize geçtikten sonra Bimcell de kalan bakiyenizi siz iade isteyeceksiniz dedi.Peki taşımada neden bakiyelerde taşınmıyor sizlerin bilgisi nedir bu operatörlerde çalışan var mı? Yada deneyimi olan üyelerden bilgi rica ediyorum.
Taşıma yaptığında eski operatör de kalan liranı senin iade talep etmen gerek ibana yapılıyor telsiz kullanım borcun varsa o düşülür taşıma işleminden sonra sorgulama yapabilirsin..

Son mesajlar