Opera mı? firefox mu? explorer mı ? neden?

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce bu üç tarayıcıdan hangisi daha iyi ? malum firefox indirme rekoru kırdı fakat explorer buna rağmen daha fazla kullanılmakta.Bunun sebebi sizce firefox dan memnun kalmamaları mı ? yoksa explorer alışkanlık mı oldu. Bu üç internet tarayıcısından sizce hangisi daha iyi hangisi daha kötü hangisinin ne avantajları ve dezavantajları var??

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
firefox ..eklentileri için seviyorum.hızlı açılıyor..bekleme yapmıyor..temaları güzel..açık ve net..ve de güvenli...+ programların bazılarının eklentileri geliyor mesela site güvenliği konusunda bilgi veren norton antivirüs...

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hala bu anketler açılıyormu

herkes firefox diyecek işte belli

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala bu anketler açılıyormu

herkes firefox diyecek işte belli
firefox denilcek evet ama neden explorer daha fazla kullanılıo oysaki herkes firefox diyo peki neden bu kadar insan bunu söylerken explorerın papuçunu dama atamamış durumda insanların üç tarayıcı hakkındaki görüşleri ne bunları araştırmam gerekio o yüzden açtım arkadaşım mani olunmadığı sürecede devam ettirmeyi düşünüyorum

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
firefox denilcek evet ama neden explorer daha fazla kullanılıo oysaki herkes firefox diyo peki neden bu kadar insan bunu söylerken explorerın papuçunu dama atamamış durumda insanların üç tarayıcı hakkındaki görüşleri ne bunları araştırmam gerekio o yüzden açtım arkadaşım mani olunmadığı sürecede devam ettirmeyi düşünüyorum
Abicim :

Bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur...
Zevkler ve renkler meselesi gibi...

İnternet explorer web standardını belirler...
Net üzerinde ki bir çok site ie uyumludur...
Ancak ie en iyi tarayıcı değildir...
OPERA 10 üzerinden 9 alır...
Explorer 10 üzerinden 7 alır..:sweatdrop::sweatdrop:
Firefox 6.5 ancak....:icon_-1::icon_-1:
OPERA=hız=güvenlik:icon_::icon_::icon_:
Opera Browser | Faster & safer Internet | Free Download
:sorcerer::sorcerer::sorcerer:
İyi çalışmalar...

Nnetmaniaa

Doçent
Reaksiyon puanı
7

Araştırmana gerek yok bana pm atsaydın ben sana yazardım bu kadar çabaya gerek kalmazdı şimdi açıklıyım istersen kafandaki soru işaretlerini gidereyim

Internet explorerden vazgeçilememesinin sebebi Bazı kritik öneme sahip durumlarda Internet explorer gerekli olduğu için nedir bu durumlar dersek ;
Windows güncellemleri İnternet explorer dışında bir tarayıcıyla yapılmıyor
Ayrıca bir diğer neden Msn kullanırken gelen mesaj kutusuna tıklanıldığında IE dan başka tarayıcıyla açılmıyor açılsada IE kadar randımanlı çalışmıyor bizzat test ettim bu kanıya vardım yani IE Kullanmasan bile gerekli olan durması gereken bi tarayıcı

Ayrıca windowsla birlikte yüklü gelmesinden dolayı İnternet bilgisayar konusunda tecrübesi olmyan kullanıcılar buna firefox opera vs. gibi tarayıcıları bilmeyen vede kurmaya üşenen kullanıcılar da dahil ayrıca uzun süredir IE kullananan güvensiz olduğunu bilen ama alışmış olduğu için bırakamayan kesim de söz konusu

Tabi kamu binalarındaki bilgisayarlara size ait olmadığı için başka internet tarayıcı kuramassınız o yüzden kamu binalarında IE kullanılmakta hala

Firefox kullanma tercihine gelirsek
Firefox gercekten güvenlik hız vede en önemli ve öne gecen özeelliği kişiselleştirilebilir pratiklik sunan eklentileri diyebilirim

Opera ise gercekten hızlı ve güvenli bi tarayıcı fakat firefox kadar özelleştirmek zahmetsiz olmadığı için firefoxdan bi adım geride kalıyor diyebilirim

Olay bundan ibaret .. .

alıntı değildir hepsini kendim yazım şimdi :D

Ayrıca ikimizn nickindede manyak kelimesi geçiyor buda şimdi dikkatimi çekti :sorry2:

djwolwerine

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IE daha çok kullanılıyo çünkü tüm Windows larda kurulu olarak geliyo. IE kullanan insanların bir çoğu internete yalnızca o simgeyle girildiğini zannediyo. Hatta ve hatta web adreslerinin, google ın search box ına yazılıp ordan enter a basınca gelen aramalardan en üsttekine basılınca giriliyor zannediyor.
Çoğu nitelikli kullanıcı bir çok nedenden dolayı IE kullanmaz. Bu nedenlere diğer başlıklarlarda defalarca değinildiğinden dolayı değinmiyorum.
Kısacası IE kullanıp kendini kanser etme de Firefox, Opera ve ya Chrome dan hangisinden birini kullanırsan kullan ama Firefox u tavsiye ederim

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Eğer windows kullanıyorsan Chrome'u dene derim. Yeni olduğu için kimse önermiyor ama bence en iyisi o! Tabi Linux kullanıyorsan Firefox'a mecbursun. Opera da fena değil.

Şimdi diyeceksin ki sen ne saçmalıyorsun. O zaman şunu dinle. Hepsini kur dene. Hangisininden memnun kalırsan onu kullan. (Muhtemelen Chrome seni de cezbedecektir)

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırmana gerek yok bana pm atsaydın ben sana yazardım bu kadar çabaya gerek kalmazdı şimdi açıklıyım istersen kafandaki soru işaretlerini gidereyim

Internet explorerden vazgeçilememesinin sebebi Bazı kritik öneme sahip durumlarda Internet explorer gerekli olduğu için nedir bu durumlar dersek ;
Windows güncellemleri İnternet explorer dışında bir tarayıcıyla yapılmıyor
Ayrıca bir diğer neden Msn kullanırken gelen mesaj kutusuna tıklanıldığında IE dan başka tarayıcıyla açılmıyor açılsada IE kadar randımanlı çalışmıyor bizzat test ettim bu kanıya vardım yani IE Kullanmasan bile gerekli olan durması gereken bi tarayıcı

Ayrıca windowsla birlikte yüklü gelmesinden dolayı İnternet bilgisayar konusunda tecrübesi olmyan kullanıcılar buna firefox opera vs. gibi tarayıcıları bilmeyen vede kurmaya üşenen kullanıcılar da dahil ayrıca uzun süredir IE kullananan güvensiz olduğunu bilen ama alışmış olduğu için bırakamayan kesim de söz konusu

Tabi kamu binalarındaki bilgisayarlara size ait olmadığı için başka internet tarayıcı kuramassınız o yüzden kamu binalarında IE kullanılmakta hala

Firefox kullanma tercihine gelirsek
Firefox gercekten güvenlik hız vede en önemli ve öne gecen özeelliği kişiselleştirilebilir pratiklik sunan eklentileri diyebilirim

Opera ise gercekten hızlı ve güvenli bi tarayıcı fakat firefox kadar özelleştirmek zahmetsiz olmadığı için firefoxdan bi adım geride kalıyor diyebilirim

Olay bundan ibaret .. .

alıntı değildir hepsini kendim yazım şimdi :D

Ayrıca ikimizn nickindede manyak kelimesi geçiyor buda şimdi dikkatimi çekti :sorry2:
çok mersi ilginiz için çok tşk ederim ;)

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer windows kullanıyorsan Chrome'u dene derim. Yeni olduğu için kimse önermiyor ama bence en iyisi o! Tabi Linux kullanıyorsan Firefox'a mecbursun. Opera da fena değil.

Şimdi diyeceksin ki sen ne saçmalıyorsun. O zaman şunu dinle. Hepsini kur dene. Hangisininden memnun kalırsan onu kullan. (Muhtemelen Chrome seni de cezbedecektir)
aslında hepsini kurmam gerektiğini biliyorum evet başka insanlarında fikri önemliydi benim için çok teşekkür ederim tekrar

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Firefox + eklentiler süper birşey çıkıyor ortaya tamamen reklamsız siteler indirebilir videolar pdf'ler daha ne olsun :) ben sırf adblock eklentisi yüzünden çok alıştım firefoxa tamamen reklamsız açıyor tüm siteleri

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
firefox araban olsun. digerleri MOTOSIKLETIN...

firefox kullaniyoum. digerleri de gecici zevk

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Operadan başka birşey kullanamıyorum:D

karacabey01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sayfada biribirine bağlı sorgular varsa bunu ie den başkası açmıyor. o yüzden Windows internet explorer. son olarak bir sürat teknesi bir yolcu gemisinden hızlı olabilir ama asla onun kadar güçlü ve güvenli olamaz.

Saygılar,

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0

bunun nedeni basit. bilgisayar kullanıcılarının çoğu bilgisiz, önüne hazır olarak geleni kullanıyor. aynı işte daha fazla verim alacak alternatifleri denemek aklından bile geçmiyor.

ben çevremde firefox'u kullananların sayısını bir hayli artırdım bu da tavsiye etmekle en azından bir kez kullandırtmakla oluyor.

Firefox Forever ( + eklentileriyle )

Bu forudma ve daha birçok forumda göreceksin çoğunluk firefox diyecek, arada IE diyen aklıevvel sazanlar çıkacaktr tabi o ayrı.. Chrome, Operacılara sözüm yok. En azından IE kullanmıyorlar. Ya benim bir teklifim var IE'nin tasarlandığı ofise kireç döksek tasarımcıları/yazılımcılarını da Mars'a göndersek de kurtulsak. Çünkü bunlar her 6 ayda bir yeni bir IE sürümü çıkaracak değişen bişey olmayacak.

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Explorer tembel işi bunu bilir bunu söylerim.
Yani adamın uğraşası yoktur firefox falan amaaaan der kullanır.

Zaten son kullanıcıların da %60 kadarı çözünürlük bile değiştirmeyi bilmediğine göre explorerin hala %66 paya sahip olması şaşırtıcı değil.

Adam program kurmayı bilmiyor ki firefox kullansın exploreri bırakıp !!!

Firefox kullanıyorum çünkü benim zihnime yerleşmiş garipsemediğim bir ara birimi var.Performansı da cabası tabii ve vazgeçilmez eklentiler !!

Bence yeni browserlar farklı tasarımlarla piyasaya girerek hata ediyor.
Chrome' un tasarımına alışamadığı için kullanmayan çok insan biliyorum.
Biri de benim.
Ne o öle safarimsi çakma arayüz :s

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Explorer tembel işi bunu bilir bunu söylerim.
Yani adamın uğraşası yoktur firefox falan amaaaan der kullanır.

Zaten son kullanıcıların da %60 kadarı çözünürlük bile değiştirmeyi bilmediğine göre explorerin hala %66 paya sahip olması şaşırtıcı değil.

Adam program kurmayı bilmiyor ki firefox kullansın exploreri bırakıp !!!

Firefox kullanıyorum çünkü benim zihnime yerleşmiş garipsemediğim bir ara birimi var.Performansı da cabası tabii ve vazgeçilmez eklentiler !!

Bence yeni browserlar farklı tasarımlarla piyasaya girerek hata ediyor.
Chrome' un tasarımına alışamadığı için kullanmayan çok insan biliyorum.
Biri de benim.
Ne o öle safarimsi çakma arayüz :s
evet katılıyorum bilinçsiz kullanıcı çok epxplorer işletim sisteminin kurulumuyla birlikte yükleniyo zaten vede başka arayışlara girme gereği duymuyo çünkü elinin altında var

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben bilişim ve yazılımın neresinde olduğumuzun çok çarpıcı bir örneğini sunayım...

Mozilla sadece browser değil mail programı da geliştiriyor.
Thunderbird'ten bahsediyorum. Ben gmail kullanıcısıyım ve gmailin pop3 desteği sayesinde Thunderbirdü kullanabiliyorum.

Geleceğim asıl nokta Thunderbird mail prgramının, mail yazım aşaması için bir sözlüğe sahip olması. Böylece yazım hatalarını kontrol ediyor. Buraya kadar her şey sıradan.

Asıl ızdırap kendi dilimiz için sözlük indirmek istediğimizde ortaya çıkııyor.

Arkadaşlar listede ZULUCA var !!! Malesef Türkçe yok !!!

Daha güzelini söyleyeyim listede KÜRTÇE var !!!

Bilgisayardan ciddi manada anlayan arkadaşlar şu thunderbirde el atsa.
Forumlarda ahkam kesme konusunda gayet iyiyiz. Bilgisayar forumları sayıları açısından dünyayla kapışırız belki. Ama Thunderbirdün sözlükleri arasında Kürtçe var Türkçe yok bu nasıl bi seviyede olduğumuzu gösteriyor.

Dillerin tüm listesi için ;
https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/browse/type:3

Yazık bize diyorum, çok yazık :(

Bide genellemek zorunda kalıyorum, öyle beleşçi toplumuz ki donation konusunda en gerilerdeyiz ülke olarak !! (Mozilla bağışları) Merak ediyorum şimdiye kadar Mozillaya 1 dolar bağış yapan var mı ?

Ürünlerini sömürüyoruz adamların çatır çatır. Hep başkaları versin biz kullanalım.
İşte bu yüzden afrika dillerine ait 4 tane sözlük var ama Türkçe yok.

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun nedeni basit. bilgisayar kullanıcılarının çoğu bilgisiz, önüne hazır olarak geleni kullanıyor. aynı işte daha fazla verim alacak alternatifleri denemek aklından bile geçmiyor.

ben çevremde firefox'u kullananların sayısını bir hayli artırdım bu da tavsiye etmekle en azından bir kez kullandırtmakla oluyor.

Firefox Forever ( + eklentileriyle )

Bu forudma ve daha birçok forumda göreceksin çoğunluk firefox diyecek, arada IE diyen aklıevvel sazanlar çıkacaktr tabi o ayrı.. Chrome, Operacılara sözüm yok. En azından IE kullanmıyorlar. Ya benim bir teklifim var IE'nin tasarlandığı ofise kireç döksek tasarımcıları/yazılımcılarını da Mars'a göndersek de kurtulsak. Çünkü bunlar her 6 ayda bir yeni bir IE sürümü çıkaracak değişen bişey olmayacak.
hahaha on numura fikir katılıyorum kesinlikle :icon_: IE üreticileri fark yaratamıyo yani diğer tarayıcılarla arasında irice bi fark var ama IE hala neden farklılık yaratmamakta ısrar ediyolar anlamlandıramıyorum