Onlar Konuşur Ak Parti Yapar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Keske izmir de de akp olsaydi da su gecekondularin birazindan kurtulsaydik.
dünya sehri olacak IZMIR köhnelesiyor.
herkes gider mersine bizimkiler tersine.
yatirim icin iktidar partiye ver belediye yi, milletvekilini chp ye.
CHP'in kalesi İzmir. Giderse en son o gider. O da hayal.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] Taraf tutmadığın ne kadar belli oluyor. Cehape lehine yapilan tüm yorumları beğeniyosun. :dirol:

Reaksiyon puanı
16,118
görende partilerin maaşlı sözcüleri bastı konuyu sanacak no money no fanatizim.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Kaç Kere Diyorum Siyaset Hakkında Konu Açıldımı Ortalık Karışıyor Hiç Açılmasın Daha İyi

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Siyaset boş işler Alayı boş adamlar En iyi siyasetçi Alparslan Türkeş idi o gitti artık yok kimse ülke zaten rezil bi durumda .

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
aslinda izmir adalet partilidir aydi ve cevresiyle. sonradan chp ye oy vermeye basladilar.
ben de anlamiyorum

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bu konu fazla uzamamali. Sonuçta seçimlerden sonra sonuçlar belli olacak yarına kim öle kim kala bu kadar kasmayın.:cool:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yıl olmuş 2015 hala insalar devlet kurumlarının satıldığını söyleyebiliyorlar. araştırmaktan da acizler. mesela ben telekomda çalışıyorum, telekomun satılmadığını kiralandığını dışarıdaki insanlara anlatamıyorum. sabit fikirliliğin doruklarına varıp kendilerini bile kandırabiliyorlar. finalde şunu duyuyorum "yok abi ne dersen de, satıldı"

Türk Telekom'un özelleştirilmesinin bazı çevrelerce 'yabancılara satılma' olarak nitelendirilmesine şirketin Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Tivnikli'den cevap geldi. Türk Telekom'un 6,550 milyar dolara Oger'e satılmadığını, 21 yıllığına işletme hakkının devredildiğini vurgulayan Tivnikli, "11 yıl sonra tüm yatırımlar ve gayrimenkullerle birlikte devlete devredilecek." dedi.
kaynak: http://www.on5yirmi5.com/haber/ekonomi/sirketler/52651/turk-telekom-satildi-mi-kiralandi-mi.html

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bu yorumunu ciddiye almam gerekiyormu gerçekten? :mrgreen: Akepe dedim diye tutuklanıcakmışım olamaz kesinlikle olamaz. Ne kadar özgür bir ülkeyiz yahu, akepe dedik diye tutuklanıyoruz...

İstediğim partiye istediğim şekilde hitap ederim, siz veya başkası sorgulamaya hakkınız yok ! ben sizin fikirlerinize ve kararlarınıza saygı gösteriyorsam aynısını sizden beklerim.

Aynısını gösteremiyorsanız yorum yapmayacaksınız benimle ilgili o zaman, içinizden düşünün.

Fikirlerimin modaratörlük ile ne alakası var? modaratör oldum diye özgürce konuşamayacakmıyım? küfürmü ettim? argomu konuştum? akepe dedim, akepe deyince aklınıza ne geliyor? Ak Parti dimi, tamam işte olay bitmiştir sonuçta anlayabiliyorsunuz, istediğim gibi partilere hitap ederim kimse hesap soramaz, ne annem babam ne siz nede akepe...

Partide tutmuyorum. Ne akepe ne cehepe ne mehepe nede hedepe hiç biri zerre umrumda değiller. Oyumu boş atar geçerim, fanatiklik falanda yapmıyorum (öyle düşünenler varsa) sadece ülkenin içler acısı halini göstermek istedim o video ile.

Yazmayı öğrenince gelin belki sizin seviyenize düşüp tartışabilirim. İyi forumlar.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ülke elden gitmiş de haberimiz yok. İnsanlar açlıktan ölüyor, vatan satılmış, bölünmüş. Ha bir de irtica meselesi var. Hep şu koyunların yüzünden.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yazmayı öğrenince gelin belki sizin seviyenize düşüp tartışabilirim. İyi forumlar.

nur-yerlitas-sevgilisi-cevapbizden.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence bu konu fazla uzamamali. Sonuçta seçimlerden sonra sonuçlar belli olacak yarına kim öle kim kala bu kadar kasmayın.:cool:

Aynen dostum boşuna konuşuyoruz. Tüm Türkiye sadece Chp'ye yada Mhp'ye oy verse yine Akp seçilicek, tartışmamız yanlış zaten.

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Kesinlikle ancak sorun özelleştirme, satma kiralama vs değil bence. Cogu kurum kuruluş özellestirildi ki özelleştirmenin kadar kotu bir şey değil. Tabi ki düzgünce kontrolleri yapıldığı sürece. Müfettişler ve sorumlu bakanlıklar isini iyi yapsa ülke ozellestirmeden çok fazla para kazanabilir. Ancak bizim ülkemizde hala madende yüzlerce, inşaatta asansörlerde onlarca işçi ölebiliyor. Sanırım asil sorun özelleştirmeyi yapan firmalarin hükümete yakınlığından kaynaklanıyor. Göz yumuluyor maalesef. Not: senin yazdığınla pek alakası yok ama belirtmek istedim.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Sizlere maltepe skateparktan sesleniyorum!!!!
küçükyalıdan kartal pendiğe kadar halka açık sahil şeridinde gençlerin ücretsiz olarak faydalanabileceği kürekten bisiklete kaykay pistinden paten pistine model uçak pistinden model araba yarışı pistine kadar sayılamayacak kadar etkinlik alanı otoparklarla güvenliğiyle sadece lüx otellerde görebileceğiniz wc leriyle Halka ücretsiz hizmet veriyor.
Mesela binlerce kişi piknik yapalım dedi ağaçtan masalar her aileye yeter.İlla ağa göreceğiz diyenler ağacın çiçeğin her türlüsü ama ağaçları sayacağım diyenler hayır buna ömrünüz yetmez bir ağaç için gerisini yırtanlara özel yapılmış.
Çocuğum pro patenci ve avrupa standartlarındaki pistten faydalanıyor.
Şimdi iktidar partisinin hizmetlerini saymaya kalksak ömrümüz yetmez.
Bunu hemen kürt meselesinede bağlayalım.
Yeğenim ilik kanseri ve okmeydanında dünya çapında özel bir hastanede tedavi görüyor.
Siirt ten geldi ve yoksullar.Sosyal devlet onu gelir düzeyi yüksek olanlara hitap eden bir hastanede tek kişilik lüx odada tedavi ettiryor.
Torpilimi var birinin yakınımı hayır avanta hayır bunu görmek lazım.
Kime oy verirsek verelim nankör olmayalım.2000 de ssk göztepe hastanesine eşimi götürüyordum numara almak için günlerce sabahladık.
Arkadaşlarımızdan ricam her kardeşimiz istediği partiye oy verir savunur yanlız milli birlik ve bütünlüğümüze dil uzatılmasın

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bosuna dememişler söz değil icraat ak parti bunun kanıtıdır son 10 senede çok şeyler değişti fakat bunu bilip de hala kör ayağına yatanlar var gerçi 7 haziranda gözleri açılır :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Çok şey değişti de orasını kabul ediyorum da ülkeyi de içten içe içine ettiler yahu utanmasalar Türkiye Cumhuriyeti değilde Kü bilmem nesi diyecekler anladınız siz. Daha iyisi gelene kadar ne yapacaksın daha iyisi yok alternatif olsa düşünmem başka bir partiye başarım. Biri çıkmış asgari ücret 5 bin olacak diyor yaw hocam profesör maaşı bile 5 bin değil yahu çok fazla Faso fiso yapan var yapacaklarını Noter tasdiki yaptırsinlar sonra vaad versinler öyle boş saklaması da kolay her parti için konuşuyorum.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Adamlar cumhuriyet kurulduğundan beri yapılan hemen her hizmetin 2 katını 10 senede yaptı, diğer parti yandaşlarının yorumu gerçekten komik: "yapması gerekenleri yaptılar, devlet tabi yapacak"

Sorarlar adama sizin desteklediğiniz partiler niye yapmadı diye. Ona da derler:" ee işte darbe, kriz, mıriz"

"Ak parti çalıyo ama hizmet de yapıyo" diyenler de ayrı bi kafa.

Eğri oturup doğru konuşalım. cumhuriyetin ilanından sonra bu millete en iyi hizmeti yapan parti ak parti.

Sırf erdoğanı sevmediği için ak partiyi destekleyen insanlara koyun diyen, bilmem neyin kılı diyen zihniyet mi yönetecek Türkiyeyi?

Ben parti marti desteklemiyorum. Olayların dışından bakıyorum, görüneni söylüyorum.

şu an var olan partilerin hemen hemen değil, hepsi kötü, hepsinin kötü yanı çok. ak parti ise sadece kötülerin içinde ki "kötünün iyisi".

durum bu.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Her şeyi anlarım Tayyibide sevmezsin onuda anlarımda bu CHP'ye oy atanlar gerçekten ülkeyi yönetebileceklerine inanabiliyor mu yoksa yeter ki Tayyip aşağıya insin kafasındalar mı :) Gün gelecek Tayyip aşağıya indiği zaman sadece aşağıya inen o olmayacak. Kardeşim senin şu hayatta neyin eksin ya neyin eksik ? Ailen var sıcak evin var karnın tok her şeye sahipsin senin yerinde olmak isteyen 2 milyar insan varken sen neden daima şikayetçisin rahat mı batıyor anlamıyorum ben bu milleti. Allah hidayet versin...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
1-ankara fişek fabrikası (1924)
2-gölcük tersanesi (1924)
3- şakir zümre fabrikası (1925)
4-eskişehir hava tamirhanesi (1925)
5-alpullu şeker fabrikası (1926)
7-uşak şeker fabrikası(1926)
8-kırıkkale mühimmat fabrikası (1926)
9-bünyan dokuma fabrikası (1927)
10-eskişehir kiremit fabrikası (1927)
11-kırıkkale elektrik santrali ve çelik fabrikası (1928)
12- ankara çimento fabrikası (1928)
13-ankara havagazı fabrikası (1929)
14-istanbul otomobil montaj fabrikası (1929)
15-kayaş kapsül fabrikası (1930)
16-nuri killigil tabanca, havan ve mühimmat fabrikası (1930)
17-kırıkkale elektrik santrali ve çelik fabrikası (1931- genişletildi)
18-eskişehir şeker fabrikası (1934)
19-turhal şeker fabrikaları (1934)
20-konya ereğli bez fabrikası(1934)
21-bakırköy bez fabrikası (1934)
22-bursa süt fabrikası (1934)
23-izmit paşabahçe şişe ve cam fabrikası (1934 temel atma)
24-zonguldak antrasit fabrikası (1934 temel atma)
25-zonguldak kömür yıkama fabrikası (1934)
26-keçiborlu kükürt fabrikası (1934)
27-ısparta gülyağı fabrikası (1934)
28-ankara, konya, eskişehir ve sivas buğday siloları (1934)
29-paşabahçe şişe ve cam fabrikası (1935 - tamamlandı)

30-kayseri bez fabrikası (1934 temel atma)
31-nazilli basma fabrikası (1935- temel atma)
32-bursa merinos fabrikası (1935 temel atma)
33-gemlik suni ipek fabrikası (1935 temel atma)
34-keçiborlu kükürt fabrikası (1935)
35- ankara çubuk barajı (1936)
36-zonguldak taş kömür fabrikası (1935)
37-barut, tüfek ve top fabrikası (1936)
38-nuri demirağ uçak fabrikası (1936- ilk türk uçağı nud-36 üretildi)
39-malatya sigara fabrikası (1936)
40-bitlis sigara fabrikası (1936)
41-malatya bez fabrikası (1937 temel atma- bu fabrika hariç bütün bez ve dokuma fabrikaları atatürk'ün sağlığında açılmıştır.)
42-izmit kağıt ve karton fabrikası (1934- temel atma)
43-karabük demir çelik fabrikası (1937- temel atma)
44-divriği demir ocakları (1938)
45-izmir klor fabrikası (1938- temel atma)
46-sivas çimento fabrikası (1938-temel atma)

not: bu fabrikalar sayesinde 1929-1938 yılları arasında ağır sanayi üretimi %152 artarken toplam sanayi üretimi %80 artmıştır. kömürde %100, kromda %600, diğer madenlerde %200 artış olurken demir üretimi 0'dan 180.000 tona çıkmış, şeker üretimi 200 misli artmıştır. 1926'da başlayan şeker üretimi 1927-1930 arasında 5162 tondan 95.192 tona çıkmıştır. tekstil sanayi ülkenin tekstil ihtiyacının %80'ini karşılar duruma gelmiştir. tekstil ürünleri ithalatı 1927'de 51.000.000 türk lirası iken bu rakam 1939'da 11.900.000 türk lirasına düşmüştür. 1924-1929 arasında pamuk ürünleri üretimi 70 tondan 3773 tona, yün 400 tondan 763 tona, ipek 2 tondan 31 tona çıkmıştır.

yazımızı bir atatürk sözüyle bitirelim!

"türk milleti, türk malı alın, türk parası türk ülkesinde kalsın!"
https://eksisozluk.com/entry/36975729

S

SDN Okuru

SDN Okuru
akp açılımını bilmesek bu reklama inanacağız... :cursing:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ama ezan ı turkce okuttu. Bunlarin hepsini notrler.

1- Hilafet kaldırıldı.
2- 1932de ezan yasaklandı.
3- Ayasofya kapatıldı.
4- Kur'an harfleri yasaklandı.
5- Tatil cumadan pazara alındı.
6- Şapka için alimler asıldı.
7- Filistinde ihanet edildi.
8- Azerbaycan Ruslara satıldı.
9- Ali Şükrü Bey öldürtüldü.

Daha niceleri varda forum için uygun değil

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Hilafetin kaldirilmasini kotu olarak savunamazsin acikcasi bence iyi olmus.
Ayasofya su an muze halinde neden hukumet yeniden cami yapmiyor. Ben karsi cikmam mesela.
Evet olculerde okkadan metreye getirildi napsak bu durumu? Bunu da kotu bisey olarak gosteremezsin ki sadece sacmalik olur gosterirsen. Tatilin pazar olmasi ekonomiyi mi bitirdi.
Su an ortadogu da nice halklari insanlari katleden silahlari hukumet temin ediyor. Su an olmasi o zamani da mesru yapar mı? Kesinlikle hayir, ikisini de desteklemiyorum.
Suriye de ki topragimizi biraktik ustune birde basarili operasyon dedik. Resmen kactik topragi birakip. Ayrica su an kktc ile aramiz hic iyi degil adamlar kendilerini bizden gormuyorlar bile yakinda orada gider.
Sokakta bir cok vatandas oldu ama basbakan cikip annelerini yuhalatacak kadar iyi bi insandi. (Bkz: sabahattin ali hapse atildi, kendisini inanilmaz severim. Ve kesinlikle ona ve nicesine yapilani desteklemiyorum ama verdiginiz ornekler cidden cok bos seyler. Ezan in turkce okutulmasindan tutun da partilerin kapatilmasina kadar nice konuda tepkiliyim o zaman ki zihniyet ve hukumete ancak su an ki olaylar uzerinden donen tartisma vs olaylarda bu tur ornekler vermekten sıkılmadınız mı? Resmen korkaklık oluyor artik bu. Hep ayni seyleri soyluyorsunuz. 1930 ların chp si 2010 ların akpsini hakli cikarmakta kullaniliyor. Rezillik.)
(Ayrıca arada cevap vermedigim seyler de oldu farkettiyseniz diger paragrafta bahsettigim gibi o yazdiklariniz konusunda haklisiniz ve bende destekliyorum. Ama tartismaları güncel tutmamiz gerektigini dusunuyorum. 1. 5 yıllık kalkınma planini ve sonuclarini buraya yazmakta ayri bir gericilik. Bizden hemen once yazan arkadasa gelsin bu da. Saygilar iyi forumlar :D )

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
iki yüzlü bir yönetim biçimimiz var. cumhuriyetimiz baştan sona çakma. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması diyeceksin, hiç bir kamu kuruluşunda iş saatlerini vakit namazlarına ve cuma namazına göre ayarlamayacaksın, tatil günlerini hristiyanlara uydurup cumadan pazara alacaksın, ama iş bayram tatillerine gelince bol keseden haftaları birleştireceksin.

ramazan ve kurban bayramları da dini değil mi, neden tüm yurtta tatil ilan ediliyor? madem o noktada devlet işine karıştırıyorsun, diğer dini hükümlerde neden faşistlik yapıyorsun?

bu sistemden ne köy olur ne kasaba, çünkü toplama.

[video=youtube;IzY7HM4RcCQ]https://www.youtube.com/watch?v=IzY7HM4RcCQ[/video]

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] aslında ben de bu konuyu merak ediyordum haklısın aslında yani devlet yeri gelince dini tatilleri neden resmi tatil ilan ediyor?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
@topalsolucan aslında ben de bu konuyu merak ediyordum haklısın aslında yani devlet yeri gelince dini tatilleri neden resmi tatil ilan ediyor?

hocam muhtemelen "tatil sonuçta, zararsız bir dini figür" diyerek değerlendirip kitaba koymuş ağa babalar. ama nereden bakarsan bak iki yüzlülük. detay sebebi pek önemli değil. adamsan eğer diğer tüm dini kuralları dışında tuttuğun gibi bayramları da tutardın. isviçre anayasasını giydirme şekliyle değil de harfiyen alır uygulardın. ama alışmadık gtte don durmaz işte. anayasasını kopyaladığın ülkenin bayrağında haç var.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bende bir soru sormak istiyorum ülkede Islam dinin den rahatsız olan insanlar konu tatil olunca neden ramazan ve ve kurban bayramı tatillerinde bu tatil beni bağlamaz ben çalışcagim demiyorlar ilginç.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha dindar insanlar da yılbaşı tatilinde neden rahatsız olmazlar o da ayrı bir soru.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Sanki savundugumuz dusuncenin her yaptigi isi dogru buluyormusuz gibi bakiyorsunuz olaya.
Surekli soyle oldu boyle yapildi. Ama o bilmem kac yil onceydi sen bugune bakacaksin. Eger o zamanla simdiyi karsilastiriyorsan tarih yanilgisina dusersin.
Bakin kilicdaroglu bu secim kampanyasinda soyle yaptilar boyle yaptilar diyerekten magduru oynamiyor. Sikayet etmiyor.
Emekli diyor egitim diyor basbakana diyor gel buyur canli yayina sen sor ben cevaplayayim diyor. Propagandasini adam akilli yapiyor. Ki bence oyu hakediyor. Ama akp oyle mi? Akp her zaman magdur her zaman sikayetci. Her zaman agliyor.
Buyursun ciksin o zaman canli yayina konussunlar tartissinlar. Ama nerdeeeee.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...