Önerilerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

starky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi geceler siz uyurken biraz araştırdım fakat kesin karar vermeden önce size danışmak istedim. Elektrik elektronik müh. adayıyım dizüstü almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz. Sistem gereksinimleri en az ne olmalı ? Normal ne olmalı ?

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba ben yardımcı olayım
Öncelikle performans ve kalite arasında bir seçim yapmak zorundasınız. Zira ikisini bir arada bulmak için 2 kat daha pahalı laptoplara yönelmeniz gerekiyor. Oyun ve multimediya için geniş ekran da lazım en az 15.6 inc. Aynı şekilde oyun oynanılmayacaksa 13 inçlere bakılabilir. Özellik olarak şunları ısararla isteyiniz :
Intel 4. nesil işlemci, yanında u harfi olmayanlardan (mesela Intel I3 4050U) U nun anlamı ultra low performanceden geliyor ama kesinlikle malzemeden çalmak için uydurulan bir şey.
En az 4gb ram
Asus Lenovo Toshiba bu üç marka dışında almayın. Ve oyun oynamasanız bile mümkün mertebe iyi bir oyuncu ekran kartına sahip laptop alın, bu laptopun genel değerini arttıran bir nokta. Şahet oyun oyanacaksanız şöyle bir sistemi minimum olarak aklınızda bulundurun;
Intel I5 4200M veya üstü işlemci
GT740M üstü ekran kartı
4gb üstü ram
15.6 inç veya üstü ekran boyutu
Full HD
En az 3 Usb girişi
Hdmi girişi
Bana sorarsanız samimiyetle Lenovo Y50 ürünü elektronik mühendisine layık bir laptop diye düşünüyorum.