Önerilerinizi Almak istiyorum.

Tercihiniz Hangisi Olur ?

• Kullanılan toplam oy
    12

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sizce hangisini seçmeliyim. Bu 1400-1700 fiyat aralığı olucak. Çok sık oyun oynamam ama oynadığımda da beni tatmin etsin istiyorum. Kamerası orta seviye olsa yeter. Batarya da önemli benim için tabiki. Bu arada anket de Xiaomi Mİ 5s'i seçenlere şu sorum olucak. Bu telefon da şebeke frekansların da sıkıntı oluyor diyorlar. Türkiye uyumlu frekansların hepsi açık değil diyorlar. Böyle bir şebeke sorunu yaşayan oldu mu ? Bu konu da beni bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için Teşekkür ederim

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar sizce hangisini seçmeliyim. Bu 1400-1700 fiyat aralığı olucak. Çok sık oyun oynamam ama oynadığımda da beni tatmin etsin istiyorum. Kamerası orta seviye olsa yeter. Batarya da önemli benim için tabiki. Bu arada anket de Xiaomi Mİ 5s'i seçenlere şu sorum olucak. Bu telefon da şebeke frekansların da sıkıntı oluyor diyorlar. Türkiye uyumlu frekansların hepsi açık değil diyorlar. Böyle bir şebeke sorunu yaşayan oldu mu ? Bu konu da beni bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için Teşekkür ederim
Zenfone 3 lenovo p2 huawei p9 lite 2017 bunlara bak derim. Kamerasını sorun yapmazsan fiyatı düştü diye duydum a5 2017 de olabilir uygun fiyata bulduğun taktirde

OSCARLIK_ADAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Listede yok ama Sony XA1 Ultra telefonuna bakmanı öneririm. Kullanıyorum, şikayetim yok.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Hocam yine listede yok fakat 1500 TL'ye LG G5 var bilmiyorum bu rakiplerinden daha mı kötüdür iyi midir ama onuda ekle bence ithalatcı garantili olarak kamerası felan efsane zaten

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben Kütahya'da yaşıyorum. Kardeşime Mİ5S aldım. Mesela Kütahya'da bulunduğum yerde Vodafone 4G çekiyor. Hattın Turkcell ise dert etmene pek gerek yok o sorun olmuyor çünkü.

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Liste de olmasına gerek yok arkadaşlar. Her türlü önerinize açığım sorun değil Cevaplar için Allah razı olsun.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam yine listede yok fakat 1500 TL'ye LG G5 var bilmiyorum bu rakiplerinden daha mı kötüdür iyi midir ama onuda ekle bence ithalatcı garantili olarak kamerası felan efsane zaten

LG'ler de kronik ekran sorunu var diyorlar. O yüzden onu düşünmedim hiç
Ben Kütahya'da yaşıyorum. Kardeşime Mİ5S aldım. Mesela Kütahya'da bulunduğum yerde Vodafone 4G çekiyor. Hattın Turkcell ise dert etmene pek gerek yok o sorun olmuyor çünkü.

Hattım Turkcell. Bu sorun sadece Vodafone de mi var ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Liste de olmasına gerek yok arkadaşlar. Her türlü önerinize açığım sorun değil Cevaplar için Allah razı olsun.

Turkcell kullanıcıları pek sorun yaşamamış. Genellikle Vodafone'da oluşuyor bu sorun. Mİ5'de 3 operatörü de kullanan bir arkadaşım. Turkcell'in en sorunsuz olduğunu söylemişti.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154

ghost screen olursa 'ghost screen fix' diye uygulama var yüklersin çözülür o sorun galiba ama çıkma ihtimali düşüktür F1kan var forum da kullanıyor onunki tertemizmiş ondan önerdim bende

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ghost screen olursa 'ghost screen fix' diye uygulama var yüklersin çözülür o sorun galiba ama çıkma ihtimali düşüktür F1kan var forum da kullanıyor onunki tertemizmiş ondan önerdim bende

Bilgi için teşekkürler. Riskli bir telefon gibime geliyor ama bi düşünürüm.
Turkcell kullanıcıları pek sorun yaşamamış. Genellikle Vodafone'da oluşuyor bu sorun. Mİ5'de 3 operatörü de kullanan bir arkadaşım. Turkcell'in en sorunsuz olduğunu söylemişti.

Peki şarjı nasıl gidiyor Mi5s'in ? Bir de kamera hakkın da bilgi verebilir misiniz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilgi için teşekkürler. Riskli bir telefon gibime geliyor ama bi düşünürüm.

Peki şarjı nasıl gidiyor Mi5s'in ? Bir de kamera hakkın da bilgi verebilir misiniz ?
MİIU 8 kaynasklı beklemede yiyor diyorlar valla ok kontrol edemiyorum. Aktif kullanımda bataryası iyi
Kamerası gündüz gerçekten iyi gece de yine iyi . OIS yok . Videolar biraz sarsıntılı

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MİIU 8 kaynasklı beklemede yiyor diyorlar valla ok kontrol edemiyorum. Aktif kullanımda bataryası iyi
Kamerası gündüz gerçekten iyi gece de yine iyi . OIS yok . Videolar biraz sarsıntılı

Son sorum olucak size. 1500-1600 bandında alınabilecek mi5s den daha iyi bir telefon var mı ? Varsa hangisi ? Ben hep Lenovo P2 düşündüm ama şimdi biraz Xiaomi'ye kaymış gibiyim. ?

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
HB.com'a baktım da Mi5S'de koyu gri rengi neredeyse 1600TL'ye çıkmış. Beyaz renginde siyah iç çerçeve çok belli oluyor; videolarını izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bu benim için rahatsız edici bir görüntüydü ve 1450TL'ye Xiaomi M5S Plus koyi gri aldım. İç çerçeve hiç belli olmuyor. Hem de Mi5s'e göre donanımsal üstünlüğü var Plus'ın. Kamerası da böyle; Bataryası ekran süresi olarak 6 saati geçiyor ama 7 saati de görmüyor. Hızlı şarj özelliği ile sıkıntı çekmezsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
HB.com'a baktım da Mi5S'de koyu gri rengi neredeyse 1600TL'ye çıkmış. Beyaz renginde siyah iç çerçeve çok belli oluyor; videolarını izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bu benim için rahatsız edici bir görüntüydü ve 1450TL'ye Xiaomi M5S Plus koyi gri aldım. İç çerçeve hiç belli olmuyor. Hem de Mi5s'e göre donanımsal üstünlüğü var Plus'ın. Kamerası da böyle; Bataryası ekran süresi olarak 6 saati geçiyor ama 7 saati de görmüyor. Hızlı şarj özelliği ile sıkıntı çekmezsiniz.

Mİ5S'in kamera sensörü daha iyi yanlış bilgilendirmeyelim lütfen. Attığınız videoyu da çok kısa bir şekilde aralarına baktım. Geceleri Mİ5S almış .
Son sorum olucak size. 1500-1600 bandında alınabilecek mi5s den daha iyi bir telefon var mı ? Varsa hangisi ? Ben hep Lenovo P2 düşündüm ama şimdi biraz Xiaomi'ye kaymış gibiyim. ?
ithalatçı garantili LG G5 var kronik sorunları

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hem de Mi5s'e göre donanımsal üstünlüğü var Plus'ın. Kamerası da böyle;
Biliyorum hocam; o yüzden iki modelin kıyaslama videosunu koydum. Şahsi yorumumu söylemedim.
Burda ne yazmışsınız Mİ5S'e göre donanımsal üstünlüğü var kamerası da öyle.
Ben burdan Mİ5S Plus'un kamera donanımı olarak üstün olduğunu anlarım ama doğru olan bu değil Mİ5S'in kamera donanımı net bir şekilde daha önde.
Ve tekrar söylüyorum düşük ışık tarafında Mİ5S , Mİ5S Plus'dan kesinlikle daha üstün.

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Burda ne yazmışsınız Mİ5S'e göre donanımsal üstünlüğü var kamerası da öyle.
Ben burdan Mİ5S Plus'un kamera donanımı olarak üstün olduğunu anlarım ama doğru olan bu değil Mİ5S'in kamera donanımı net bir şekilde daha önde.
Ve tekrar söylüyorum düşük ışık tarafında Mİ5S , Mİ5S Plus'dan kesinlikle daha üstün.
Hocam yanlış anlaşılma olmuş ben "kamerası da öyle" demedim. "Böyle" dedim videoyu kastederek. Donanımsal üstünlük olarak ram ve işlemcisini kastettim.
Ekleme: Şahsi yorumum gerekliyse son mesajınızdaki kamera yorumuna imzamı atarım. İlk mesajımda koyduğum videoda her şey ortada zaten

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam yanlış anlaşılma olmuş ben "kamerası da öyle" demedim. "Böyle" dedim videoyu kastederek. Donanımsal üstünlük olarak ram ve işlemcisini kastettim.
Ben attığınız videoya kısa kısa baktım ama şunu söyleyebilirim ki Mİ5S gece performansı olarak net bir şekilde daha iyi.
Videonun neresinde Mİ5S Plus üstün gösterir misiniz ?

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ben attığınız videoya kısa kısa baktım ama şunu söyleyebilirim ki Mİ5S gece performansı olarak net bir şekilde daha iyi.
Videonun neresinde Mİ5S Plus üstün gösterir misiniz ?
Biz anlaşamayacağız sanırım. :) Mesajımda kamera falan savunmadım. :) 4GB ram ve Snapdragon 821 vs. özelliklerini düşünerek donanımsal üstünlüğü var dedim. Son olarak "Kamerası da böyle;" yazıp videoyu bırakacaktım @kaptan_58 karar versin, görsün diye ama batarya yorumu yapmadığımı fark ettim, batarya hakkında bir cümle yazdım. Niyetim ne yanlış bilgilendirmek ne de tartışmak.

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Peki siz Mi5s plus da şebeke sorunu yaşadınız mı ?

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben Türk Telekom kullanıyorum. 3 ağ türünde de bir problem yaşamadım. Sanırım bir Vodafone'da varmış o sıkıntı.

Peki telefonu ne kadar süredir kullanıyorsunuz ? Size göre olumlu ve olumsuz yönlerini aktarır mısınız ?

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Peki telefonu ne kadar süredir kullanıyorsunuz ? Size göre olumlu ve olumsuz yönlerini aktarır mısınız ?
Tabiki. Telefon 14-15 gündür elimde. Öncelikle HB.com'dan satın aldım. Satıcı mağaza güzel paketlemişti ve telefonun adaptörü Türkiye uyumlu olmadığı için dönüştürücü başlık koymuştu paketin içine. (Sanırım bütün satıcılar yapıyordur.) Aslında ben çok büyük bir telefon bekliyordum fakat öyle olmadı. Hoş bir tasarımı var. Ekran parlaklığı da gayet yeterli güneş altında falan. Telefonun performansından bahsetmeme gerek yoktur sanırım. Pek fazla ısınmıyor ama oyun oynarken vs. elinizde hissediyorsunuz ısındığını. Ben 15 gün içinde 40 dereceye ulaştığını görmedim. -Sanırım biliyorsunuzdur- kutudan kulaklık çıkmıyor ama arka kapak yolluyorlar. Telefonun -altında- Type-C girişinin hemen sağında mono hoparlörü var. İnstagramda falan dolaşırken tek elimle kullanınca serçe parmağım hoparlörü kapatıyor. Sanırım tek sevmediğim özelliği bu. Arkada 2 adet kamerası var ama keşke 2 kamera yerine bir kamerayı daha güçlü yapsalarmış diyebilirsin. Ön kamerası da benim açımdan normal kullanımda yeterli. Bataryas konusunda 1 günü rahatlıkla çıkartıyorum ben. Önceki mesajımda dediğim gibi ortalama 6 saat civarlarında bir ekran süresi veriyor. %1'den %100'e yine ortalama 90-100 dakika da sarj oluyor. Telefonda kızılötesi var ve Xiaomi'nin kumanda adlı uygulaması çoğu televizyonu destekliyor. Zaten desteklemeyen televizyonları ya da uydu alıcılarını Store'dan bulabiliyorsunuz. Telefonun yedek parçaları Mi5 ve 5s kadar yok ülkemizde malesef. Ekran kırıldığında vs. ne yaparız bilemiyorum :D Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kafanıza takılan bir şey olursa memnuniyetle cevaplarım.