Önerebileceğiniz bir oyun var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Önerebileceğiniz metin2, knight tadında karakterin kademe kademe geliştiği bir oyun var mı?

Şu an sıkıldıkça girip oynadığım oyunlar;

League of legend
Metin2 pvp :p

Bu yelpazeyi genişletmek istiyorum.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Önerebileceğiniz metin2, knight tadında karakterin kademe kademe geliştiği bir oyun var mı?

Şu an sıkıldıkça girip oynadığım oyunlar;

League of legend
Metin2 pvp :p

Bu yelpazeyi genişletmek istiyorum.
Zulaya bakabilirsin, karakter değil silahlar kademe kademe gelişiyor fakat.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Zulaya bakabilirsin, karakter değil silahlar kademe kademe gelişiyor fakat.

Silahlı oyunlarda Point Blank'dan sonra bıraktım ya. Wall Hack muhabbetinden nefret ettim artık. O yüzden o tarz oyunlara pek sıcak bakmıyorum.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
MB Warband önerebilirim. 31 Mart'da Bannerlord çıkacak ondan çok ümitliydim ama daha bitmemiş oyunu 150₺'ye satışa çıkaracaklarmış ama oyunun eksikleri çözülürse birazda indirim olursa alınır. Betasını test etme şansı buldum sadece Multiplayer'ı denedim ama çok iyiydi.
Bu yıl yerli MMORPG oyunu Rise Online çıkacak onuda çok merak ediyorum. Rise Online World

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Paladins var ben gamepad le oynuyorum ve konsollara karşı oynuyorsun en sevdiğim karakter Lex.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mount&Blade Warband. Hem de Türkçe. Eski bir oyun ama bence sürükleyici. Oynamayan biri için halen gideri var. Geliştiricileri Türk zaten hepsi olmasa da. Steam'da falan bir ara 10-15TL idi indirimli fiyatı. Şu an kaç TL'dir bilmiyorum. Steam'da Türkçe dil yazmıyor ama normalde DVD'sinde Türkçe dil vardı. Muhtemelen Steam'da da vardır Türkçe. Bilen birine sormak lazım yine de.

Bannerlord sürümü çıkacaktı gelecek ay. Ama ilk etapta Türkçe olmayacak galiba. Warband'dan sonra oyunda esaslı bir yenilik olacak.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
o oynadıkların dışındaki her şey yelpazene olumlu katkı yapar.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
ne yalan söyliyeyim söyledikleriniz arasında benim ilgimi çeken bir oyun yok. Belki benim kafa eskilerde kaldı bilmiyorum ama şu an keyif alabileceğim bir oyun bulmakta zorlanıyorum =)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
ne yalan söyliyeyim söyledikleriniz arasında benim ilgimi çeken bir oyun yok. Belki benim kafa eskilerde kaldı bilmiyorum ama şu an keyif alabileceğim bir oyun bulmakta zorlanıyorum =)

Mount&Blade Warband'ı oynadınız mı?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Yok oynamadım. Görsellerine baktımda benim ilgimi pek çekmedi açıkçası.
Oyun eski olduğu için grafikleri güncel oyunlara göre kötü olabilir ama günümüzdeki çoğu yeni çıkan oyunlardan zevkli oyundur oynamanızı öneririm.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Oyun eski olduğu için grafikleri güncel oyunlara göre kötü olabilir ama günümüzdeki çoğu yeni çıkan oyunlardan zevkli oyundur oynamanızı öneririm.
Ona bakarken bannerlord'u gördüm. Sanırım onu beklicem. 3 Mart gibi çıkması planlanıyormuş.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Güncel oyunların cezbedici grafik ve reklamları varken, sağlam hikayeye sahip leş gibi grafiklerle bile kendine hasta eden kült yapımları önermek hata olur.
Ama siz yine de bir bakın :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ona bakarken bannerlord'u gördüm. Sanırım onu beklicem. 3 Mart gibi çıkması planlanıyormuş.
Sadece multiplayer modu beta olarak çıkacak. Oyunun hikaye kısmının çıkması 1-2 yıl daha alır galiba. Umutlanmaya gerek yok yani şimdiden.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İlk etapta Türkçe olmayacak galiba Bannerlord. Bu yüzden Bannerlord'dan pek bir şey anlayamazsınız diye düşünüyorum. Çünkü görevler, konuşmalar falan oluyor. Mount &Blade Warband'ın Türkçe dili de var. Grafiği sizi aldatmasın sürükleyici bir oyun. Çevrimdışı çalışıyor.
24 saat oynadığımı hatırlarım.

Bana tüm türler içinde oynadığım en iyi oyunu sorsalar Mount&Blade Warband derdim. Özellikle Türkçe olmasının etkisi büyük. Öteki türlü görevleri tamamlayamıyorsun çünkü. Ayrıca orada silahı nasıl kullanacağınızı falan yazıyor Türkçe. Yoksa silahın nasıl kullanıldığını bile anlamayabilirsiniz. Oyun çok geniş bir yapıya sahip: karakterin savaştıkça gelişiyor, değişik silahlar satın al, ganimet kazan, ticaret yap, asker topla, köy yağmala, kale fethet, şehir fethet, arenada savaş, turnuvalara katıl, istersen bir krallıkta komutan ol, meydan savaşı yap, kale savun vs.
Mesela Bannerlord hem grafik hem içerik olarak daha iyi olacak ama Türkçe olmazsa hiçbir faydası yok. Oyunu anlamadan savaşmaya çalışırsınız.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
bu devirde internete erişimi olup ingilizce bilmeyenlere acımayın : d

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Yarım bir oyunu 150₺'den satışa çıkartacaklarmış :D Benim bir aralar en çok oynamak istediğim oyundu Multiplayer betasını oynadım çok beğendim ama daha oyunun asıl önemli yerlerinin olmamasına rağmen Türkiye'ye özel fiyatıyla (!) 150₺'ye satıyorlar :D Half Life Alyx 54$ olmasına rağmen 82₺'ye satılıyor, bizimkiler 50$'lık yarım, bitmemiş Bannerlord'u 150₺'ye satıyorlar. :D Ek olarak PES2020 oynamanı öneririm offline modları olarak Efsane ol ve Analig modu çok zevkli birinde kendi oyuncunu diğerinde takımını geliştiriyorsun. Online olarak MyClub modunu oynamanı öneririm maçlar yaparak, ödüller alarak, toplar açarak takımını geliştiriyorsun eğer arkadaşın varsa online olarak 1v1 veya takımlarınızı karıştırıp 2v2, 3v3 klan maçı atabiliyorsunuz. Hearts Of Iron 4'ü tam olarak çözemesemde çok iyi bir oyun, öneririm.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İngilizce oynamakta sorun yok, Türk firmasının ilk etapta Türkçe getirmemesi saçma bence. Tamam zaten beta, sonradan gelecek falan ama bence mantıklı değil. Crytek zamanında Crysis'i yaptığı zaman adamlar Türkçe seslendirme bile yapmıştı. Oyunun ülkemiz tarafından bu kadar ilgi görmesindeki en büyük etkenlerden birisiydi o dublaj.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu kadar acımasız olma ya :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk etapta Türkçe olmayacak galiba Bannerlord. Bu yüzden Bannerlord'dan pek bir şey anlayamazsınız diye düşünüyorum. Çünkü görevler, konuşmalar falan oluyor. Mount &Blade Warband'ın Türkçe dili de var. Grafiği sizi aldatmasın sürükleyici bir oyun. Çevrimdışı çalışıyor.
24 saat oynadığımı hatırlarım.

Bana tüm türler içinde oynadığım en iyi oyunu sorsalar Mount&Blade Warband derdim. Özellikle Türkçe olmasının etkisi büyük. Öteki türlü görevleri tamamlayamıyorsun çünkü. Ayrıca orada silahı nasıl kullanacağınızı falan yazıyor Türkçe. Yoksa silahın nasıl kullanıldığını bile anlamayabilirsiniz. Oyun çok geniş bir yapıya sahip: karakterin savaştıkça gelişiyor, değişik silahlar satın al, ganimet kazan, ticaret yap, asker topla, köy yağmala, kale fethet, şehir fethet, arenada savaş, turnuvalara katıl, istersen bir krallıkta komutan ol, meydan savaşı yap, kale savun vs.
Mesela Bannerlord hem grafik hem içerik olarak daha iyi olacak ama Türkçe olmazsa hiçbir faydası yok. Oyunu anlamadan savaşmaya çalışırsınız.
Sanırım denicem bunu. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Yarım bir oyunu 150₺'den satışa çıkartacaklarmış :D Benim bir aralar en çok oynamak istediğim oyundu Multiplayer betasını oynadım çok beğendim ama daha oyunun asıl önemli yerlerinin olmamasına rağmen Türkiye'ye özel fiyatıyla (!) 150₺'ye satıyorlar :D Half Life Alyx 54$ olmasına rağmen 82₺'ye satılıyor, bizimkiler 50$'lık yarım, bitmemiş Bannerlord'u 150₺'ye satıyorlar. :D Ek olarak PES2020 oynamanı öneririm offline modları olarak Efsane ol ve Analig modu çok zevkli birinde kendi oyuncunu diğerinde takımını geliştiriyorsun. Online olarak MyClub modunu oynamanı öneririm maçlar yaparak, ödüller alarak, toplar açarak takımını geliştiriyorsun eğer arkadaşın varsa online olarak 1v1 veya takımlarınızı karıştırıp 2v2, 3v3 klan maçı atabiliyorsunuz. Hearts Of Iron 4'ü tam olarak çözemesemde çok iyi bir oyun, öneririm.

150 TL verilmez be ona o zaman :D Dediğin gibi ben diğer seçeneklere yöneleyim :D

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu kadar acımasız olma ya :D

Sanırım denicem bunu. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Denerseniz ve bir krallığa komutan olarak biat edecekseniz Svadya Krallığını seçin, şovalyeleri çok güçlü. Kergit Krallığına da pek bulaşmayın atlı okçuları çok iyi çünkü. En başlarda talim alanlarında kendinizi geliştirmenizi, sonra birkaç kuruş biriktirdikten sonra büyük şehirlerdeki beylerden görev almanızı ya da ticaret yapmanızı tavsiye ederim. Biraz para kazandıktan sonra yavaştan ordunuzu toparlarsınız. Şunu belirteyim ki eğer bir krallığa biat ettikten sonra gidip kendi ordunuz ile kale fethederseniz kale sizin olmuyor. Kral kaleyi başkasına veriyor genelde. Çünkü siz krallık adına savaşıyorsunuz. Ama siz hiçbir yer fethetmeseniz de kralın görevlerini yerine getirip kral ile aranızı iyi tutarsanız size başkasının bir köyünü/kalesini falan verebilir. Herhangi bir krallığa katılmayıp kendi krallığınızı da kurabilirsiniz. Ya da krala muhalif bir lideri destekleyip krallığı ele geçirmeye çalışabilirsiniz.

Maksut_0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Denerseniz ve bir krallığa komutan olarak biat edecekseniz Svadya Krallığını seçin, şovalyeleri çok güçlü. Kergit Krallığına da pek bulaşmayın atlı okçuları çok iyi çünkü. En başlarda talim alanlarında kendinizi geliştirmenizi, sonra birkaç kuruş biriktirdikten sonra büyük şehirlerdeki beylerden görev almanızı ya da ticaret yapmanızı tavsiye ederim. Biraz para kazandıktan sonra yavaştan ordunuzu toparlarsınız. Şunu belirteyim ki eğer bir krallığa biat ettikten sonra gidip kendi ordunuz ile kale fethederseniz kale sizin olmuyor. Kral kaleyi başkasına veriyor genelde. Çünkü siz krallık adına savaşıyorsunuz. Ama siz hiçbir yer fethetmeseniz de kralın görevlerini yerine getirip kral ile aranızı iyi tutarsanız size başkasının bir köyünü/kalesini falan verebilir. Herhangi bir krallığa katılmayıp kendi krallığınızı da kurabilirsiniz. Ya da krala muhalif bir lideri destekleyip krallığı ele geçirmeye çalışabilirsiniz.
Çok yönlü oyunları seviyorum. Heyecanlandırdı beni :D Bu böyleyse bannerlord nasıl olur kim bilir :D. Alayım ben o zaman Warband'ı.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Çok yönlü oyunları seviyorum. Heyecanlandırdı beni :D Bu böyleyse bannerlord nasıl olur kim bilir :D. Alayım ben o zaman Warband'ı.

Steam'da baktım 7.50TL imiş fiyatı. Türkçe dili de eklemişler oyun dilleri arasına. Önceden yazmıyordu Türkçe. Şimdi yazıyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
2015 yılında oyunun geliştiricisi TaleWorlds'un kendi sitesinde At&Kılıç El Kitabı isimli bir PDF dosyası vardı. Oyunun nasıl oynanacağı genel anlamda orada yazıyordu. Şu an sitesindeki o linki kaldırmış galiba.
Onu okuyup bilgi edinebilirsiniz. Ya da bazı site ve forumlarda oyunun nasıl oynanacağına dair detaylı anlatımlar mevcut.

Ama şunu belirteyim ki TaleWorlds, Bannerlord işinde çuvalladı bende. Warband'dan bu yana neredeyse 10 yıl geçti. Daha Bannerlord çıkacak.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mount & Blade II: Bannerlord’un erken erişim özellikleri açıklandığında oyunun Türkçe dil seçeneğine sahip olmayacağı, ilerleyen aylarda Türkçe desteği geleceği duyurulmuştu. Türk oyun severler bu karar büyük tepki gösterdi. Geliştirici TaleWorlds Entertainment, tepkiler nedeniyle harekete geçmiş olacak ki oyun bugün Türkçe olarak yayınlandı.
KAYNAK: DH

Son mesajlar