Rehber Ön Yargılı Davranmadan Önce Bir Bakın Derim !

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Merhaba değerli SDN Ailesi
-
Oyunlar üzerine videolar videolar hazırladığım bir kanalım var ve kendimi geliştirmem için siz değerli forum üyelerinin eleştirilerine ihtiyacım var. Öncelikle izninizle ben biraz tanıtayım sonrasında sizler isterseniz kanala girip inceleyebilirsiniz.
-

Kanalımda ne gibi içerikler üretiyorum ?

Kanalımda oyunlar hakkında, izleyenleri eğlendirirken bilgilendirecek videolar hazırlıyorum. Liste videoları ve oyunların hikayeleriyle ilgili yaptığım videolar şu anda kanalımda mevcut fakat daha bir çok video fikrim var ve bunları gerçeğe dökmek için sabırsızlanıyorum.

Bu videoları nasıl hazırlıyorum ?

Bu videoları hazırlarken önce kafamda konuşmamı kuruyorum ve daha sonra metne döküyorum. Metin yazarken imla kurallarına çokta takılmıyorum. Şimdi burada biz bizeyiz yalan söylemeye gerek yok :sweatsmile:. Tabii imla kurallarına takılmıyor oluşumun yaptığım seslendirmelere hiç bir zararı olmuyor çünkü seslendirmeyi yaparken yanlış yazsam da doğru telaffuzunu bildiğimden dolayı güzel bir iş ortaya çıkarabiliyorum. Metni yazdım, seslendirmeyi yaptım daha sonra kurguda kullanabileceğim 1080p (varsa 60 fps yoksa normal 1080p) telifsiz videolar bulup indiriyorum. Kurguya oturduğumda amacım izleyenlere olabildiğince keyifli vakit geçirmek olduğunu hatırlayıp, konuştuğum her şeye bir görsel ile destek çıkıyorum. Böyle söyleyince baş döndürücü sürekli değişen ekran gibi algılayabilirsiniz ama inanın öyle değil. Zaten gidip izleyebilirsiniz. Daha sonra videonun küçük resmini oluşturmaya başlıyorum. Kanalımın kendine has bir küçük resim tasarımı var. Markalaşma adına öyle devam etmeyi planlıyorum. Her şey hazır olduktan sonra kanalıma yüklüyorum ve Çarşamba günü saat 14:00'a planlıyorum. Genelde bu anlattığım şeylere pazartesi başlıyorum ve salı akşamına kadar mutlaka bitiriyorum. Kanalıma her Çarşamba 14:00'da istikrarlı bir şekilde video yüklemeye çalışıyorum. Yani anlayacağınız Youtube üzerinde olan binlerce oyun kanalından farklı olmak adına elimden gelen en ama en profesyonel işi ortaya koymaya özen gösteriyorum.

Peki Sonuç ?

Şimdi bu kadar şey anlattım. Kanalıma bir göz gezdirmek isterseniz diye aşağıya "en son yüklediğim videom", "en çok izlenen videom" ve "kanalımın" linklerini bırakacağım. Bir bakıp iyisiyle kötüsüyle fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Bu fikirleriniz benim kendimi geliştirmem adına gerçekten çok önemli olacak. Şimdiden destek çıkacak herkese çok teşekkür ederim.

En son yüklediğim videom :

En çok izlenen videom :

Kanalım :

???​

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Sonda orta parmak sandım, kısa süreli şok yaşadım. :) Kanalının büyüyeceğini düşünmüyorum.
Neden büyümeyeceğini düşünüyorsun ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonda orta parmak sandım, kısa süreli şok yaşadım. :) Kanalının büyüyeceğini düşünmüyorum.
Hocam neden öyle düşünüyorsunuz ? Kanalımda ne gibi sorun var ?

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Neden büyümeyeceğini düşünüyorsun ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam neden öyle düşünüyorsunuz ? Kanalımda ne gibi sorun var ?
Çünkü oyunlar hakkında tonlarca video var Youtube da.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Çünkü oyunlar hakkında tonlarca video var Youtube da.
Hocam o mantıkla bakarsanız her kategoriden tonlarca içerik var. Youtube'a yeni başlayan birisi hiç bir şekilde gelişemez o zaman. Ayrıca oyunlar hakkında var olan içeriğin yarısı gameplay zaten. Benim gibi içerik yapan kanallar dediğiniz gibi "tonlarca" yok. Tabii var mı var ama ben o kanallardan farklı olmaya çalışıyorum.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,183
Kanalın bence büyür, ama Outlast videon gibi oyunların hikayesini anlatırsan. Oyun önerme videoları sıkıcı.

Bir de, YouTube'da oyunlar hakkında çok video var demişler. YouTube'da neredeyse her şey hakkında bir sürü video var. Takma ve gelişmeye bak :).

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
350
Kanalın bence büyür, ama Outlast videon gibi oyunların hikayesini anlatırsan. Oyun önerme videoları sıkıcı.

Bir de, YouTube'da oyunlar hakkında çok video var demişler. YouTube'da neredeyse her şey hakkında bir sürü video var. Takma ve gelişmeye bak :).
İlk çerezlik video olarak oyun önerisi paylaştım şimdi sırada oyun inceleme ve hikayeleriyle ilgili şeyler var ve dediğine katılıyorum. Artık her şeyden bir sürü var yıl 2014-15 değil ki.